Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A terhes nő abortuszhoz való...

A terhes nő abortuszhoz való joga a fontosabb, vagy a magzat megszületésének a joga?

Figyelt kérdés
Természetesen nem jogi értelemben kérdezem. Csak elgondolkodtam rajta, hogyha egy terhes nőre ráerőltetik a magzatot, akit ő nem akar akkor milyen élete lesz a születése után. Hiszen valljuk be sok szülő van úgy, hogy egyik gyereket pl. Abszolut nem szereti. Ismerősi körömben is van ilyen.
2016. szept. 24. 14:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
70%

Unalmas vagy már 57%-os, mindenhol megjelensz és ítélkezel mindenki felett, ahelyett hogy magadba is néznél néha. Ja na meg persze személyeskedsz, ugyanis soha nem volt abortuszom és remélem soha nem is lesz, mindig figyelek a védekezésre, szóval nem kicsit vagy tájolva. Más eset, ha pedaul védekezés mellett teherbe esnék, akkor igen is abortuszra mennék, mert a abszolút nem akarok gyereket, de most ez egy más kérdés.

Amúgy ennyi erővel, te meg csak a magzat nem létező jogait veszed figyelembe, miszerint, ha valaki terhes lesz, az igenis szülje meg, ha akarja, ha nem... Nincs abban semmi csavar és túlbonyolítás, hogy a nőnek van joga rendelkezni a teste felett és az ő akarata/döntése az elsődleges. Ez így helyénvaló.

2016. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
26%

Nem biztos, hogy összefügg az, hogy egy szülő szereti-e a gyerekét, még hogy akarta-e.

Lehet, hogy teljesen független.

Szereti, ha olyan, mint ő maga, vagy megfelel annak, amit elképzelt róla.


Az abortusz egy kontroll probléma, hogy az lesz-e, amit a nő akar. Ha gyerektelenséget -éppen akkor, pillanatnyilag- , akkor annak kell lennie.

Nagyobb baj lehet, ha nem engedik, mert akkor jön a kötőtű, meg a szekrénydöntögetés, ami veszélyesebb.


Akárhogyis, az egészségügyi indok nélküli abortusz olyan, mint az öngyilkosság, egy kicsit magát öli meg a nő a benne levő gyerekkel.

2016. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
27%

Nagyon jó kérdés, de szerintem a magzat megszületése a nyerőbb gondolat. Én persze túlnépesedésre is gondolok, de ezt most nem keverem bele. Minden az életre törekszik. Ahogy a növények is, a baktériumok is úgy a baba/magzat is.

Ő is élni akar.

Ui: ne gyertek azzal, hogy a nő teste ő dönt felőle, mert a nő testében ilyenkor már van egy test, ami a maga ura, élni akar.

2016. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
55%
Ien, minden esetben szerintem. a no teste a sajatja plusz ra harul a szules es az utana kovetkezo evek gondja. Igen , a no abszolut joga hogy dontson errol.
2016. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
55%
a terhes no joga a dontes elsosorban.
2017. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
40%
Na pont ezek miatt a majdnem értelmes mazatvedok miatt irtam ki a multkor egy kérdést..hathaa oda mennenek es el lennenek a témán..de törölték a kérdésem.. Igy a magaztvedok itt vannak es tovabbra is irjak a tengernyi sületlenséget. Hogy néhányra reagaljak...igenis fogadjátok el hogy egy no dönthet. Es igenis vannak esetek amikor elfogadható. Egyik hozzászóló írta hogy akinek volt egy abortusza annak ne lehessen allamis lombik... Akkor ezen is gondolkodj kicsit jo? Késő este megy haza felé, elkapnak megeroszakolnak .. Terhes lettel elveteted.. Millió ev utan vegre jon egy pasi akiben bízni mersz, hozza megy feleségül es meg 5 ev utan sincs gyermeketek... Na tessek rugjal bele meg párat a foldon fekvobe mert 17 évesen megerőszakolták.. Szemét hozzászólás es süt a gonosz belőled. A masik hogy sorba járnak abortuszra.. Hat kb az 5.ab utan sterilizalnam az illetőt ha mas nem ideiglenesen valahogy 5 véletlen tuti nincs. Na de alljatok mar le magzatvedok egy kicsit ne bántsátok a foldon fekvot leszámítva a sorabortuszosokat mindenkinek biztosan meg van az ok amiért abortuszra megy ezt ti is fogadjátok el jo? Es ne beszéljétek mindig hogy tartsa meg ..meg felelőtlen.. Stb. En jo gyerek voltam 4.5- 4.6 átlaggal..sose voltab eleg jo anyunal..nem ettol fugg hogy mit érez a szülő
2017. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!