Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi miatt lehet az, hogy egy...

Mi miatt lehet az, hogy egy nőt nem visel meg az abortusz?

Figyelt kérdés
Egy idősebb nőről van szó aki fiatalkorában esett át ezen. Őszinte ember, ezért elhiszem neki, hogy lelkileg nem viselte meg. Mi az oka ennek?
2016. jan. 30. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha érzelmileg el tudja határolni magát, úgy lehetséges. Én pl. kétszer elvetéltem spontán, ezért most nem tudok kötődni a babámhoz (7 hetes terhességnél), mert ha elveszíteném, az nagyon megviselne. Ezért nem engedem meg magamnak az érzéseket. (Tudattalanul.)
2016. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarta a gyereket.
2016. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

egyszerű

meghoztál egy döntést

ha sikerült, akkor el is fogadtad a döntésed következményét

utólag meg már nincs értelme ezen rágódni

ami volt elmúlt

tovább kell lépni a jövő felé és nem a múltban rekedni

2016. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Mivel már rég túl van rajta és nyilván azóta úgy alakult az élete, hogy nagyjából elégedett. Így nem bánta meg, nem rágódik rajta. Amikor megtörtént, akkor meg valószínűleg fel sem fogta igazán.
2016. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem akart gyereket, ezért az abortusz mellett döntött. Miért kellene hogy lelkileg megviselje, ha egy nem kívánt terhessegrol volt szó?
2016. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Eldöntötte és mivel nem kívánt terhességről van szó, így nem kötődött hozzá és kész.

Velem is volt ilyen, amikor a kisebbik fiam 2 éves korában visszamentem dolgozni és 2 hónapra rá kiderült, hogy terhes vagyok (gumival védekeztünk).

Mentem volna abortuszra, mert 5 év gyes után nagyon jól éreztem magam a melóban, ráadásul utána már biztosan nem vettek volna vissza még1x, de a sors megoldotta, mert elment a baba.

Engem sem nagyon viselt meg, mert egy porcikám sem kívánt egy újabb terhességet, szülést, szoptatást, 2 év bezártságot, ráadásul sosem akartam nagycsaládos lenni, nekem a 2 gyerek bőven elég...

Azóta Mirena spirálom van, mert azért azt nem szeretném még1x átélni, amit akkor és nagyon gondolkodom az elkötésen is, mert így is minden hónapban parázok, hogy megjön-e...


Igen, kimondtam, nem akarok több gyereket!!!!!!!!

2016. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Off: Utolsó: emiatt nem kell szégyenleni magad. A meglévő gyerekeidnek jó anyja vagy, mindenki maga dönti el, hány gyerekre van ideje, energiája...


Az idősebb hölgy lehet, hogy már rég túl van rajta, feldolgozta, ezen kívül nem tudhatjuk miért döntött az abortusz ellen. nem büntetheti magát egy életen át az abortusz miatt, a meglévő gyerekeitől venné el a szeretetet és az energiát a bűntudat.

2016. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!