Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti elvetetnétek ilyen helyzetb...

Ti elvetetnétek ilyen helyzetben a babát vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a barátom is. iskolába járunk mindketten (szakképzésre). a párom nem akarja a babát. anyukám támogat bárhogyan döntök de a párom nélkül nem menne. a barátom nem segít eldönteni azt mondja hogy döntsek egyedül mert ő nem tudja mit akar. de én nem tudom hogy döntsek.

ti az én helyemben mit csinálnátok?


2016. jan. 7. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
A babát megtartanám. A "párom" nem biztos.
2016. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
butaság itt kérdezni, mert mindenki más, és nem is látunk bele a te helyzetedbe. Én megtartanám, de ez én vagyok, mindig felelősséget vállalok a tetteimért.
2016. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Persze, olyan könnyen mondjátok, hogy a babát megtartanátok, a pasit meg nem. És egyedülálló anyaként 0 év munkaviszonnyal aztán baromi jó életük lehetne kiszolgáltatva - vagyis rászorulva - a kérdező anyjának.

A gyereknek egy csomó mindent kell venni, igaz, lehet használtan is, de ne már arra alapozzon valaki, hogy a gyereket örökké 100 Ft-os levetett cuccokban járatja.

Én nem tartanám meg. Tanultok még, a pasid meg teljesen gáz ezzel a hozzáállással. Én elvetetném a babát, a pasit nem biztos,h kiraknám, 20 évesen még szinte gyerek egy pasi, persze, h nem rajong a gyerekekért.

Fejezd be a sulit, keress egy jó munkát, rakj félre pénzt, esetleg keress egy érettebb, felelősségteljesebb pasit, és vállalj vele gyereket. Semmiről nem vagy lekésve.

De ez a TE életed. Egyedül rajtad múlik mit választasz. De gondolni kell anyádra is, ok, támogat, de ezt meddig tudja csinálni? Anyagilag és fizikailag is. Amikor te tanulsz vagy munkát keresel vagy bármi. Nem anyukával kell gyereket vállalni, hanem a pároddal, aki megérett már rá!

2016. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Tudatosan nem lennék egyedülálló anya.
2016. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

gyereket se, pasit se

majd ha lesz egy normális kapcsolatod, munkád, tapasztalatod...

2016. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Biztos, hogy nem szülném meg.
2016. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

20 évesen, az iskolapadban ülve, nulla egzisztenciával, állás nélkül, munkatapasztalat nélkül, a gyerek apjának támogatása nélkül? Kizárt.


Annak ellenére, hogy nem tudom elképzelni, hogy elvetessem a saját gyerekem, szinte biztos, hogyha ilyen "horror" szituációba kerültem volna, az abortusz mellett döntök végül, mert nem láttam volna kiutat.

Más lenne, ha a gyerek apja teljes mellszélességgel támogatna vagy képes lennél önállóan eltartani a gyereket.


De miután 30 évesen, munkahellyel, saját lakással se könnyű egyedül nevelni egy gyereket... 20 évesen minden nélkül határozottan extrém sport kategória.

2016. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
53%

Te tetted fel korábban ezt a kérdést is, ugye?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Sajnálom, hogy így alakult. Így, hogy a barátod nem állna melléd, számomra már az ab felé billenne a mérleg. Ha rád tolja a döntés felelősségét, akkor később sem számíthatsz rá. Az, hogy anyagilag meg tudjátok-e oldani anyukáddal, gondolom, már százszor átszámoltátok.

De összességében én is a műtét mellett döntenék a helyedben.

2016. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

20 éves vagyok, én megtartottam, bár már egyedül vagyok, mert a baba apja meggondolta magát. Ha az elején megmondta volna, nem tudtam volna megtartai, mert ez nagyon nehéz. Még nincs meg a baba, de már most nehéz. És nem az anyagiakról can szó, én 18 éves korom óta dolgozom, ma honap leszek 21, lelkileg nagyon nehéz. Hogy egyedül várod, egyedül mész át mindenen. Már várom ettől függetlenül a babát, mert nagyon szeretem már most, és mindent meg akarok adni neki, de iszonyatos fájdalom van mellette, hogy egyedül vagyok.

Ha úgy érzed az anyagiakat meg tudod oldani, és téged nem érdekel hogy egyedül csinálod, tartsd meg. Egyébként én nem tartanám meg.

Ha van valami kérdésed akár privátban szivesen válaszolok.

2016. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%
Te vagy az a "kellet ez neked" nő???
2016. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!