Számodra elfogadható az abortusz vagy nem?

Figyelt kérdés
Szerinted egy nő mindenképpen megszeretné a magzatát, akkor is ha abortuszra készül? Vagy elhanyagolná, bántaná a gyerekét a későbbiekben?
2016. júl. 7. 11:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
21%
A kérdés mindenkinek fel lett téve nyílván nem fog az emberek többsége e mellé állni ez érthető.Eleve fórumra tenni ilyen kérdést úgy mondjam polgárpukkasztó de most őszintén.Peresze az emberek írnak ilyenkor mindent de amúgy szerintem ezzel a kutya nem foglalkozik.
2016. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
65%
nem fogadható el
2016. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
43%
Számomra csak akkor elfogadható, ha súlyos, gyógyíthatatlan betegséggel születne.
2016. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
19%
Abszolút elfogadható. Sőt én más országokhoz hasonlóan felemelném a határát 18 hétre.
2016. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ezer oka lehet egy abortusznak, így ez azért nem ennyire fekete vagy fehér.


Egy beteg gyereknél, vagy egy megerőszakolt nőnél, vagy valakinél, akinek egészségügyi problémái vannak...stb teljesen elfogadhatónak tartom.


Olyan esetben is megértem, amikor valaki ilyen-olyan okokból nagyon nem tudja vállalni a gyereket, szerintem ha egy nőt kényszerítenek rá, hogy megtartson egy gyereket, akkor sem fog úgy vigyázni rá a terhessége alatt sem, és utána is nagyon nehéz úgy egy csecsemővel, sajnos látok ilyet az ismerőseim között, aki a család nyomására megtartotta a gyereket úgy, hogy vákni akartak a férjével és lelkileg, testileg ki van készülve, nem jó az senkinek, a gyereknek sem, neki sem.


Igazából ez egy nagyon összetett probléma, és annyira az ember egyéni sorsától függ, hogy mennyire tud bevállalni egy gyereket. És persze most lehet azt mondani, hogy ha annyira nem akarja miért nem védekezett, de egyrészt védekezés mellett is teherbe lehet esni, másrészt mindenki követ el hibákat, szerintem senki sem érdemli meg, hogy egy görbe este miatt egy életen át vezekelnie kelljen.


És mindezeket úgy mondom, hogy alapvetően én soha nem tudnám elvetetni a gyerekem, még korábban utána néztem, hogy gyakorlatban hogyan történik mindez és a legszörnyűbb és legembertelenebb eljárások egyike. De ennek ellenére nincs szomorúbb annál, hogy egy gyerek nem kap szeretetet gyerekkorában és egy olyan gyerekből soha nem lesz olyan felnőtt, mint egy olyanból, akit szeretnek és várnak!

2016. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!