Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Volna rá pénz, de...

Mit tegyek? Volna rá pénz, de a kifogás ellene mindig több. Legyek hisztis, önző és tartsam meg, "mert, hogy az én testem", Vagy vetessem el?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok. Párom amikor megtudta b*megolt és megkérdezte, hogy ugyan mitől-kitől. Ez nagyon rosszul esett. (Ritkán jár haza. Tőle van.)

Megkérdezte, hogy mit fogok csinálni. Nem pedig, hogy mit FOGUNK csinálni.


9 éve vagyunk együtt és nevelem a lányát 5 éve itthon, míg ő kint dolgozik. A szerződése még 2 évre leköti kint. Nem jöhet haza.

Azt mondta, ha akarom tartsam meg, de szerinte hülyeség volna. Arra fogta, hogy nincs pénz, nem pedig arra, hogy ő nem lenne itthon. Pedig nem vagyunk olyan rossz anyagi helyzetben. Bele egyeztem az abortuszba, mert egyedül bele roppannék 2 gyerekbe. Az ő lánya is csak 14 éves.

Viszont azóta minden este sírok. Tudom, hogy hülye vagyok, mert ez lenne a jó döntés, de olyan igazságtalannak érzem a dolgot, mert...

Van egy unoka huga, aki 16 évesen szült. Most 20 éves. Rendszeresen küldtünk nekik pénzt, mert beteges a gyereke és közel állt a kiscsaj páromhoz régen, meg is sajnálta stb... Pocsék anyagi helyzetben vannak, erre most bevállalták a második gyereket is. Konkrétan a semmire.

Minap is jött a telefon, hogy tudnánk-e nekik pénzt "kölcsön" adni. (Sosem adták még eddig vissza.)

Párom elgondolkodott azon, hogy ad nekik valamennyit. Ekkor én kirobbanó dühöt éreztem és megmondtam neki a magamét, így nem adott. Akkor. De azt nem fogom megtudni, hogy odakintről küld-e nekik.


A kiscsaj családjában minden nő a semmibe szül/szült. Azzal érvelnek, hogy az ő teste, ő döntése. Meg, hogy az abortusz gyilkosság, stb...

Most komolyan!? Én szinte semmibe vett embernek érzem magam, mert próbálom bele vonni a párom a dologba.


Szeretném a babát, de nem úgy, hogy ő nem akarja. Nem akarom rábeszélni, mert akkor egész életemben hallgathatnám, hogy "te akartad, neked kellett!). A volt feleségével is így volt. A gyereküket szereti ugyan, de ez a sértődöttség benne maradt.


Családot szeretnék, nem csupán egy gyereket. De olyan nehezemre esik intézni az abortuszt, mikor mások rosszabbul állnak, még is megtartják.


Kérem, mondjon valaki valamit, amitől biztosabb leszek abban, hogy ez az ésszerűbb döntés.



2016. máj. 9. 11:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, szeretnél "hisztis és önző" lenni??? Amikor kiment külföldre dolgozni, azt megbeszéltétek, nem? Miben egyeztetek meg egymással akkor? Miért támogattad - ha támogattad - a külföldi melóját?
2016. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
32%
Te is csak a kifogásokat gyártod. Nem ragaszkodsz ehhez a gyerekhez egyáltalán. A másét viszont nevelted...
2016. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
49%

Ő a saját gyereked! Kidobnád egy olyan miatt, akihez nincs sok közöd? Nyilván sajnálom a párod gyerekét, de őt még mindig vissza lehet küldeni az anyukájához (ha akar menni, az ő lelkét sem törném össze), meg rávenni az anyját (akár törvényileg) hogy küldjön utána gyerektartást. De a sajátodat, akihez máris kötődsz azért elvetetni, mert félsz, hogy mit csinálsz a két gyerekkel? A másik gyerek már elég nagy ahhoz, hogy egy csomó mindenben segítsen neked.

Én biztos megtartanám, és amikor tehetném, lépnék a saját gyerekemmel együtt. Ez tényleg rabszolgaság, sajnálom :-(

2016. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
85%

#33 "A másik gyerek már elég nagy ahhoz, hogy egy csomó mindenben segítsen neked. Én biztos megtartanám, és amikor tehetném, lépnék a saját gyerekemmel együtt. Ez tényleg rabszolgaság," - a másik gyereket kihasználni, akinek a világon semmi köze ahhoz, hogy a Kérdező vállalja-e a terhességét, se döntése nincs benne, NA AZ valóban rabszolgaság.

Nem hiszem, hogy Kédező erre a szintre szeretne ALJASULNI.

2016. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
73%

Én megtartanám a gyereket, de ez én vagyok, ezzel nem azt akarom mondani, hogy neked is ezt kellene tenned. Az én meglátásomat fogom a továbbiakban is írni, mert döntened neked kell, mi csak ötleteket, irányokat tudunk neked mutatni.


Ha alapvetően vágynék a gyerekre, én nem bírnám elvetetni. Az, hogy az apa mit akar, nagyon is fontos, de ilyen helyzetben, amiben te vagy, nagyon sok szólna számomra az ellen, hogy alávessem magam az akaratának. Egyrészt nevelem az ő gyerekét, egyedül, háttérbe helyezve magamat is emiatt. Így számomra a minimum, hogy ha már úgy alakult, hogy teherbe estem, ne kelljen a sajátomat megölnöm, ha nem akarom. Anyagiak: én is keresek, még ha egy részét feketén is, én is hozzáteszem a magamét a közöshöz, amiből az ő gyerekét nevelem, amiből az ő rokonait támogatjuk. A saját gyerekemnek is jusson belőle, ha már ennyi minden(ki)re jut! A harmadik ok pedig, az a stílus, amit itt leírtál. Nekem ne parancsoljon senki, ne adjon ultimátumokat. Ő maga is úgy fogalmazott, "mit fogsz" csinálni, tehát elviekben te döntesz. Ha én magam szeretnék anyává válni, nem vetetném el. Ha anyagilag nincs nagy gond, legrosszabb esetben is kibírjátok egy évig, aztán bölcsibe kerül a kicsi, te pedig tudsz dolgozni. Még nagyon a terhesség elején vagy, simán tudtok félre is tenni valamennyit a szűkebb hónapokra.


És tudom, mit érzel. Én a terhességemet végigdolgoztam itthon, volt, hogy hétvégén is, minél többet, hogy ne kelljen a babával nélkülözni, tudjunk félretenni. A szülés előtt egy nappal még dolgoztam! Erre a férjem bedobta, adni kéne XY rokonnak 200 ezer forintot, mert szarul állnak. Nem dolgozik se ő, se a felesége, csak hébe-hóba, tök maguknak köszönhetik stb. Hát jól kiakadtam, elmondtam, hogy egy fillért se, mert sose kapnánk vissza, én meg nem ezért güriztem végig a terhességet! A férjem megértette, igazat adott, megbeszéltük. Teljesen átérzem, milyen igazságtalannak érzed, hogy te dolgozol, igyekszel, és másnak könnyíted meg az életét, magadtól meg olyan dolgokat kell megvonnod, mint a saját gyermeked megszülése... :(((


Én azt gondolom, a helyedben megtartanám. Szépen megbeszélném a párommal, hogy átgondoltam, de nem tudom megtenni. Tudod, ha arra hajlanál, hogy mindenkinek, köztük neked is ez a legjobb, nem tanácsolnám ezt, de így, hogy naphosszat ezen agyalsz, zokogsz, és a saját akaratod ellen teszed, ez így nagyon nem OK! Ez így nem a saját tested fölötti rendelkezésről szól, ami az abortusz létjogosultsága lenne, hanem egy olyan áldozatról, amit nem vagy köteles meghozni, és senki nem is várhatja el tőled.

2016. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is hasonló a volt a helyzet. Tavaly májusba terhes lettem ès június elejèn tudtam meg hogy valóban babát várok. Nagyon átbeszèltük a dolgokat a fèrjem nem tudta mit tegyen mert akkor nem álltunk úgy anyagilag meg már le volt beszèlve hogy kimegy dolgozni abban a hónapban tehát váratlanul jött a baba. De ő is szerette volna. Kiment tavaly júniusba dolgozni tnem sokat volt velem itthon 2 havonta jött haza. Èn megtartottam a babát nem èrdekelt ki mit mond. Ha egyedül maradtam volna akkor is felnevelem a tetteinkèrt felelőssèget kell vállalni! Azóta már 3 hónapos a kicsi apuka mèg kinnt van ès támogat de 4 hónap múlva vègleg hazajön ès vègre itt lesz velünk! De kèrlek ne vetesd el ő egy kis èlet nemhiába fogant meg
2016. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
35-ös Köszönöm szépen a válaszodat!
2016. máj. 23. 17:10
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, írd meg, hogy döntöttél, biztos sokan kíváncsiak rá. Kívánom, hogy a legjobb döntés szülessen számotokra!
2016. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
44%

9 éve együtt vagytok, a lányát konkrétan te neveled....és neked ne legyen gyereked, mert útban van?



Ha foglalkozás lenne vajon minek hívnák? Cselédnek?

2016. máj. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!