Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Fogamzásgátló mellett estem...

Fogamzásgátló mellett estem teherbe, de nem tarthatom meg?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel élek, 18.-ik életévemet betöltöttem, és fog.gátló mellett teherbe estem, a szüleim hallani sem akarnak a babáról. Azt mondták, hogy nem segítenek a babát és engem eltartani, ha abba hagyom a sulit, de ha megszülném abba kéne hagynom. A barátom is kijelentette, hogy ha megtartom a babát róla többet nem hallok. Sajnos bele kell menjek a terhesség megszakításba :'(

De nem tudom, hogy is megy ez az egész, persze ebben sem segít a családom.

Azt tudom, hogy családsegítőbe kell mennem, nőgyógyász után. De ott kit kell keresni és mit kell mondanom? Olyan kilátástalan az egész.

Gondolkoztam azon is, hogy megtartom, és örökbe adom, de a szüleim vagyis anyu erről sem akar hallani. Valaki segítsen :'(



#tanácstalanság #Terhességmegszamítás
2016. okt. 7. 11:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történik :( a nővérem lánya ugyan így járt mint most te, akkor én voltam az unokahugom mellett nem az anyja, mert ő sem akart segíteni neki.Kérd meg egy bnőd h kísérjen el téged, mert egyedül tudom, hogy nagyon rossz lesz végigcsinálni v esetleg a barátod hiszen ő is ott volt amikor a baba készűlt.Az unokahugomnak a barátja is ugyan ezt mondta amit a te barátod, hát ő a terhesség megszakítás után elhagyta a barátját, mert ha azt vesszük a bajban nem volt mellette és még ő fenyegetőzött elhagyással. Fel a fejjel!

2016. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Hello! Elmultal 18 eves, tehat Te dontod el, hogy megtartod-e a babat, vagy sem. Sajna nincs konnyu helyzeted, a szuleid eleg nagy parasztok, h nem allnak melletted. Barmilyen gaz dolgot muvelne is a lanyom, nem tagadnam meg tole a segitseget, elvegre a gyerekem. A masik az, h a palidat a helyedben mar most ruganm ki paros labbal, m ahhoz volt esze, h jol rezze magat, aztan utana mar nem akarja vallalni a felelosseget. Remelem, kiadod az utjat.

Menj el nogyogyaszhoz es ott mindent el fognak mondani, meg azt is, h a csaladsegitoben kit es mit kell keresni. Emellett van mar manapsag egy csomo segelyvonal, amit fel tudsz hivni, ha vegleg kilatastalan a helyzet es nem tudsz kihez fordulni. Csak hasznald a Google-t...Kitartas

2016. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
12%
Ha rendes tabletta szedés mellett lettél terhes, akkor pereld be a gyártót és bőven lesz pénzed gyereket nevelni. Minden más esetben felelőtlen voltál és vállald a következményeket. Felnőtt ember vagy, nem szólhatnak bele ha örökbe adod. A pasid meg(remélem ezek után már csak ex) egy gerinctelen féreg.
2016. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Szia a szuleidet nem minositem inkabb...ha valoban gyogyszer mellett lettel terhes akkor meg plane hisz megtetted amit kell..vedekeztel. Hanyadik hetben lehetsz? A csaladsegitobe ha mesz ott tudni fogjak kihez iranyitsanak. A palidat meg tedd.lapatra. Kitartast neked es fel a fejjel. Nehez lesz ezert valaki melletted kene hogy legyen. Egyebkent te mit szeretnel? Megtartanad amugy ? Ha szuleid tamogatnanak es melletted allnanak? Ez a te dontesed kell legyen . Sok erot neked!
2016. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

Miféle per, 3-as?

Egyik gyógyszer sem ígér 100 %-ot, rendes szedés mellett sem.


A szüleidet én nem minősíteném, el tudok képzelni olyan helyzetet, amiben én is csak az abortuszt tudnám javasolni a lányomnak (bár abban támogatnám, segíteném elintézni).

2016. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mivel amúgy sem rendszeres a havim, nem hittem volna, hogy teherbe estem. Így későn vettem észre. Voltam.nőgyógyásznál, de akkor azt mondtam megtartom, mert azt hittem anyuék kicsit megpuhulnak, hisz egyetlen lányuk vagyok. De nem így lett. Szóval a lényeg, hogy 9 hetes lehetek, picit több vagy kevesebb 1-2 nappal. Ha jövőhéten elkezdem akkor remélem még bele férek az időbe. :(
2016. okt. 7. 13:27
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Bár a lényegen már nem változtat, nem lehet "nem rendszeres a havid" fogamzásgátló mellett, amellett ugyanis NINCS menstruáció, csak megvonásos vérzés, aminek mindig jelentkeznie kell a gyógyszermentes szünetben.
2016. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

Minél előbb kezd el intézni, mert csak 12.hétig csinálják meg.

Nagyon sajnállak, a szüleidet nem értem, gyógyszer mellett estél teherbe, ha nem is támogatnak abban h megtartsd, legalább "elintézni" segíthetnének.

Sajnos szerintem is az a legjobb, ha nem tartod meg, senkire sem számíthatsz és valljuk be, még magadat sem tudnád eltartani.

A barátodat meg zavard el a francba, azt értem, hogy nem akarja a gyereket, de ezt normálisan is közölhette volna és melletted kellene állnia, hidd el, nem ő az igazi.

Menj a családsegítőbe, kérj meg valakit, akiben megbízol (rokon, barátnő), hogy kísérjen el. Kitartás!

2016. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
29%
Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki normális gyógyszer szedés mellett hogy tud teherbe esni.. Mindenesetre én biztos nem vetetném el. A szüleid egy nagy parasztod, a barátod meg azt érdemli, hogy most azonnal kirakd.
2016. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A szüleim attól még a szüleim...
2016. okt. 7. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!