Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire fáj abortusz előtt a...

Mennyire fáj abortusz előtt a tagítás?

Figyelt kérdés

2017. febr. 14. 23:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
30%

13-as

Közvetlen abortusz után igen.

De mi lesz 5, 10, 15 év múlva? Nem véletlen POS a neve.


A terhességnek az egész életre, az anya, apa, és gyerekek egész életére van kihatása, 50-60 évre, akkor is, ha megszüli valaki, és akkor is, ha elveteti.

Szerintem jobb élő gyerek szüleinek lenni, mint halott gyerek szüleinek.


Gondolj azokra, akiknek meghal a gyerekük. Sokan egy életen át nem tudják feldolgozni, pedig eltemették, meggyászolták, mások vígasztallták őket. Nem tudom, ilyen szülőket ismersz-e.

Hát akkor az, aki elveteti, hogy tudná feldolgozni, amikor beszélgetni sem tud róla kivel, amikor a sírját sem látogathatja?

Lehet egy gyereket pillanatnyilag nem akarni, de az ember lelke mélyén mindig ott lesz nemcsak az, hogy meghalt a gyerekem, hanem az is, hogy saját magam okoztam a halálát.

2017. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
57%
13-as téged nem az eszedért szeretnek, ugye :)? a kérdező láthatóan tájékozatlan a kérdésben, ezért írtak neki többen ma már köztudott kockázatokról. amik egyébként szakmailag indokoltak, arról senki nem tehet, hogy nem vágnak egybe a te kis laikus naiv elképzeléseiddel :)
2017. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
29%
A szülés is fáj. Abortuszom még nem volt és nem is lesz, de biztos vagyok benne, hogy a szülés jobban fáj. Aki pedig elveteti a gyerekét, összezúzza a koponyáját, darabokban kitépeti kezét, lábát egy élő embriónak, aki az ő méhében bújt el azért hogy növekedjen, az ennyit minimum megérdemel, hogy fájjon a tágítás! A magzatnak is fáj hogy széttrancsírozzák.
2017. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
37%

Ne beszéljünk már úgy az abortuszról, mint egy foghúzásról!

Igenis megviseli a nőt. van, akit évek, évtizedek múlva. csak sokan nem beszélnek róla a barátaiknak, ismerőseiknek. Én olyan szervezetben dolgozom, ahol ab-on átesett nőkkel foglalkozunk. sokan úgy fordulnak hozzánk segítségért, hogy 20-30 éve történt a dolog, és a családjuknak fogalma sincs arról, hogy itt vannak, elrejtik a fájdalmukat.

Úgyhogy attól, hogy ti nem látjátok az emberen, hogy szenved, még nem biztos, hogy lelkileg jól van.

2017. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
78%

Rettenetesen undorítónak tartom azt, ha idegenek durván bele akarnak szólni egy másik ember életébe. A kérdés az volt, hogy fáj-e. Anyukámnak nem fájt. Anyukámnak az fájt, hogy közvetlenül előtte megultrahangozták és az orvos nő (!!!), aki nyilván maga is tudta, hogy utána mi következik, nekiállt magyarázni, hogy "hallja anyuka, milyen szépen ver a kis szíve? Egészséges gyerek lehetett volna..." Édesanyámnak addigra három gyereke volt már, az utolsó két terhessége apám megerőszakolásából fakadt. Engem megtartott, de végigéhezte az egészet és 176 centihez 42 kiló volt a 6. hónapban. Az elvetetett testvéremmel ugyanígy járt volna, és már akkor két állásban dolgozott, hogy valami mindig lehessen az asztalon. Miután kiderült a dolog, apám gyilkos ku**ának nevezte, a nagymamám nagyon lenézte érte, de mikor kellett volna, nem segített, és végigsírta az egészet, mert az ő vállán volt minden. Apám vígan lógatta a farkát, valahogy őt soha senki nem kérte számon.

Sajnálom a hosszú választ, de könyörgöm, ne ítélj, hogy ne ítéltess. Az abortusz szar, de néha a jobbik megoldás.

2017. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
14%
Nem ítélek, ítélje majd a Jóisten! De attól még lehet azt mondani, hogy a szülés is fáj, had fájjon már az abortusz.
2017. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
78%
Változó valakinek fáj,valakinek nem annyira. Undorító ami ezen az oldalon megy. Bár nekem nem volt abortuszom úgy gondolom senkinek nincs joga beleszólni ha a másik ember így dönt. Az ilyen emberek azok akik meg akarják mondani másoknak,hogy éljenek.
2017. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik normálisan tudtak a kérdésre válaszolni és nem a szentbeszédet mondták. Én se akarom megtenni de muszáj. Egyrészt senki nem támogat mert olyan embertől van akit nem fogadnak el a szüleim sőt ő maga sem dolgozik. Másik ami jobban mérvadó hogy antidepresszánsokat szedek és nem akarom kockáztatni a gyerekem egészségét. Nem akarok beteg babát mert úgy csak rosszabb lenne neki mint úgy ahogy most döntenem kell :'(
2017. febr. 15. 09:52
 29/61 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, azért erről konzultálj orvossal. Nem minden gyógyszer jelenti automatikusan azt, hogy beteg lenne a baba. Ne az itt válaszoló laikusokra hallgass.
2017. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
24%
Ő nem akarja azt a babát! A gyógyszer dolog neki csak a lelkét nyugtatja. Mint olvashattuk korábbi hozzászólásban, lehet teljesen egészséges, ha valaki nem akarja, akkor teljesen mindegy, hogy egészséges! Egyébként, a "jobb lesz így mindenkinek" szöveg szánalmas (ilyen értelmetlen halál esetén biztosan!) Mondanám, hogy gondold át, de kár...
2017. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!