Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire fáj abortusz előtt a...

Mennyire fáj abortusz előtt a tagítás?

Figyelt kérdés

2017. febr. 14. 23:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
62%
Sok nő nem az abortusz miatt lesz lelkibeteg, henma társadalmi megszégyenítés, bűntudatkeltés miatt. Amit itt is művelnek egyesek. Az abortusz nehéz döntés, és biztos nem egy jó buli senkinek, de meggyőződésem, hogy sokkal könnyebben túl lehetne esni rajta, ha nem bántanák, nyomasztanák, sőt terrorizálnák lelkileg az ezen átesett nőket. (mint pl. az itteni kommentelők egy része is Milyen egy sunyi, álszent, érzéketlen viselkedés ez! Szégyellje magát, aki ilyet csinál! )
2017. febr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
76%

Nekem több barátnőm is van, akinek volt már abortusza, egyik azt mondta eléggé fajt, a másik azt, hogy nem annyira. Nem kellemes az biztos.

Egyébként meg én is ismerek nem egy olyan nőt, aki egyáltalán nem bánta meg az abortuszt és csodával határos módon nem is zuhant mely depresszióba és nem lett lelki roncs.. És számtalan ilyen nő van, akit nem visel meg lelkileg. Szóval pont ennyire mérvadó az itt minden második kommentben szereplő "életed végéig depis leszel" megszólalás is. Van erre is és arra is példa. Nem mellesleg, aki nem kivantan terhes és nem akar gyereket, az utána jó eséllyel nem azon fog egesz hátralevő életében bankodni, hogy miért nem tartotta meg inkább..

2017. febr. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
65%
A közhiedelemmel ellentétben a legtöbb nő megkönnyebbülést érez a nem kívánt terhesség megszakítása után. Depresszió azoknál fordul elő, akiket belekényszerítettek az abortuszba, illetve aki egyébként is hajlamos a depresszióra (nála viszont magas az esélye a szülés utáni depressziónak is). Ne hallgass az idegyűlt KDNP-sekre, ez ma már rutinbeavatkozásnak számít és fájdalomcsillapítás is elérhető.
2017. febr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
37%
Elég szánalmas és gusztustalan rutin beavatkozásnak, semmiségnek hívni a saját gyerek megölését. Azok pedig, akik nem éreznek kicsi bűntudatot sem, nem tekinthetők embernek. Nőnek főleg nem. Azért ezen az oldalon is megvan a színvonal. A normális ember mínusz, a többi pedig minimum 80 %.
2017. febr. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem tudom szerencsére,hogy fáj-e.

De nem mindenkinek okoz lelki törést. Én el se mennék rá,csak ha beteg lenne a magzat,szóval nem tudok sehogy nyilatkozni róla. De akik maguk döntenek az ab mellett,azok meg tudják indokolni miért döntöttek így. És ezáltal nem is viseli úgy meg őket. Gondolom én...

Szóval nem kell itt senkit sanyargatni,mert nem az itt leírtak alapján fogja magát sz.rul vagy nem sz.rul érezni.

2017. febr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
60%
Nevetseges es felhaborito hogy mit levag itt az abortuszellenes "magzatvedo"szekta. Xd mi a f**z kozotok van hozza,h mas elakarja vetetni?? Nem a ti testetek,es nem a ti felelossegetek! Duguljatok mar el konyorgom a hulyesegeitekkel! Egyetertek a #7-es valaszoloval egyebkent!
2017. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
45%
Nekem fájt a felhelyezése, el is ájultam. A tágulást nem igazán éreztem. Lelkileg meg borzasztó.
2017. febr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
94%

Na akkor írok valami érdemi választ is...

Három küretem volt (missed ab és élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt, csak mielőtt elkezdődne a megkövezésem).


Mindegyik más volt.

Az elsőnél mire műtétre került sor, már megindult a vetélés, nem kellett tágítani.

A másodiknál kaptam lamináriát, akkor rettenetesen fájt a tágítás. A vajúdás fájdalmára emlékeztetett.

A harmadiknál már számítottam a fájdalomra, de SEMMI nem volt, egyáltalán nem is éreztem a tágítást, még abban is kételkedtem, hogy egyáltalán tágulok-e.


Ennek alapján én azt mondom, hogy a "semmi"-től a "nagyon fáj"-ig bármi előfordulhat, még csak nem is egyénfüggő, hanem a jó ég tudja, min múlik.

2017. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
46%

11-es.

Miért lenne álszent, sunyi és érzéketlen az, aki orvosok írásait, statisztikát, tényeket oszt meg?

Nem inkább arra illenek ezek a jelzők, aki mindezek elől a homokba dugja a fejét, és mivel érvei nincsenek, nem tud mást, mint elvakultan hajtogatni a sajátját, a hozzászólókat pedig sértegetni?

2017. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
45%
Én nagyon-nagyon átgondolnám a helyedben. Arra nem emlékszem, fájt-e a tágítás. Én nem akartam azt a babát, és senki nem kényszerített abortuszra. Pontosan megvolt rá az okom, hogy miért döntöttem így. És mégis iszonyúan megbántam. Nem mindenki bánja meg. De én leírhatatlanul, vígasztalhatatlanul szomorú vagyok miatta. Pedig sok évvel ezelőtt történt.
2017. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!