Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A terhes nő abortuszhoz való...

A terhes nő abortuszhoz való joga a fontosabb, vagy a magzat megszületésének a joga?

Figyelt kérdés
Természetesen nem jogi értelemben kérdezem. Csak elgondolkodtam rajta, hogyha egy terhes nőre ráerőltetik a magzatot, akit ő nem akar akkor milyen élete lesz a születése után. Hiszen valljuk be sok szülő van úgy, hogy egyik gyereket pl. Abszolut nem szereti. Ismerősi körömben is van ilyen.
2016. szept. 24. 14:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%

"El kell keserítselek, de az abortuszok legkisebb százaléka az, ami valóban indokolt, a legtöbb, mikor a nő csak szétrakja a lábát, lusta védekezni, aztán megy abortálni mert az úgy kényelmesebb"


Hogy mi van? A szex szerinted az, hogy a nő szétrakja a lábát? Nálad az?

2016. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
72%

"Azon kívül hogy nem lélegzik, meg nem eszik, mindent csinál, amit te is utolsó. Ennyi erővel te se vagy ember?"


Fene tudja, ha én nem lélegeznék, meg nem ennék, nehezen tudnék bármi mást csinálni.

2016. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan nem is értem miért kísérlem meg többszöri alkalommal is egy ilyen ítélkező, szűklátókörű ember szemét felnyitni... Hát őszintén, aki szerint egy kifejletlen, önálló életre képtelen, a nő testétől 100%-ban függő embrió egyenértékű egy már megszületett, életképes, teljes mértékben másoktól független emberrel, aki "kézzel fogható", annak óriási, sőt még annál is nagyobb bajok vannak a fejében!! Ezt már kezeltetni kéne.

Ja végülis csak nem lélegzik.. De attól még ugyanolyan és ugyanannyit ér, mint pl én. :D Atyaég. Szüld már meg legyszives annyi hétre a gyerekedet, mint ahány hetesen az abortuszt végzik általában, aztán utána mondj véleményt. Egy fejletlen valamit kapnál, közel nem egy embert. Úgyhogy hozzám senki ne hasonlítgasson egy kifejletlen embriót!

Szerencsére a való életben még nem sodort össze a sors magadfajta begyepesedett emberekkel, akik azon kívül, hogy mindenkit elítélnek és hülyeségeket beszélnek, mást nem tudnak. És nagyon bízom benne, hogy soha nem is fog. Fejvesztve menekülnék.

2016. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
22%
Magyarorszagon a magzatnak sajnos abszolut semmi joga, ez a dobbenet. Van ismerosom, akinek 4! abortusza volt:(
2016. szept. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
73%

"De azok a nők(mint két volt kolléganőm) akik évente 3-4 alkalommal alávetik magukat ennek a borzalomnak, mondván hogy drága a gyógyszer, meg egyéb kifogás.."


Jaj hagyjuk már ezeket a városi legendákat. Mintha az abortusz ingyen lenne. Ilyen felkiáltással pont, hogy nem használják, mert drágább, mint a gyógyszer. Többet között a sok mélyszegény cigányról azért is lóg 2-3 gyerek már 18-19 éves korukra, mert még a szociális alapon csökkentett díjat sincs pénzük kifizetni, így aztán megszülik, mert az ingyen van.

2016. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
6%

Konkrétan ezt mondta a kolléganőm: "majd ha a munkahely fizeti a gyógyszert, akkor nem megyek abortuszra"


Úgyhogy nekem ne ugass, mert nem te voltál ott!

2016. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
57%

"Magyarorszagon a magzatnak sajnos abszolut semmi joga, ez a dobbenet."


Döbbenet, vagy nem, ez van. Jogállamban a jogok feltétele az élve megszületés. Milyen joga legyen valakinek, aki még nincs is?

2016. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
68%
Még jó hogy nincs joga, egy kiszolgáltatott, önállótlan, más testétől-szervezetétől 200%-bán függő magzatnak... Miért milyen jogra gondoltál, hogy legyen joga eldönteni meg akar-e születni vagy sem? És ezt ugy gondoltad kivitelezni, hogy ráerőszakolják a nőre a szülést? Ilyen nincs és még viccnek is elég gyenge. Mert konkrétan más "jogot" nem tudok elképzelni. Ez van, döbbenet vagy sem, de egyértelmű, hogy a nőnek van meg a kizárólagos joga rendelkezni a saját teste felett, elvégre tőle függ az a magzat, így evidens, hogy övé a végső döntés, nem pedig pl a férfié vagy teszem azt a magzaté. Nem mellesleg jól mondta az utolsó válaszoló, ott a kulcs: élve születés!! Anélkül nincs joggyakorlás, márpedig ami még nincs is, ott nehézkes bármilyen jogot is gyakorolni.
2016. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
53%
28-as vagyok: 100%-ban, elírtam. *
2016. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
24%
75%-os, hát én is örülök hogy nem találkoztam még senkivel, aki ennyire semmibe veszi az életet mint te. Vagyis de, de hamar sikerült kiiktatnom, szerencsére. Akkor járj hobbyszinten kapartatni, ha neked ez annyira jó, én nem ölök gyereket.
2016. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!