Komolyan nem értem, nem teljesen mindegy, hogy egy ismeretlen nő megszüli vagy elveteti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Nem értem a sok abortuszellenes fröcsögést, mikor abszurd dolgokat írnak, és magukból kikelve ítélkeznek. De miért? Mégis kinek mi köze hozzá?
2016. júl. 8. 12:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Az emberek imádják beleütni az orrukat mások dolgába és ráerőltetni a nézeteiket.Ez van,ne foglalkozz velük :)
2016. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%
Abortusztól függetlenül, nem értem a felháborodásodat. Ez az oldal erről szól. Ismeretlen emberek szólnak bele egymás életébe, mondanak véleményt egymásról.
2016. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy ilyen oldal. Felteszel egy kèrdést, mert érdekel mások mit gondolnak, a mások meg leírják a véleményüket. Ki ilyet, ki olyat.

Nem értem mi ezzel a baj...

Az abortusz ráadásul egy egész világot megosztó kérdés, így pláne nem értem a megrökönyödésed! :)

2016. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

az abortusz egy borzasztó dolog. aki átéli az is tudja.aki nem éli meg könnyen dobàlózik olyan szavakkal, hogy lelkiismeret, bűn, gyilkossàg, önzés, felelőtlenség.csakhogy belülről ez egy sokkal összetettebb probléma. ismert esetek, csak amikről én tudok:

- 4 tagú fiatal csalàd egy szobàs albérletben lakik főbérlővel együtt, a gyerekek között 14 hónap a korkülönbség. 3. magzatot nem tudjàk vàllalni

-25 éves làny diploma előtt, a fiú elzárkózik a babavállalàstól. se végzettség, se munka, se lakàs, 0 pénz, szülőkre nem lehet szàmítani, hova szüljön?

-apáról kiderűl ràkos, anya gyesen 3 hónapos babàval, 10 milliós hitel

- apa hallani se akar babàról


az örökbeadàs...? és mi lesz a 9 hónappal?lehet jönni a fent említett dumàkkal de azt se kevésbé ítélik el aki lemond a gyerekéről, mint aki abortuszra megy

2016. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Én sem értem egyébként. Persze le lehet írni, hogy kinek mi a véleménye NORMÁLIS, emberi hangnemben és stílusban. Csak hogy a legtöbb abortuszellenes nem tud emberként megnyilvánulni, hanem undorító stílust vesz fel, el kezd ítélkezni, mert mást nem tud, gyilkosnak nevezi a kérdezőt és még hadd ne soroljam milyen jelzőkkel találkoztam itt. Na ez a nem mindegy! Hogy egy normális hozzászólást nem láttam még abortusellenes embertől ebben a témában...!!
2016. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

Mert emberekről van szó. Te is voltál abban a fejlődési fázisban, de téged nem ölt meg a saját anyád. Én azt nem értem, hogy aki megszülethetett, az hogy van képes ennyire ridegen tekinteni egy másik életre?

Szex mindenek felett, ez erről szól!

2016. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Számos oka lehet egy abortusznak és vegyük példának azokat az eseteket, amikor nem a nő az úgymond hibás.. Például védekezés mellett esett teherbe, elég ritka, de biztos előfordult már a nemi erőszakból származó terhesség. Vagy betegen születne a gyerek stb. Én alapból nem ítélem el, aki abortuszra megy, de ezekben az esetekben meg pláne nem, ám de sokan még ilyenkor is gusztustalanul fröcsögnek és a másikat szidják, mert hogy miért kéne elvetetni a gyereket, ha beteg..? Miért őt kell büntetni azért, ha pl. a nőt megerőszakolták.. Ez azért egyszerűen no comment.

Mindenkinek a magánügye, ha megszülne egy beteg gyereket, akivel átkínlódja az egész életét, de kinek hiszi magát, hogy megszóljon bárki mást, aki nem így cselekedne?

Egy fejletlen embrió/magzat számomra pedig még messze áll egy embertől. Ennyi erővel a spermiumokból is emberek lehetnének, de a pasik megölik őket, amikor kiverik vagy micsoda?


Azt meg soha nem értettem miért kell az édesanyánkra hivatkozni.. Hogy de hát ő is megszült. És? Most nekem azért kéne egy nem kívánt terhességet a nyakamba vennem, mert anyám megszült? Ő akart gyereket, szándékosan esett teherbe, más meg nem. Elég szánalmas ilyen dologgal előhozakodni..

És pont erről az ítélkezésről beszéltem, amit a 6os válaszoló is megerősített, miszerint "megöli az anyja". Leegyszerűsítve az a nő, aki abortáltat, egy gyilkos. Na erre mondom azt, hogy aki alap nélkül dobálózik ilyen súlyos szavakkal, semmivel nem ér többet azoknál a nőknél például, akiket úgy szid, akik abortuszra adják a fejüket. Még kicsit kiegészítve, az ÉN szememben meg úgy abszolút semmit nem ér egy ilyen ember.

2016. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
Ezt én sem értem. Vannak akik normális leírják hogy ők nem tennék. De amikor szabályosan szidják a kérdezőt ott màr valami más baj is van. Vagy pl. a munkanélküliség, rossz családi körülmények vagy a pszichiátriai betegségektől képpesek napokig ezen vitatkozni. Ezt onnan tudom,hogy pszichológus vagyok.
2016. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%

Aki ellenzi az abortuszt az tud normálisan védekezni. Aki meg nem ellenzi annak meg becsúszik a baba. Ilyen egyszerű.

De az is milyen érdekes, hogy aki normálisan leírja a véleményét az abortuszról azt is folyamatosan lepontozzák meg "fröcsögve" elküldik a melegebb éghajlatra, mert ellenzi az abortuszt.


Kedves kérdező, ez egy ilyen oldal, ahol az emeberek leírják a véleményüket hol szépen vagy csúnyán.

2016. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

Ui: én soha nem mondtam senkire, hogy gyilkos aki abortuszra megy.. De! Valamiféle rendszert /büntetést (pénz bírság vagy valami) biztos kiszabnék akik abortuszra mennek, hiszen akkor is egy másik ember életről van szó. Még nagyobb hangsúlyt fektetnékbe a felvilágosításba és védekezésbe, hogy még véletlenül se csúszon be egy nem várt terhesség.

Az más tészta, hogy ha megerőszakolták vagy stb.. Ez az én személyes véleményem, nem kell velem egyet érteni se "lefröcsögni"

2016. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!