Mennyibe kerül egy abortusz?

Figyelt kérdés

Megpróbálnak lebeszélni ott nővérek/pszichológus? fogamzásgátló mellett maradtam terhes, de nem szeretnénk gyereket.

Ennek ellenére megpróbálnak lebeszélni róla, vagy csak megkapom az időpontot, kifizetem az összeget és kikaparnak?



#abortusz #kaparás #kikapart magzat
2017. jan. 8. 19:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
21%

Egy idézetet hozok ugyanerről az oldalról:


6 hónapja volt abortuszom.

Szerettem volna megtartani, de a párom nem akarta. (9 éve vagyunk együtt.) Logikusan nézve tényleg rosszkor jött. Mondjuk nem is nagyon van ilyen, hogy jó időzítés. Viszont a lényeg az volt, hogy ő nem akarta. Nem akartam rá eröltetni, bele egyeztem, hogy elvetessük.

Érzelmileg nagyon megbántam. Bár, ha az anyagiakat, meg minden mást nézünk, akkor "helyes döntés" volt.


Sokat sírok azóta is. Már zavar a dolog a mindennapi dolgaim közben is. Nem csak este jön rám.


Nem tudom mit csináljak. Nem bírok a kisgyerekes rokonok közelében lenni. (Ők azt hiszik, nem szeretem a gyerekeket. Pedig pont fordítva van.)


Pszichológusra nincs pénzem..."

2017. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 kicsikekiváncsi válasza:
30%

Én 19 évesen voltam abortuszon. az akkori párommal már nem voltunk együtt amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. az első dolgom az volt, hogy felkerestem őt és elmondtam, de az volt a válasza, hogy biztosan nem az övé, meg milyen kis k****a vagyok ki tudja kivel voltam együtt azóta...így hát nem tartottam meg. ennek már több mint három éve. az elején minden kisgyerek láttán sírógörcsöt kaptam, álmomban sokszor láttam az arcát, elképzletem hogy nézhet ki. mostmár nem sírok, de mai napig sokszor eszembe jut. már három éves lenne, beszélne, járna...és én megfosztottam az élettől. ezt soha nem tudom megbocsátani magamnak, hiába voltam még nagyon fiatal.

az exem azóta megnősült és van egy kisfia, én maradtam az aki szenved azért mert ezt az utat választottam. ami könyebb megoldásnak tűniknem biztos hogy az is. :)

2017. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
60%

"Mennyibe kerül egy abortusz?"

Kérdező:

A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.

50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.

A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.

Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.

2017. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
66%
A sok magzatvédő-szöveg után egy kissé másfajta vélemény: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..
2017. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem miért kell minden egyes alkalommal jönni a szent beszéddel és a tipikus magzatvédő dumakkal... Ti lehet megbántátok az abortuszt, a kérdező meg lehet hogy nem bánna, ugyanis NEM akarja ezt a gyereket.

Nem azt kérdezte, hogy erről kinek mi a véleménye. Amúgy az utolsó linkje nagyon elgondolkodtató.. Hány ilyen van.. Hogy becsúszott, nem kívánt gyereket megszültek, mert az úgy volt helyes vagy ráerőltették/beszélték, aztán nem sokkal utána, de max a megszületésekor rájött a hölgy, hogy ő bizony mégsem akarta, aztán az tutira egy életen át kiserni fogja, hisz azt a gyereket fel is kell nevelni. Környezetemben is van ilyen, anyuka fiatalon terhes lett, végül megszülte, holott igazándiból nem vágyott gyerekre, meg is lett az eredménye, csak rá kell nézni a gyerekre. Lelki sérült, szeretet nem sokat kap. De nyilván ez sem gond, hisz a lényeg h szüljünk meg minden terhességet, mert ez elvileg így a helyes. Persze, hogyne.

Ja és az se tiszta minek kell benyögni folyton, hogy Jajj milyen veszélyes az abortusz, főleg ha nincs még gyereked. Nem egy ismerősömnek volt fiatal korában ab-ja, mégis mindnek lett utána gyereke. Itt is volt nem rég egy ilyen kérdés. A többségnek ugyanúgy sikerül teherbeesnie. Plusz az sem utolsó szempont, h a kérdező akar-e egyáltalán gyereket valaha is, mert ha nem, akkor ez sem sorolható negatívum közé.

2017. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésre adott válaszokat. A kaparás megvolt, szerencsére túl vagyok rajta, megkönnyebbültem.
2017. jan. 11. 18:08
 37/39 anonim ***** válasza:
83%

Bécsben, EU-s állampolgárként legálisan kérhetsz tablettás abortuszt. Orvosi kivizsgálással, mindennel együtt kb. 600 EUR. (180 eFt)Drága, de majdnem 0% szövődménnyel. Nem úgy mint a művi, ahol meddő is lehetsz utána akár...


Egy bécsi klinika, magyarul beszélnek, magyarokra (is) szakosodtak:

[link]


Te döntésed, olvasgass utána melyiknek mi az előnye/kockázata...

2017. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, nem olvastam hogy már késői a válaszom... :(

Nem baj, hátha másnak még segít. De örülök hogy rendben ment minden! :)

2017. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Hagyjatok mar beken°
2020. nov. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!