A feleségem nem akarja a negyedik babánkat, én igen. Nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 gyermekünk van, a legkisebb 3 éves, a legnagyobb 7. Három gyereket terveztünk, de védekezés mellett teherbeesett a feleségem. Elég hamar észlelte a tüneteket magán, a teszt pozitív lett. Ma volt nőgyógyásznál, állapotos.

Nem akarja a babát, mert most végez a fősulival, dolgozni akar és azt mondja, így tudunk többet megadni a 3 gyereknknek.

(Teszem hozzá, magasan az átlag fölötti fizetéssel rendelkezem. Nem élünk nagy lábon, de nem is vagyunk szakadtak)

Tudom, hogy az ő teste, neki kell kihordania, megszülnie, de nekem morálisan nem fér bele az abortusz, pláne, mert vesztettem el testvéremet fiatalon és nem tudnám ezt a veszteséget is feldolgozni.

Igazából csak panaszkodni jöttem, nem tudom őt meggyőzni. Belehalok.

Megkérdeztem tőle, hogy képes-e feláldozni önmagért a babát és a házasságunkat és igent mondott.


2016. dec. 14. 21:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
65%

#39, én a Kérdező meg a feleség szempontjait is megértem, és - férfiként - inkább a feleségnek adok igazat, és azt gondolom, hogy itt inkább a férjnek kellene méltányosnak lenni, és nem a párja élete és boldogsága elé helyezni egy egy embriót, és a saját elveit.

(egyébként a dolog már vélhetően eldőlt az elmúlt 1 hónapban.)

2017. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
20%

Hát én ennyi pénzből nem mernék ennyi gyereket vállalni!

Nekem is majdnem ennyi pénzem van, idén már jóval több is lesz, de sosem elég semmire, pedig mi ketten vagyunk!

2017. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
A babát megtartjuk.... illetve megtartom. Csak, hogy mindenki kellően tájékozott legyen: pár napja egy nő képét találtam a férjem telefonjában. Éppen fehérneműben fotózta magát a "hölgy". A mellette lévő képen pedig csak a melle látható. Kérdem én, hogy ilyenkor mi van? Ilyenkor is mindenki nagyon okos tud lenni? Ilyenkor is én vagyok elítélendő, amiért megkérdőjeleztem, hogy jó lesz-e a 4. gyereknek ebbe a családba kerülnie?! Ilyenkor hol van Isten, amikor szükségem lenne rá? És nem! Nem érdemeltem meg! Mindig azt néztem, hogy neki jó legyen, az ő vágyai legyenek kielégítve,hogy neki MEGFELELJEK! Én olyan dolgokat is megtettem neki, amit sok nő az életben soha nem tenne meg! De ezek szerint egy szar vagyok.
2017. febr. 1. 12:37
 44/50 A kérdező kommentje:
Kedves 36-os és 39-es! A saját életeteket is ekkora szakértelemmel irányítjátok, akkor gratulálok! Miért volt kérdéses a gyerek megtartása? Megmondjam? Azért mert többször bukott már le, hogy a hátam mögött más nőkkel csacsogott! De mindig megtudta magyarázni, mindig én voltam a sz@r és még ő volt megsértődve. Úgy látszik éhes maradt a kutya. Most mehet majd máshova! Éééééés most hogy számon kértem, hogy ki az a nő a telefonjában, még ő adott nekem ultimátumot, hogy szedjem a cuccom és húzzak el! És hozzátette, hogy másnap nem lesz meleg víz, elzárja, fürdessem meg ott a gyerekeket ahol akarom. Na EZ Ő! És rám mondtátok, hogy nem vagyok már szerelmes, meg hogy a karrierem útjában lesznek majd a gyerekeim? Hát nagyon nem! Nem egyszer megkaptam, hogy abból vegyek magamnak ennivalót, amiből tudok. És karácsonykor azt mondta, hogy abból vegyek ajándékot a gyerekeknek, ami az én pénzem! Azaz semmi! És miért is volt kibukva karácsonykor? MErt elmentem egy fotós hölgyhöz, aki képeket készített rólam. Neki szántam karácsonyra, mert annyiszor hallgattam tőle, hogy szeretne ilyen képeket rólam. És nem, nem meztelen képek voltak, hanem ruhás képek! Erre "leocskázott" (és ezt csúnyábban képzeljétek el), azt mondta cigányoktól van a gyerekem. És most kinek a telefonjában voltak ezek? Az övében! Amíg ő ült mellettünk esetleg az asztalnál, mi beszélgettünk a gyerekekkel, ő meg vígan verte magának arra a másik nőre. Na ezért gyűlölöm már ezt az egész világot!
2017. febr. 1. 12:51
 45/50 anonim ***** válasza:
56%
Na,most már tuti,hogy ennek a sztorinak a fele se igaz!
2017. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Az igen, pfff! Nem, nem igaz! Sőt, vicceltem! Örülök, ha a te életed szebb és jobb!


Én ebben élek!

2017. febr. 1. 15:56
 47/50 anonim ***** válasza:
39%
Nem viccelsz,hanem hazudozol,szappanoperát kreálsz(bár most már férj-feleség szerepkörben jönnek a kommentek).Lassan jönnek a nagyszülők is véleményt nyilvánítani.
2017. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

Nem állok le veled.....

Közös profilunk van a férjemmel ide. A kérdést ő tette fel, én pedig reagáltam, mert hányingerem lett attól, hogy az első kommentelő még engem hozott ki minősíthetetlen anyának. Nem bírtam volna elvetetni a babát, de ez az egész arra az időszakaszra emlékeztetett, így szándékosan nem léptem be ide, nem olvastam az utána érkező kommenteket. Azóta viszont történtek új dolgok, és kiváncsi voltam, még hányan szidnak engem úgy, hogy fogalmuk sincs róla, hogy én milyen ember vagyok és milyen a férjem. Senkivel nem tudom megebszélni ami most történt, név nélkül könnyebb ideírni, kiadni magamból amit érzek. Neked ez szappanopera, vicc, nekem ez a házasságom. Úgy, hogy rábeszélt tartsuk meg a 4. babát, különben bele fogok roppanni az abortuszba. Egyébként igaza lett volna. Ő ismer engem, én már őt nem. Milyen kedves..... arra nem gondol, hogy abba roppanok bele, hogy egy másik nő képe van a telefonjában.


Kedves utolsó kommentelő! Leírtam ezeket, de igazából neked csak kicsit szántam. Remélem, hogy nem mindenki gondolja, hogy viccből írok ilyeneket. Ennyire sajnos nem érek rá.

2017. febr. 1. 20:57
 49/50 anonim válasza:
0%

Mindkettőtök álláspontja érthető.

Mi nők, nem szeretjük, ha teljesen függenünk kell egy pasitól, oké, hogy szeretne dolgozni.

Lehet, hogy egyszer magára marad,ahhoz elèg 3 gyerek, de ne legyen így, csak ez is mindig benne van a pakliban.


Sajnálom, hogy nem teljesülhet a kívánságod, jó ilyet hallani, hogy így szereted őket.


Nagyon jól keresel, de ez 5 főre sztem a későbbiekben el is fog oszlani, ha nagyobbak lesznek mèg több költséggel járnak (nekünk is bejön havonta 5-600e 4 főre és semmire sem elég...) èn egyetemista vagyok, dolgozom, de sok a költség, pedig a szüleim semmit nem költenek magukra, csak amit nagyon muszáj, kaja, pár èvente ruha.


De így is bőven van kiről gondoskodnod, szeretned őket, legyél büszke rájuk ès próbáld elfelejteni.

Lehet, hogy ha 5.besikerülne akkor még azt is szeretnèd és ugyanez lenne... :)

2017. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
56%

Elnézést kedves feleség, csak most olvasom a végeredményt. Nagyon sajnálom...

Más színben tüntette fel magát, de még így is sokan írtuk, hogy neked van igazad.

Azért gratulálok a babához.

Írhatsz privátban, ha szeretnèl kibeszélni magadból valamit.

2017. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!