Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik abortuszellenesek azok...

Akik abortuszellenesek azok vallásosak is?

Figyelt kérdés
Mi a foglalkozásotok? Aki vallásos melyik felekezethez tartozik?
2017. febr. 15. 08:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Abortuszellenes vagyok, cukrász és ateista
2017. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem feltétlen, a két dolgonak nem sok köze van egymáshoz.


Az abortusz elítélése egyszerüen erkölcsi hozzáállás, hogy ha már "ott van egy gyerek", akkor annak "joga van" megszületni.


A vallás egész más téma, sok vallásos nem kimondottan abortuszellenes - indokolt esetben jogosnak tartja.

2017. febr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

A romai katolikus vallasomnak ehhez semmi koze.

Jegyzokonyvvezeto vagyok.

41/N.

2017. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
58%

Nem az abortuszellenesség, mint egy műtét-ellenesség itt a lényeg.

Az abortusz nem egy szimpla műtét, esetleges szövődményekkel.


A lényeg az, hogy egy pocaklakó egy külön kis élet, egy ember, aki nem tudja megvédeni saját magát. A legkiszolgáltatottabb ember a világon. És ha az életére törnek, akkor meg is ölik, nincs számára menekvés. Az anyja az egyetlen, aki megvédhetné, és mégis az anyja öli meg. Ez olyan mély ellentmondás, hogy egy idő után az anyát is tönkreteszi.

2017. febr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem feltétlenül, hiszen az erkölcsi értékrendjébe nem csak a vallásosaknak ütközik, ezen kívül nagyon sok eü. kockázat ismert ma már, amit józan ésszel bárki beláthat ( [link] ).


én közgazdász vagyok és katolikus.

2017. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
abortuszellenes, jogász, református
2017. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%

én katolikus vagyok és tanárnő

de már azelőtt abortusz-ellenes voltam, mielőtt megtértem.

Nem hiszem, hogy ez vallás kérdése. Szerintem az abortusz ellenkezik a normális emberi erköccsel. régen is csinálták, de legalább beismerték, hogy ez rossz. most meg szinte már a foghúzáshoz hasonlítják.

Nem ítélem el azokat, akik egészségügyi okokból folyamodnak abortuszhoz, de azt igen, amikor valaki a saját kényelme miatt öli meg a gyerekét. és sajnos az ilyenből van több.

Mellesleg sok ateista ismerősöm van, aki szintén abortusz-ellenes. van köztük informatikus, történész, bolti eladó, különböző foglalkozásúak.

belinkelek egy videót, ahol az egyik általam mélyen tisztelt genetikus-orvos beszél az abortuszról. Érdemes megnézni, elvi kérdéseket feszeget, és tudományos álláspontot képvisel, nem vallási maszlag:

https://www.youtube.com/watch?v=OogvTWRjXZg&t=5s

2017. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok vallásos. Agrármérnök vagyok.
2017. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Az en baratnom nem is beszél olyan emberekkel akinek abortusza volt annyira ellenzi viszont egyáltalán nem vallásos, nincs megkeresztelve es a gyerekeit se fogja.
2017. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Abortuszellenes vagyok, meg hívő is, de nem csak emiatt. Mióta terhes vagyok, csak fokozódott.

Analitikus, katolikus.

2017. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!