Lehetséges beleőrülni a bűntudatba? Szerintem nemsokára elvesztem az eszemet.

Figyelt kérdés

42 éves nő vagyok, egyedül élek, nincsen gyerekem.

Egy fiatal kolleganőmmel (24 éves) a munkahelyen nagyon jóba lettem, amióta 2 éve odakerült, sokat vagyunk együtt, talán lehet azt mondani, hogy legjobb barátnőm lett az utóbbi időben. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk, egy ragyogóan okos, szellemes, kedves, vidám lány, nagyon szeretem őt.


Körülbelül egy hónapja elmesélte nekem, hogy én egyidős vagyok az ő édesanyjával, aki őt nagyon korán, 18 évesen szülte, és annak ellenére vállalta őt, hogy az egész család abortuszra akarta küldeni. Szerencsére a születése után mégis sok támogatást kapott a családtól, és az édesanyja később hozzáment egy másik férfihoz, akitől 2 féltestvére is lett, és azóta is együtt vannak, boldog családi életet élnek.


Ez a történet nagyon mélyen belémvágott, és azóta borzasztó lelkiállapotban vagyok, iszonyatosan mardos az önvád. Én is teherbe estem egy fiútól pont 18 éves koromban és hallgatva a családra én elmentem abortuszra.

Nagyon rosszul viseltem az egészet, de mindenki nyugtatgatott, hogy ez volt a jó döntés.


33 éves koromban az akkori párommal gyerekvállalásban gondolkodtunk és kiderült, hogy valami megmagyarázhatatlan okból meddő vagyok (az orvosok 2 évig vizsgáltak, nem találtak semmit, de nem szűnök meg arra gondolni, hogy biztosan az abortusz miatt van. Emiatt tönkrement a kapcsolatunk, depressziós lettem és a párom is elhagyott.


Rengeteget jártam pszichológushoz, jobban is lettem, már 4-5 éve semmi bajom nem volt, de újabban állandóan arra gondolok, hogy ha akkor nem vetetem el a babámat, akkor olyan csodálatos lányom lehetne, mint Piroska, a kolleganőm-barátnőm.


Megint járok a pszichológushoz, aki ugyanazt hajtogatja, hogy jól döntöttem annak idején, de már nem tudom elhinni neki. Nem tudom, mit csináljak, minden éjjel csak sírok, idegileg teljesen tönkrementem. Csak magamat tudom vádolni, hogy miért nem álltam ki magamért annak idején, és hogy tönkretettem saját magam életét hogy megöltem a kisbabámat, akit most már soha nem kaphatok vissza...



2016. okt. 9. 18:58
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
17%

Egy kvázi vitában miért személyeskedsz? Lehet, hogy előlem menekült, benne van a pakliban...


Ez a balkáni reflex, hogy nem arra reagálsz, amit mondok, hanem a személyemet találod meg, hogy gyerekkoromban nem volt saját szobám, és a frusztrációimat másra vetítem ki, elég visszatetsző.


De menjünk bele: ha nálam sok mocsok van, amit söprögetni kéne, akkor más mocskára miért nem mutogathatok? Attól még tudok a saját mocskomról. Másképpen: ha mindenki ölne a világban, akkor nem tehetnénk szóvá a másik bűnét, mert mi is bűnösök vagyunk?


A kérdező kioltott egy életet. Nem erőszakolták meg, nem volt beteg a magzat, nem volt veszéllyel az anya életére... és ezzel nagyjából kifújt azon érvek száma, ami miatt talán elvehetünk egy életet. A saját felelőtlensége miatt valaki az életével fizetett. Nem értem, hogy ilyenkor miért nem áll senki egy tökéletesen kiszolgáltatott élet pártjára? Én csak annyit tudok, hogy ölni rossz. És húszon akárhány éve egy életnek eltörték a nyakát, és veszélyes hulladékként elhamvasztották. Rázósnak hangzik a megfogalmazás? Képzeld el, milyen rázós volt ez a valóságban. Homokba dughatjuk a fejünket, sejtek halmazaira hivatkozva, de ez nem változtat a valóságon.


És igen, az én felelőtlenségem is indukálhatta a volt páromnál, hogy abortált, vagy az, hogy elmebeteg vagyok, és menekült tőlem. Igen, ebben van ráció, de a kérdező helyzetén ez mit sem változtat, és nem teszi számára kisebb bűnné, amit tett.

2016. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
9%

Az meg, hogy a kérdező ezt nyilván nem élvezte, az kit érdekel? Az abortuszok döntő többségét nem szokták élvezni. Komolyan, ennyire nem érdekel bennünket az, hogy egy magzatnak ez milyen érzés? Igen, 9-10 hetesen már fájdalmat is éreznek. Miért annak pátyolgatjuk a lelkét, aki hagyta, sőt kérte, hogy megöljék a gyerekét, mintsem egy kioltott élettel foglalkozzunk?


A kérdező szegény gyermeke sajnálhatja, hogy nem lengyelnek fogant, mert ott a törvények nem engedik, hogy szociális alapon abortáljanak magzatokat. A lengyel törvények szerint a kérdező ült volna pár évet, a magyarok szerint nem.

2016. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
4%

Utolsó, ezzel nem lesz előre a kérdésével! Teljesen igazad van de ezt ő is tudja. Én biztos hogy kiszöknék a kórház folyosójáról a műtét előtt, de nem mindenki ilyen!!! Szar a világ, de sokkal szomorúbb dolgok is vannak. Az is a gyilkosság Teremtőtől hogy három napig rettegtem rákos-e a gyerekem mire kiderült. Ha látnátok hágy rákos gyerek van!!! Hospice-házban önkénteskedem, nem a számat járatom csak..én írtam hogy biztos nem élvezte gondolom..

/Egyik előző vagyok./

2016. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
4%
Amúgy vicc, volt az origón egy ab.-os cikk, az összes kommentemet törölték /én is ellene vagyok/ :((..
2016. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
12%
Írtam egy olyan választ, az első válaszomat, amiben a magam korlátozott módján tanácsot adtam a kérdezőnek, hogy hogyan enyhíthetne a fájdalmán, de közben egy másik versenyzőnek kedve támadt vitázni az abortuszról. Balkáni stílusban ugyan, vitakultúra nélkül, de indukált egy ilyet, én pedig szeretek vitatkozni.
2016. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
61%

A 9-10 hetes magzat semmit nem erez, legalabbis annyit biztos nem mint egy par eves gyerek, akinek nem tudnak megadni anyagilag, lelkileg annyit aminek koszonhetoen normalis elete lehetne a kesobbiekben. Ha vki nem akar gyereket(legyen az indok az, hogy fiatal, nem erzi kesznek magat gyermekvallalasra, vagy csak nem akar egy harmadikat/negyediket stb) akkor ne vallaljon. Es ez a legfontosabb, hisz o fogja megszulni, felnevelni nem te.

Szerintem gusztustalan amit muvelsz, ahogy lehordod az embereket es direkt meg buntudatot keltesz a masikban, a hozzad hasonlokat lehet nevezni rosszindulatunak es szuklatokorunek.

2016. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
0%
Ez az Isten nem ver bottal tipikus esete kérdező.
2016. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
9%

Ne haragudj, de élő példa vagy arra, hogy miért szoktam másoknak azt mondani ilyen esetben, hogy ne tegyék meg!

1. Nem tudhatják a későbbiekben majd hogyan látják a dolgokat!

2. Bármit mondhatnak, EZ AZ "ANYA" DÖNTÉSE, tehát senki sem hibáztatható.


Ezt leszámítva sajnállak, szánlak, mert borzalmas lehet. Kívánom, hogy találd meg a lelki békédet!

2016. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
6%

36-os:


Teljesen igazad van; aki nem akar gyereket, az ne vállaljon gyereket. Viszont az abortusz nem terhességmegelőzés, hanem nettó gyilkosság. A felelősségvállalás ott kezdődik, hogy ha nem akarok gyereket, akkor például védekezem. Az abortusz csak a felelősség hárítása, nem egy felelősségteljes döntés.


Miért ne kéne bűntudatot ébreszteni? Még a végén megsajnálom azt, aki megölte a gyerekét. Ez elképesztő. Ha itt a szomszédban belevágok valakinek a fejébe egy baltát, oda ne gyere már pls, és mond el, milyen ember vagyok, mert az csak bűntudatot keltene benne. Az én magánügyem az, ha azt a baltát beleállítom a fejébe.


Egy 10 hetes magzat mit tud margójára:


Tud csuklani és tüsszenteni

Már tudja szopni az ujját

Az összes szerve kialakult és funkciónál

Van ujjlenyomata

Vannak agyhullámai

12 hetesen már tud mosolyogni is

És bizony érez fájdalmat. Nyilván inkább ösztönszerűen (mondjuk ki az, aki nem úgy érzi?), vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nem tudatosul benne, hogy mi történik, csak érzi a fájdalmat.


Ezeket a dolgokat kőkeményen kéne oktatni, mert sok abortuszon túlesett fiatal vagy kevésbé fiatal van meggyőződve arról, hogy csak sejtek halmazáról van szó, valami kis kezdeményről, miközben ott már egy miniatürizált ember van.


Kár, hogy az átkosban ezt csak egy rutinszerű semmiségként kezelték, és ez a reflex még mindig bennünk van.

2016. okt. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
58%

Hiába oktatnád ,aki nem akar gyereket, az nem fogja megszülni!

Védekezés ide-oda, oké ez legyen az alap nyilván, de emberek vagyunk hibázunk. Engem erről tuti nem fogsz meggyőzni, én ezt másképp gondolom.

2016. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!