Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Abortusz vagy mit...

Mezeine kérdése:

Mit tegyek? Abortusz vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem akarom,hogy bárki bármire rábeszéljen.Tapasztalatokat,tanácsokat várok.Van egy 4 éves gyermekem.Nem régen kiderült,hogy terhes vagyok.Nem tervezett baba.A jelenlegi párom elsőre nagyon ellenezte,majd mégis azt mondta,hogy tartsuk meg.Azt mondta örül is neki,még nevet is adott neki.Látszólag várta.Most 2 hét után amikor már bele éltem magam,újra közölte velem,hogy nem akarja a babát és vetessük el.Az eszem lassan azt mondja,hogy jobb is lenne mert egy bizonytalan apával nem merem vállalni.Egyedül neveltem eddig a lányomat és tudom milyen nehéz. Kettővel egyedül maradni nem is merek.De bele hasad a szívem,hogy elvetessem.Nem tudom mit tegyek?Félek.

2016. jan. 25. 09:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
83%

Ebben az esetben én nem tartanám meg.

Egy olyan férfinek gyereket szülni, aki még azt se tudja, akarja-e egyáltalán?

Aztán ha megszületik, és kezdődnek a hétköznapok, bele fog unni: kevés a szex, két gyerek mellett sosincs csend, nem lehet este aludni, mert ordít, pelenkaszag, büfis ruhák, szalad a háztartás... Főleg ha nem (szívesen) segít.

Mire észbe kapsz, két gyereket nevelhetsz egyedül.

Könyörtelen dolog, de minél kisebb gyereket nevelsz, annál nehezebb párt találni, még egy ellopott fél óra se jut saját magadra, nem hogy párkeresésre.


Beszélj a pároddal, mondd el neki, hogy te is bizonytalan vagy, nem is terveztétek, ő sem támogatja (jelenleg), és ne tartsátok meg. A támogatására viszont szükséged lesz, mert ez egy nehéz krízishelyzet, és neked nagy lelki megpróbáltatás. Ez jó próba is egyben, ha úgy kell erőltetni, hogy álljon melléd, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mit keresel mellette.

Ha odateszi magát, segít, fizikailag és lelkileg is, akkor legalább tudod, hogy jól választottál.


Közben pedig szorít az idő, bár azt nem írtad, hány hetes terhes vagy.

2016. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Hát "szerencsére" még csak 6 hetes. Igazad van,tudom. De nagyon nehéz rá szánni magam. A lányom nagyon nagyon szeretne testvért.Folyton arról álmodik.Én meg elég idős vagyok ahoz hogy ezután már nem vállalok másik gyereket.Ezért is nehéz.De bármilyen kegyetlenül is hangzik,azt érzem,tudom,hogy az a helyes döntés ha nem tartom meg.Látom a meglévő gyerekemnél,hogy milyen nehéz apa nélkül.Pedig apja imádja és szoros kapcsolatuk van.De akkor is nehéz.Nem akarhatom ugyanezt ennek a babának. Igaz? Meg ha egyedül maradnék velük...hogyan mennék dolgozni?Miből élnénk?
2016. jan. 25. 09:34
 3/66 anonim ***** válasza:
19%
Add örökbe. Talán jobb, mint elvenni tőle az életet.
2016. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Ha valaki az örökbeadással jön, azt le fogom pontozni. Van már egy gyerekem és tudom,hogy soha nem adnám oda senkinek. Aki ilyeneket ír annak vagy nincs gyereke és fogalma sincs milyen a karjában tartani, vagy egy lelketlen anya aki a sajátját is oda adná. Nem gyilkosság amire készülök. Nem gondolom,hogy jobb neki azzal ha szenvedni hozom a világra. Sem a már meglévő gyerekemnek sem lesz jobb azzal ha neki kevesebb jut, mert képtelen leszek egyedül felnevelni. Az örökbe adás sokkal kegyetlenebb,embertelenebb mint az abortusz.Van hasonló a környezetemben.Már 56 éves nem volt rossz élete,de a mai napig nem békélt meg azzal,hogy az anyja aki szülte oda adta idegeneknek. Aki ezzel jön,annak nincs is lelke.
2016. jan. 25. 11:02
 5/66 anonim ***** válasza:
89%

1. vagyok.

Teljesen megértem a helyzeted, én két gyerekkel maradtam egyedül válás után, bár már nagyobbak. Nagy szerencse, hogy van anyám, és segít, különben én se tudom, hogy mentem volna dolgozni.

Márpedig szeretetből nem lehet egy gyereket felnevelni, főleg a mai tiniket: tojnak a szeretetre, nekik i-phone kell meg nike cipő. Bármilyen szomorú. (Én se erre nevelem őket, elhiheted.)


Az van, hogy ma egy nő annyi gyereket vállaljon, amennyit egyedül, segítség nélkül is el tud tartani, mert az a férfi, aki kitart a családja mellett, ritka mint a fehér holló. És előre senkiről az ég világon meg nem lehet mondani, milyen lesz 15 év múlva.


Még van 6 heted.

Nem azt mondom, hogy az utolsó percig el kell tolni, de adhatsz időt magadnak, magatoknak.

Biztos, hogy nincs segítséged? Biztos, hogy nem fogod megbánni?

Ha már nem vagy fiatal, akkor lehet, hogy később még vágyni fogsz egy babára, de már nehezen jön össze. Egész biztosan nem akarsz többé gyereket?


Más dolgokon is ideje elgondolkodni.

Pl. a párod viselkedésén. Nem érdemes vele gyereket vállalni, nem érett rá, nem akarja: tök mindegy.

Saját maga se tudja eldönteni, mit akar.

Érdemes vele tervezni hosszú távon?


Amennyiben egész biztos hogy nem vágysz még egy gyerekre, végleges megoldáson érdemes elgondolkodni. (Petevezték lekötés).


Azt jó lenne tudni, mitől gondolta meg magát újra a pasi? Egyszer örül, aztán mégsem.

A négy éveseddel milyen a kapcsolata?

2016. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a kapcsolata a gyerekkel. Imádja. Neki is van egy gyereke az előző kapcsolatából. Ő most nem akar gyereket, de a kedvemért vállalta volna.Viszont nekem ez egyáltalán nem biztonságos, mert még az is elfordulhat aki akarta azt a gyereket.Ő pedig nem akarja.Azért,hogy én boldog legyek azért igen.Viszon hazárdírozni emberi életekkel,és kiszolgáltatva lenni a hangulat változásának.Az öngyilkosság a mai világban. Teljesen igazad van,hogy egy nő saját magának szül gyereket.2 éves volt a gyerek mikor magamra maradtam vele.Dolgozni nem tudtam elmenni mert senki nem segített abban sem,hogy legalább a bölcsiből elhozza haza.Nincs igazi segítségem.Így vállalhatattlannak tartom ezt a babát.Az élőkért kell aggódni.Már elég nagy a lányom,hogy teljes idős állásom legyen és VÉGRE rendbe jöjjön az életünk. Nem fogom őt sem kitenni,hogy nyomorogjunk.Szeretetben az igaz de nyomorognánk.
2016. jan. 25. 11:14
 7/66 anonim ***** válasza:
39%

" Aki ilyeneket ír annak vagy nincs gyereke és fogalma sincs milyen a karjában tartani, vagy egy lelketlen anya aki a sajátját is oda adná"


Elnézést hogy mertem válaszolni. De kikérem magamnak, hogy így ismeretlenül véleményt formálj rólam, főleg ilyet!


Üdv. 3 gyerekes

2016. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Értem és oda adnád a babádat egy idegennek? Ha mondjuk lerokkansz valami miatt,vagy nem lesz munkád és éheztek. Oda tudnád adni egy idegennek? Élni fog és jobb körülményekben mint amit te megtudsz neki adni. Azért hogy neki jobb legyen oda adnád valakinek? Mert ez ugyanaz. Azért írtam, hogy akinek van gyereke és képes oda adni egy idegennek az egy szívtelen lelketlen anya!
2016. jan. 25. 11:26
 9/66 anonim ***** válasza:
47%
Igen, odaadnám. De nem vagyok lelketlen, sőt... szerintem aki abortuszra megy, az a lelketlen. De ezen ne vesszünk össze, nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye. Én nem ugrottam neked, ezért elvárom hogy te is kulturáltan viselkedj velem. És számomra ez a téma itt le van zárva. Minden jót.
2016. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
92%

Szinte szó szerint ugyanebben a helyzetben vagyok, van már egy gyermekem és az új páromtól "becsúszott" a baba.

Én első pillanattól figyeltem a reakcióit, hogy mennyire biztos abban, hogy szeretné, mennyire tud megbirkózni a feladattal, mert tudom, hogy egyedül nem tudom és nem is akarom végigcsinálni. A párom egyszer sem mondta, hogy vetessük el (én kérdeztem rá, hogy mi a véleményére erről a lehetőségről). Tény, hogy többször érzem rajta, hogy elbizonytalanodik, de annyira nem, hogy lemondana a gyerekről. Pár napig tartott a nagy ijedelem, azóta már örül is babának, tapogatja a hasam, tervezget, stb. Aztán megint jön az aggódás, hogy mennyi teendőnk van. Ugyanezek az érzések bennem is bennem vannak. Tele vagyok aggodalommal, bizonytalansággal. DE: a párom soha nem mondta, hogy vetessük el. Ha a bizonytalanságnak erre a szintjére jutna, akkor képtelen lennék vállalni vele a babát. Egy bizonyos mértékű aggódás szerintem természetes, de az, hogy kéthetente szélsőségesen váltogatja a hozzáállását, nekem már nem férne bele, nem tudnék rá számítani. Mert eljön az a pont, amikor már nincs visszaút, és ha akkor hátrálna ki, akkor nagyon átverve érezném magam.

2016. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!