Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A terhes nő abortuszhoz való...

A terhes nő abortuszhoz való joga a fontosabb, vagy a magzat megszületésének a joga?

Figyelt kérdés
Természetesen nem jogi értelemben kérdezem. Csak elgondolkodtam rajta, hogyha egy terhes nőre ráerőltetik a magzatot, akit ő nem akar akkor milyen élete lesz a születése után. Hiszen valljuk be sok szülő van úgy, hogy egyik gyereket pl. Abszolut nem szereti. Ismerősi körömben is van ilyen.
2016. szept. 24. 14:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
14%
Nem lehet szülőnek nevezni, aki egyik gyerekét nem szereti. Sőt embernek sem. Sok normális embernek meghal az imádott gyereke, de az ilyen alávaló férgek nem becsülik meg, hogy az övék még él.
2016. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez jó kérdés, fura, hogy soha nem is tette még fel senki ezt a kérdést, nem zajlanak róla évtizedek óta viták és emiatt nincs róla az interneten se semmi. /irónia
2016. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
1. Attól,hogy a szülőt szidod azoknak a gyerekeknek akik szeretet nélkül nőnek fel nem lesz könnyebb az élete. Másrészt gondolom szülőként is rossz érzés lehet ha valaki az egyik gyerekét nem szereti. Amúgy nem tapasztalatból írom mielőtt valaki megvádolna.
2016. szept. 24. 14:54
 4/36 anonim ***** válasza:
80%
A nőé. Mivel ő egy kifejlett, tudattal rendelkező felnőtt ember. A magzatnak ilyenkor még nincs tudata, önálló életre képtelen, a nő szervezetéből tartja fenn magát, ezért a nőnek szíve joga dönteni a teste felől.
2016. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
2. Személyesen érint a kérdés vagy miért húzod fel magad rajta? Ha olvasni akartam volna nyilván nem kérdést írok ki.
2016. szept. 24. 14:56
 6/36 anonim ***** válasza:
25%
1-es vagyok. Mondtam, hogy az ilyet nem lehet szülőnek nevezni. Amit pedig mondtam róluk, az a minimum, amit érdemelnek. Hiába véded ismerőseidet. Hiába pontoznak le a prolik.
2016. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
28%
Hát, a szememben nem ember, aki a saját kényelme miatt abortuszra megy, ezalól kivételt jelentenek számomra azok, akiknek betegen születne a babája, vagy az ő egészségüket veszélyeztetné. Minden más esetben a saját felelőtlensége miatt bünteti a gyereket. De tudjuk, itt gyakorin mindenki tökéletesen védekezik...
2016. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
54%
Ki hogy gondolja. Én azt gondolom senkinek nincs joga beleszólni más életébe, más döntéseibe, utólag úgyis mindenki megkapja amit érdemel. Én magam csak abban az esetben mennék abortuszra, ha a baba betegen születne. Nem ítélem el azokat a nőket akik életükben egyszer abortuszra mennek, bár nem értek vele egyet. De azok a nők(mint két volt kolléganőm) akik évente 3-4 alkalommal alávetik magukat ennek a borzalomnak, mondván hogy drága a gyógyszer, meg egyéb kifogás.. és hétfőn röhögve jön a munkába mintha semmi sem történt volna (ismét), az ilyenektől undorodom.. nagyon apróra zsugorodnak a szememben.
2016. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen a nőé. Ugyanis ő már egy kifejlett, érzékkel és saját tudattal rendelkező, önálló ember, míg a ki nem fejlett magzat az teljes mértékig életképtelen, a nő szervezete által tudja fenntartani magát, így hát a nőnek jogában áll eldöntenie mit tesz a saját testével. Ebbe beleszólása senkinek nincs az égvilágon.


Szerintem sokkal undorítóbb az az ember, aki csak ítélkezni tud és bele akar mindenáron pofázni mások életébe és rendelkezni akar más méhével. Meg akarja mondani, hogy ki mit tegyen a saját testével vagy esetlegesen ki hogyan élje a szexuális életét. Nem tudom miért érzik egyesek felhatalmazva magukat az ilyen dolgokra. Hogy pl ismeretlenül ítélkeznek és okoskodnak. Elég csak ebben a témakörben szétnézni.. Nő nélkül gyerek se lenne, úgyhogy igen is az a minimum, hogy ha már az ő testében képes kifejlődni a magzat, akkor az ő akarata legyen a legelső. Senkire nem lehet rákényszeríteni egy nem kívánt terhességet és szülést. És ez így van rendjén!!

2016. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
24%
Jó, de akkor meg ha nem lesz terhes a későbbiekben, akkor ne lehessen lehetősége államilag támogatott lombikra, hisz lehetősége lett volna gyereket szülni, de nem élt vele, mert akkor csak a lábát tudta széttenni, de felelősséget vállalni luxus.
2016. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!