Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire fáj abortusz előtt a...

Mennyire fáj abortusz előtt a tagítás?

Figyelt kérdés

2017. febr. 14. 23:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
20%

Mennyibe kerül egy gyerek?

A gyermek drága. Ezért is mondja minden édesanya: “drága gyermekem”. Mennyibe kerül egy gyermek? Lehet, hogy sokba, de mennyiért tudok venni egy ölelést, amit tőle kapok? Mennyiért kapok a neten egy mosolyt, amivel a kisfiam, kislányom naponta megajándékoz? Meg lehet venni azt, hogy valaki őszintén ragaszkodjon hozzám, és anyának, apának szólítson? Ki lehet fizetni, hogy valakinek pont olyan a szeme, mint az enyém, a szája, mint az apjáé, és úgy simítja végig a kis haját, ahogyan én szoktam?


A gyermek drága, ő a legdrágább. Sosem tudom pénzben kifizetni rá, amit ő jelent nekem.

2017. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
57%

#43, aki akar gyereket, az így érzi, aki nem, az meg másképp, amióta világ a világ a nők két dologért képesek mindenre, azért, hogy legyen gyerekük, és azért, hogy ne legyen.

De semmi sem jogalap a hazugságra és a lelkiismereti terrorra.

2017. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
26%
Az az állítás, hogy az abortusz nem gyilkosság, több sebből vérzik. 1:attól, hogy legális, még nem szűnik meg gyilkosság lenni. Mert mi van a halálbüntetéssel? Egyes országokban ez is legális. 2. Az orvosi eskü eredetileg tartalmazta, hogy nem hajt végre magzatelhajtást, de direkt módon kiszedték. 3. A gyilkosság az emberi ÉLET kioltása. És honnan kezdődik az emberi élet, ha nem a fogantatástól? Ha nem ember a magzat, akkor mikortól ember az ember? A magzati kor csak egy életszakasz. A magzat nem külön lény. Az is ember, csak magzati korú ember. Ugyanúgy ember a gyerek, a felnőtt, és az öreg is. Ezek korosztályok
2017. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
21%

A gyermekek tisztában vannak azzal, hogy az emberi élet a születés előtt kezdődik.

Hallottam egy riportot a rádióban néhány gyermekről, akik egy abortált magzatokkal teli kukát találtak. Amikor a sokk és ijedtség hatására a szüleikhez szaladtak, azt mesélték, hogy halott gyermekekre bukkantak. Megmutatkozott az, ami magától értetődik. Ahhoz, hogy valaki a nyilvánvalót ne úgy gondolja, ahhoz meg kell tanítani arra, hogy másként gondolkodjék. Ezek a gyermekek kellően fiatalok voltak még ahhoz, hogy megértsék, mit láttak.1

7/b igazság. A várandós nők tisztában vannak azzal, hogy az emberi élet a születés előtt kezdődik.

Mikor hallottak olyat, hogy egy várandós nő azt mondja: „a szövetdarab mozgolódik” vagy „a fogamzás eredménye megrúgott”, esetleg „a magzatom ficánkol”? Mindig úgy fogalmaznak: „a gyermekem rugdalózik”. Sok áldott állapotban lévő nő visel lefelé, a születendő gyermekük felé mutató nyilakat ábrázoló felsőt. Mind azt írja felette: kisbaba. Láttak valaha olyat, hogy azt írná: szövetcsomó, megtermékenyített petesejt vagy magzat?

A feleségemmel egy abortuszklinika előtt álltunk egy felhős napon. Egymás után három nő jött ki napszemüvegben az ajtón. Mindhármuknak könnyes volt a szeme. A feleségem így fogalmazott:

Nem szomorkodik ennyire az ember szövetdarab-eltávolítás után. Akkor érzel bánatot, amikor elveszíted a gyermeked

2017. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
20%

A közérdekű felhívások arra kérik a várandós nőket, hogy ne dohányozzanak, ne fogyasszanak alkoholt, ne szedjenek gyógyszereket, mert ezek árthatnak a születendő gyermeküknek.

Ha az alkohol károsítja a kisbabákat, mit tesz vele az abortusz? Arra szolgál, amire, de eközben a társadalom ettől függetlenül elismeri, hogy az, ami az édesanyában van, egy gyermek, és nem más. Egy intelligens ember sem vonja ezt kétségbe.

2017. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
13%
Ha egy kis, halvány esélyed is van, tartsd meg! Adj neki esélyt, hogy élhesse az Életet! Nagyon fog szetetni Téged, jobban, mint bárki más ezen a földön! Az abortuszt rengetegen megbánják. Azt viszont ritkán hallani egy szülőtől, hogy "bárcsak elvetetem volna a gyerekem." Akik megtartják, ritkán bánják meg. Jó egészséget kívánok.
2017. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
8%
2017. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
66%
OFF: ... eddig se bírtam a neokonzervatív ripacsot, na de hogy ennyire ne tudjon érvelni... pont olyan világot nem akarok magam körül, mint amit ő elképzelt...
2017. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
27%
"Egy intelligens ember sem vonja ezt kétségbe." - egy intelligens ember képes néhány magyar nyelvű mondat értelmezésére. Pláne, ha a saját mondatai...
2017. febr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező! Szerintem érett és felelős döntést hoztál.


A tágítás nem fáj nagyon, ha hozzáértő orvos csinálja, és minden rendben zajlik.

2017. febr. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!