Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Volna rá pénz, de...

Mit tegyek? Volna rá pénz, de a kifogás ellene mindig több. Legyek hisztis, önző és tartsam meg, "mert, hogy az én testem", Vagy vetessem el?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok. Párom amikor megtudta b*megolt és megkérdezte, hogy ugyan mitől-kitől. Ez nagyon rosszul esett. (Ritkán jár haza. Tőle van.)

Megkérdezte, hogy mit fogok csinálni. Nem pedig, hogy mit FOGUNK csinálni.


9 éve vagyunk együtt és nevelem a lányát 5 éve itthon, míg ő kint dolgozik. A szerződése még 2 évre leköti kint. Nem jöhet haza.

Azt mondta, ha akarom tartsam meg, de szerinte hülyeség volna. Arra fogta, hogy nincs pénz, nem pedig arra, hogy ő nem lenne itthon. Pedig nem vagyunk olyan rossz anyagi helyzetben. Bele egyeztem az abortuszba, mert egyedül bele roppannék 2 gyerekbe. Az ő lánya is csak 14 éves.

Viszont azóta minden este sírok. Tudom, hogy hülye vagyok, mert ez lenne a jó döntés, de olyan igazságtalannak érzem a dolgot, mert...

Van egy unoka huga, aki 16 évesen szült. Most 20 éves. Rendszeresen küldtünk nekik pénzt, mert beteges a gyereke és közel állt a kiscsaj páromhoz régen, meg is sajnálta stb... Pocsék anyagi helyzetben vannak, erre most bevállalták a második gyereket is. Konkrétan a semmire.

Minap is jött a telefon, hogy tudnánk-e nekik pénzt "kölcsön" adni. (Sosem adták még eddig vissza.)

Párom elgondolkodott azon, hogy ad nekik valamennyit. Ekkor én kirobbanó dühöt éreztem és megmondtam neki a magamét, így nem adott. Akkor. De azt nem fogom megtudni, hogy odakintről küld-e nekik.


A kiscsaj családjában minden nő a semmibe szül/szült. Azzal érvelnek, hogy az ő teste, ő döntése. Meg, hogy az abortusz gyilkosság, stb...

Most komolyan!? Én szinte semmibe vett embernek érzem magam, mert próbálom bele vonni a párom a dologba.


Szeretném a babát, de nem úgy, hogy ő nem akarja. Nem akarom rábeszélni, mert akkor egész életemben hallgathatnám, hogy "te akartad, neked kellett!). A volt feleségével is így volt. A gyereküket szereti ugyan, de ez a sértődöttség benne maradt.


Családot szeretnék, nem csupán egy gyereket. De olyan nehezemre esik intézni az abortuszt, mikor mások rosszabbul állnak, még is megtartják.


Kérem, mondjon valaki valamit, amitől biztosabb leszek abban, hogy ez az ésszerűbb döntés.



2016. máj. 9. 11:51
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy nem védekeztünk. Azt is írtam, hogy szerintem is az abortusz volna a legracionálisabb döntés. Csak hát nehéz, mert nem az anyagiak a kifogás igazából.

Ott húztam fel magam inkább, hogy az unokahúgát támogatja, akik tényleg pocsék anyagi helyzetben vannak, én meg vetessem el.

2016. máj. 9. 15:54
 22/39 anonim ***** válasza:
67%
A gyereket megtartanám de a pasit nem. Megpróbálnék segítséget kérni a rokonaimtól vagy valami de vele nem maradnék. 9 évet pazaroltál egy komplett idiótára aki még védekezni sem tud majd a te hibádnak tünteti fel a teherbeesést. A saját lányát is veled nevelteti. Nem való apának se férjnek.
2016. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
55%
Ja, persze, védekezés mellett fogant..... Sőt, többszörös védekezés és téged legalább 5 orvos mondott már meddőnek.... nem kell a mese habbal.
2016. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
18%

Biologia : aminek szive van es dobog az EL ami el es elpusztitjak az gyilkossag

Magyarorszagon nem hagynak ehenhalni egy gyereket soha

Ha nincs helye ennek a gyerenek akkor duplan kell vedekezni

itt csak vesztesek vannak

1 gyerek magzat baba

2 kapcsolat

3 lelkiismeret buntudat

ha megtartod egyedul maradsz ha leveteted te fogod ot elhagyni igy kapcsolatod kuka

ha megalkuszul egy eletre keseru lesz a szajized

2016. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
80%
Szia. En 4 eve vetettem el a babat mert a ferjem nem akarta. Lelkileg teljesen osszetortem. Mai napig nem hevertem ki. El is valtunk. Nem tudok a szemebe nezni ez miatt. Akinek nem kell a sajat gyereke annak En se kelljek. Anyagilag jol alltunk. Nem lett volna gond. Persze utana ment a nyalas. De meg undorodtam tole. Jobb lett igy a lelkem hogy elvaltam tole. Es milyen az elet, most hogy talaltam egy olyan ferfit aki szivesen vallana velem babat, nem jon ossze. Hiaba varjuk. Az elet fi tora. Tud vicces lenni az elet.....
2016. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, ahogy írod, az unokahúga nem kora-terhes, nem olyan helyzetben van, ahol létezik döntési lehetőség, ha egyetért az unokahúggal, ha nem.
2016. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
21%
#25, " Akinek nem kell a sajat gyereke annak En se kelljek. " - tudod, én (kisbetűvel:)) meg úgy vagyok vele, hogy amelyik nőnek fontosabb egy embrió a kapcsolatunknál, az jobb is, ha megy, azzal csak nyerhetek... mindamellett el kell ismernem, te még legalább korrekt voltál.
2016. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%

Kb. ugyanúgy voltam mint a 25-ös válaszoló.

De a következő jó pár próbálkozós év az új kapcsolatommal 10 évembe került, mert nem sikerült a baba. Jó kis tanulópénz....hányszor elmondtam: ha még egyszer ott lennék, már lenne egy gyerekem! Semmit nem néznék, senkit nem néznék, csak magamat, és aszerint döntenék amit én szeretnék!

Tehát az előzményeimből kiindulva, én semmiképpen nem vetetném el, mert hidd el, hogy meg fogod bánni. Az élet kegyetlenül vissza tud ütni..

És ha a párod 9 év után sem akar gyereket, akkor 2 vagy akár 5 év múlva sem fog akarni, mivel ennyi a idő a mostanhoz már nem oszt, nem szoroz, ha nekem amúgy voltak ilyen terveim.

Ez a gyerek valamiért jönni szeretne. És nem később...hanem most! Azt kívánom, dönts bölcsen!!

2016. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
21%
#20 "Elhagyni nem fog, mert akkor nem tudja kinek lepasszolni a lányát. Én megtartanám, aztán ha a gyerek bölcsibe kerül lelépnék." - látod, ismerve valamennyire a magukat "anyatípusúnak" valló nők gerincességét, pont ezért dobnám a kapcsolatot, amint kiszolgáltatottnak érezném benne magam bármiben is... a lány max menne az anyjához, csak kibírnák egymást addig a 2 évig... olyan nőnek, akinek az embrió fontosabb a párkapcsolatánál, tilos esélyt adni... ezt én is megtanultam anno a saját bőrömön, és ahogy Kérdező írja, az ő párja is az előző párkapcsolatában.
2016. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
61%
Ha ennyire fáj még az abortusz gondolata is, ha ennyi kétség gyötőr akkor tartsd meg a babát. Hallgass a szivedre, és ne félj kilépni egy ilyen kapcsolatból, ahol az aki állítólag szeret kételkedik a szavadba. Neveled a gyerekét amíg ő azzal vádol hogy mástól vársz babát. Ennyi év után így nem bízik benned. Arra még nem gondoltál, hogy esetleg magadra és a babádra gondolsz, és őt választod ha a szived ezt súgja?
2016. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!