Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti meg senki,...

Miért nem érti meg senki, hogy nem akarok szülni?

Figyelt kérdés

Szóval 25 éves vagyok,elég jól keresek,a párom is. 6 éve Skociaban elunk,szoval van sajat lakas is,auto es stabil munkahelyunk. Viszont most teherbe estem es kivagyok keszulve idegileg! Mindenki azt akarja,hogy megtartsam a gyereket,nekem viszont eszem agaban sincs! Nem tudnek felnevelni egy gyereket,nem erzem magam erettnek hozza. Ezt miert nem lehet megerteni? En kesobbre terveztem a gyereket,es most raadasul meg egyetemre is jarok :(.


egyebkent fogamzasgatlot is szedtem.



2016. aug. 4. 00:15
1 2 3 4
 21/32 Girgoy ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező! Problémád nem egyedi, de én amellett vagyok, hogy szüljed meg nyugodtan a gyereket, ne parázz már. :)


Azzal egyetértek, hogy ezt elsősorban Neked és a párodnak kell megbeszélni. Arról nem írtál, hogy a gyerek apja hogy áll hozzá. Merthogy az se mindegy szerintem.


Az a baj ma az emberekkel, hogy nem igazán nőnek fel. De hidd el: nem az a fájdalmas, ha felnősz, hanem az, ha nem nősz fel.


A szülői szereptől egyáltalán nem kell félni, ha anya leszel, nyugodj meg: a hormonok szépen beállítanak majd erre a szerepre ha nem parázol és hisztizel, hogy nem akarsz felnőni. Mihelyst megszületik a gyerek, egyáltalán nem fogsz félelmet érezni, csak azt, hogy amit eddig csináltál, az a hülyeség, most vagy végre az, aki lenni akartál, most történik Veled valami nagy dolog, valami igazán valódi dolog.


Tudom a sok hülye szingli err emost le fog húzni, de a helyzet az, hogy azért teszik, mert fogalmuk sincs miről beszélek, mivel nem élték még ezt át! Akkor meg ne dumáljanak olyanról, amit nem ismernek. Anyává/Apává válni igenis egy tök király dolog. És amint bekövetkezik egyáltalán nem azt érzed, hogy jaj, vége az életednek, hanem boldog leszel, hogy végre valami nagy dologban veszel részt, ami meghaladja az eddigi hülyeségeidet. Baromira nem az egyetem vagy egyéb dolgok fognak olyankor számítani, hidd el!


Ha elveteted a gyereked, az lelkileg/fizikailag jobban meg fog viselni, mint a szülés, mivel az nem egy természetes dolog, amire az emberi szervezet fel tud készülni. Ha valamit elb*sz az orvos, akkor meg lehet, hogy később nem tudsz majd normálisan kihordani egy gyereket, amikor szeretnéd. Persze nem nagy az esély, de benne van a pakliban ez is.


Nézd: azért nem holnap fogsz szülni, jópár hónap van még addig. Szerintem mindenképp beszéld meg a pároddal, családdal, mert ketten illik vállalni a gyereket, ha vállaljátok és nem egyedül. Ha a párodnak van melója, akkor az se hátrány. :) Fel lehet erre készülni, nem kell ettől beszarni. A gyerek semmiről nem tehet, nem kell vele kitolni. Most lehet, hogy parázol az ismeretlentől, de üzenem a másik oldalról (3 gyerekem van), hogy ha mégis megszülöd, az hatalmas boldogság lesz. Azért, mert tényleg az. Ha meglátod a gyereked, egyből úgy fogod érezni, hogy milyen barom voltál, hogy eszedbe jutott egyáltalán, hogy elvetesd. Teljesen másképp fogod látni a dolgokat. Tisztábban, valóságosabban. Nem valótlan félelmekkel. Ne parázzatok már! ;)

2016. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Girgoy ***** válasza:
20%
Mellesleg: bepánikolni akkor szoktak az emebrek ilyenkor, ha nincs meg a megfelelő egzisztenciális háttér. Nálatok ez megvan. tehát a sok suttyó, aki azt javasolja, hogy vetesd el, belegondolhatna abba is, hogy itt baromira nem arról van szó, hogy totál bizonytalanság van, hanem arról, hogy minden háttér okés, csak van egyfajta - akár természetesnek is mondható - félelem a Kérdezőben az új dologtól. Ettől viszont nem kell félni, mert a természet megad minden segítséget. Csak szépen le kell higgadni és felkészülni az új szerepre. Nézzük már meg, milyen infokat ad adnak a kérdezők és ne kretén sablonokat puffogtassunk csak csípőből.
2016. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso a valaszod nagyon megnyugtatott,es elgondolkoztatott. Egyebkent az elvetetest az elso felelem mondatta ki velem,es ahogy telnek a napok egyre jobban ugy erzem,hogy meg akarom szulni. Szinte hihetetlen,de kezdem elvezni a dolgot.


A tobbieknek meg uzenem,hogy nem tudom milyen kerdest linkeltetek be de az tuti nem en voltam,ugyanis most eloszor irtam erre az oldalra!

2016. aug. 4. 16:08
 24/32 anonim ***** válasza:
53%

"ahogy telnek a napok"


Az meg van, hogy még 1 napja sincs, hogy kiírtad a kérdést és a kérdésben még váltig állítottad, hogy a hátad közepére se kívánod? Persze ez jó, ha hajlik a szíved valamerre, de szedd már össze magad!

2016. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
62%
Kamu a kérdés! Ne dőljetek be neki! Össze-vissza hazudozik. Csak sajna nincs hozzá túl nagy esze, így a saját történetébe is belekavarodik. Unatkozó kis hazudozó!
2016. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%
Még hogy nem a te kérdésed a másik...legalább annyi eszed lenne, hogy az országot megváltoztatod. Holnap ne Angliában élj, hanem mondjuk az USA-ban. Talán akkor hihetőbb lesz a sztori...
2016. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
41%
Senkinek semmi köze hozzá a párodon kívül. Ha nem érzed magad érettnek hozzá,ha még élni és tanulni szeretnél, akkor ne szüld meg. Csupán azért hogy legyen egy gyereked akit nem tudsz szeretni mert igazából nem is akartad és akit a dadus nevel, aki mindennap érzi, hogy csak nyűg a nyakadon ne szülj. Van aki nem anyának való, ez nem kényszer.
2016. aug. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Girgoy ***** válasza:
12%
Bmeg mennyi gyerekgyilkos van itt...
2016. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
77%

El se merem olvasni ebben a kategóriában a kommenteket már.


Mindenki szeret belepofázni más dolgába, mert valaki attól lesz nyugodt éjjel ha megmondhatja hogy egy 2000 kilométerre élő nő méhében mi lehet vagy mi nem.

Nem kell hallgatni rájuk,a te döntésed, a tested, a te ÉLETED, te se tilthatod meg valakinek hogy elvégezzenek rajta egy műtétet csak mert nem akarod.

2016. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Girgoy ***** válasza:
7%

...ééééés: sikerült lenyomnotok a hónapok óta stabil 63%-omat 62%-ra! Köszönöm, gyerekgyilkosok, feminácik, trollok, igazán szép teljesítmény volt, kitartó összefogással! Büszkén viselem ezt a számot az ártatlanság védelmében elszenvedett támadásaim emlékeként! Na, gyerünk, lesz az 61 is, ha még többen jöttök vagy tilthatjátok ezt a bejegyzést.


Tudjátok, az élet olyan, hogy a szívást nem lehet elkerülni. De nem mindegy, hogy mi miatt szív az ember. Ha azért, mert hülye béna, az valódi szívás. Ha viszont azért szivatják, mert jó célokért küzd, azok örömteli sebek, jelzik, hogy ha az ember visszanéz élete végén, tett pár értelmes dolgot, amivel kimagaslik a szürke tömegből, amire büszke lehet. Tényleg nem cinizmusból mondom: köszönöm. ;)

2016. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!