Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek nem borzasztó, hogy...

Nektek nem borzasztó, hogy egy helyen van a szülőszoba meg ahol elvetetik a babát kisebb kórházakban?

Figyelt kérdés
Ma voltam az első NST vizsgálaton, mivel van fogadott szülésznőm így ott csinálta meg ahol a szülőszoba meg a műtő van egy kis szobában és mondta, hogy ott ahol sorba állnak a kisműtőben, ma is 9-en ott állnak sorba kaparásra várnak. Teljesen kiakadtam ezen meg, hogy nem rossz az orvosoknak, hogy egyszer születik náluk valaki egyszer meg ők veszik el az életét?

2016. okt. 21. 14:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

Én nem tudom itt egy helyen van-e. Kétszer szültem,mindenki szülni jött csak. Nem foglalkoztat amúgy a dolog,én ha csak nem lenne beteg a magzat,biztos nem állnék sorban ott. Más sorba áll-e,ő dolga.

Ismerek nödokit,aki nem vállal abortuszt,csakis ha az anya élete a tét. Neki beteg fia született,emiatt nem vállal,mert mindennél jobban szereti a felnőtt,beteg fiát is.

A doki ,akit zavar,nem vállalja. De ez is rutin már nekik. A nőnek a lelkiismeretét bántja ez,nem a dokiét. Ha nem ő,más megcsinálná. Nem az ő magzatát ,gyermekét kell kiölnie a nőből.

2016. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha lenne rá lehetőség, valószínűleg el lennének szeparálva a különböző esetek. Mondjuk én klinikán dolgozom, itt azért az abortuszra, ill. befejezésre várók nem a szülőszobán vannak, hanem a terhespatológiai osztályon. De pl. a nagy vetélések (középidősek), ill. intrauterin elhalások a szülőszobán kötnek ki, és igen, dolgozóként is borzasztó. Amennyit tudunk, megteszünk, pl. becsukjuk az ajtót, hogy ne a gyereksírást hallja, vagy a lehető legtávolabbi szülőszobába rakjuk, de van, hogy erre nincs lehetőség.

Persze ha stadionok helyett az eü-re költenénk, még akár ezeket a dolgokat is meg lehetne oldani. De nem akarok politizálni.


Az orvosokkal kapcsolatban pedig: aki nem tudja megemészteni a dolgot, az vagy nem vállal abortuszt (mert hogy mondhatja azt, hogy nem végez), vagy más szakirányt választ.

2016. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%

Normalis fejlett tarsadalmakban az abortus egeszseges elo terhessegen igen is kulon intezetekben vegzik.

Abortuszklinikakon.

A vetelesek elhalt terhesseget a korhazban fejezik be.

Igy nem kerul soha sehol ossze a ket csoport.

2016. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon érdekes dolog ez az abortusz, vetélés, szülés, honnan is számít gyereknek egy magzat..


Mert hát az orvos nem is akarja elvégezni az abortuszt..meg mit beszélnek az abortuszt kérő nőről.. Mert hát az élet a fogantatással kezdődik.

Majd ezt követően annyira szenvtelenül, nagy közönnyel közlik az emberrel, hogy a nem fejlődött tovább az embrió és kedves hölgyem, őn épp elvetél. Vagy majd fog, semmi gond, rásegítünk..


Ha az orvosok nagy része úgy gondolná, hogy az élet a fogantatással kezdődik, és mennyire borzalmas, hiszen elveszik a 8-10 hetes magzat életét, akkor ennél sokkal jobban megérintené őket minden egyes kibszott vetélés.


Szóval nem, nem borzasztó.


Annak persze nyilván nem túl jó lelkileg, aki nagyon várta a babát, netán többedik próbálkozás, és szerencsétlen ott fekszik egy szobában azzal a nővel, aki már a 3. gyerekét veteti el.. De hát ez van, tovább kell lépni.


Ebben az irányban tudom elképzelni, hogy szar lehet.. Ez sem amiatt mert ő abortuszra jött, hanem azért mert én elvetéltem. Abban egyáltalán nem lenne borzasztó, hogy én épp most szültem, mellettem meg 5. abortuszra megy a csaj..vagy akár elsőre. Semmi közöm hozzá, azt csinál amit akar.


Ez megint csak egy olyan dolog, amit egy abortusz ellenes soha a büdös életben nem fog érteni.

2016. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
6%

"már eleve rosszat feltételez." Miért te úgy gondolod, hogy az abortusz egy jó, kellemes dolog?

Kaparás... Igen, lehet hogy régen hívták így. DE! A lényeg nem változott. Más eszközökkel csinálják ugyan, de a gyakorlat lényegében nem változott. Egy eszközzel "kikaparják" a gyereket az anyából. Ennyi történik.

Ennyi erővel sok beavatkozásra rakhatnánk egy új szót, ugyanis minden terület fejlődik. Attól ez még kaparás marad.

2016. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
Neked nem borzasztó, hogy belőled még szülész is lehet, meg szülő is?
2016. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
26%
Félreértesz, kedves 15-ös. Nem ebben az értelemben írtam, hogy rosszat feltételez. Hanem úgy értettem, hogy nem minden esetben választott dolog az abortusz és ha teszem azt egy elhalt terhességet fejeznek be művi úton, amit az anya igenis szerett, kihordott volna, akkor elég degradáló és leminősítő kifejezés az, hogy kaparásra megy. Nyilván ők nem úgy élik meg, hogy kikaparják őket. Továbbá mivel a magyar nyelv olyan kifejező és konkrét, hibás is a kifejezés, lévén nem kaparnak az ég egy adta világon semmit, legalábbis a szó szoros értelmében nem. Kapar a macska, meg a kutya, amikor elássa az ürülékét, művi terhességmegszakításon az orvos bizony nem kapargat benned semmit. De hívd így, ha ez Neked megfelelő, nekem édes mindegy. Aklapon aki így hívja, valószínűleg már egyből ítél is evvel egyidejüleg, erre értettem, ezt félreértelmezned pedig szintén szíved joga. Részemről befejtem, aki érti, az tudja mire gondolok, aki meg félre akarja magyarázni, az megteszi úgyis, bárhogy is fogalmazok.
2016. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
33%
Arról, hogy mennyire helyes vagy helytelen kifejezés a "kaparás" nem vitatkoznék, bár szerintem is elég rossz hangzatú kifejezés. De az tény, hogy mind művi aborusznál, mind vetélés befejezésénél szó szerint kapar az orvos. Még ha vákuummal is végzik, a végén akkor is be kell kaparni. És erre nincsen jobb szó, mert tényleg kaparásról van szó.
2016. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Erről van szó utolsó! Látom Te érted, amit Én mondok :)
2016. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%
#19 Buksisimi.
2016. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!