Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz ellen kampányolók...

Az abortusz ellen kampányolók miért tartják evidensnek, hogy meg kell tartani a gyereket, ha az anyagiak adottak?

Figyelt kérdés
Több ízben olvastam olyan választ, hogy XY is volt abortuszon, holott minden feltétel adott lenne, mivel van férje, anyagilag jól állnak, lenne segítségük is, sőt, ha netán arra kerülne a sor, akkor egyedül is fel tudná nevelni a nő a gyereket. Mégis, az miért nem szempont, hogy a nő akarja-e egyáltalán a gyereket? Szerintem pont ez lenne a legfontosabb feltétel, aminek meg kellene lennie. Csodás lehet olyan családba érkezni, ahol a szülők a hátuk közepére sem kívánnak...
2016. nov. 28. 18:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

Nem elhanyagolható körülmény egyáltalán. Én sem akartam volna olyan családba születni, amelyikben nem vártak, sőt, attól sem lennék kifejezetten boldog, ha "becsúszott" baba lennék (ezzel nem vitát akarok szítani, csak így gondolom, ennyi.) Viszont én nem hiszem el, hogy a sok nem kívánt magzat közül valóban annyi fogant védekezés mellett, mint ahogy azt itt sokan próbálják elhitetni. Talán a megszakított közösülést nevezik egyesek védekezésnek, pedig az nem az.


Úgy gondolom, hogy aki nem akar teherbe esni, az tegyen meg érte mindent, hogy ez ne is történhessen meg. Szedje percre pontosan a tablettát, vagy tartsa be más megbízható módszer szabályait a legszigorúbban.


Rendkívül ritka lehet, hogy a szívműködés beindulása előtt megtörténjen a művi abortusz. Amikor pedig működik a szív, az orvos azt írja a papírra: élő embrió. Vagyis élőlény. Lehet tiltakozni a gyilkosság szó ellen, e az ellen nem, hogy élőlényt pusztít el az abortáló orvos. És lelke rajta, aki nem érzi többnek ezt az élőlényt, mint pl. egy egeret.

2016. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%
Lefordítva a kérdésedet magyarra: Öletheti-e a nő a méhében fejlődő magzat-gyermekeit korlátlanul, pusztán azért, mert nem kívánja velük megosztani, amije van? Szóval, hogy előbbre való dolog-e a kényelem és az önérdek az életnél? Szeintem nem. Hát ezért.
2016. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Joga van hozzá minden nőnek, hogy elvetesse, a 12. hétig. A gyerek nem csak úgy van (jobbik esetben nem). Hatalmas felelősség, nem csak rengeteg pénz, de egyébként is! Aki nem érzi magát késznek rá, az ne vállalja. A védekezések közt pedig még mindig nincs 100%-os megoldás sajnos.
2016. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, milyen olyan családban élni, ahol te vagy a hibás mindenért, amint történik valami, téged vesznek elő, és ha megmondod, hogy nem te voltál 10/9 lehazugoznak.

Csodálatos, nem lehet véleményed, mert bármit miondasz, fsság, ha valamit elszúrsz, akkor hetekig hallgathatod, naponta megaláznak, és senki nem szeret, a kutyával jobban bánnak - mostohaanyám által ismerem ezeket a dolgokat.


Na, az ilyen emberek inkább vetessék el a gyereket, de ne csináljanak belőle lelki nyomorék felnőttet - mert x évig ebben élni (ha addig nem akasztod fel magad) lassú kínhalál, és mire elköltözhetsz, egy senkinek érzed magad.

2016. dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
14. Hasonlóan éreztem magam én is. Azóta jobb a helyzet amióta nem élünk együtt. Az egyikkel pàr fokkal jobb a viszony így, hogy nem látom napi szinten, a màsikkal meg nem is tartom a kapcsolatot. Nem vagyok köteles azt hallgatni mennyire nem tart emberi lénynek. ( mert ezt is megkaptam)
2016. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%

Kinek mi koze van mas abortuszahoz. Aki hurrog az ultesse be maganak az elvetetett gyereket, azt hordja ki.

Hadd dontson mar az ember a sajat sorsarol.. sok idiota :)

2016. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
65%

Ennyi erővel nem kéne a csirkéket levágnunk, hogy legyen belőle otthon kaja. Halnak lenni mégrosszabb:

1. meglátsz egy ínycsiklandozó kukacot a vízben, ráharapsz és egy hatalmas kampó átdöfi al állkapcsod.

2. kivesznek a vízből, kiszedik a kampót és betesznek egy zsúfolt vödörbe.

3. kivesznek a vödörből, feltűznek csalinak, hogy megegyen egy nagyobb hal!!!


És ők ezt átélik, a bébi semmit sem érez!!!

2016. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 DexaN válasza:
5# "szadizmus"kérdése: pl én se küldözgetek róla képet hogy reggel vagy a mandulaműtétemen mi jött ki belőlem. Ez a cucc legalább akkora fasság, mint a ne pazarolj mert máshol éheznek kérdése-kinek mi köze hozzá? ott max a saját pénztárcájával cseszik ki az ember (mondjuk én se tartom szép dolognak). De az hogy ilyen kivágott húsdarabokkal kampányoljon valaki a terhességmegszakítás ellen az gyomorforgató. Mintha abortuszra poénból menne az ember. Választ a nehéz és a nehezebb közül, a saját döntése.
2018. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!