Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik abortuszellenesek azok...

Akik abortuszellenesek azok vallásosak is?

Figyelt kérdés
Mi a foglalkozásotok? Aki vallásos melyik felekezethez tartozik?
2017. febr. 15. 08:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%
abortuszellenes, műtősnő/ diplomás ápoló, ateista
2017. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%
Na most ezeket a válaszokat miért kell lepontozni, amikor kvázi objektív infót tartalmaznak? Legtöbben leírtuk, ami van.
2017. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
utolsó, azért, mert van néhány beteg agyú nőszerű lény, akik a semmitérő életük és/vagy szexuális kielégítetlenségük miatti frusztrációt így vezetik le :) nevetséges, de végülis jobb, mintha sorozatgyilkosok lennének :D lepontozásba nem hal bele senki :) 5-ös voltam.
2017. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
43%
#23 Előző vagyok, ezen besírtam. :-D :-D
2017. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%

Abortusz ellenes, katolikus könyvelő vagyok.

Szerintem az abortusz gyilkosság, ez nem vallási hanem erkölcsi kérdés.

2017. febr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
71%
Katolikus vagyok, de nem így indult az, hogy nem tudom elfogadni az abortusz semmilyen formáját. Ápoló, védőnő. Többgyermekes édesanya. Vagyis képben vagyok, hogy mi történik és nem egy sejtcsomónak tartom a magzatot, pláne 8. héttől. (Van aki csigának tartja) De egy vallásos ember, aki tényleg az élet adójának (és elvevőjének) tartja az Istent, pláne ha úgy gondolja, hogy a lelkünk halhatatlan, akkor még inkább eszébe sem juthat egy abortusz. Azt gondolom, így kerek. Az Istenben való hit, gondjaink, életünk rábízása (nem a tehetelen sültgalambvárással természetesen), tetteink következményeinek elfogadása és viselése nem teljesen független a vallásunktól. De az abortuszkérdés nem vallásos alapon is egyértelmű. Ceizel Professzor egyértelmű szavai után a sok nő aki elmegy és megteszi (sokszor külső-férjük, párjuk nyomására vagy csak kihátrálása miatt) nem méri fel, hogy mit veszít. És ha már vallás: Júdás is elárulta 30 ezüstpénzért Jézust, aztán mikor ráébredt mit tett felakasztotta magát. Kicsit így érzem az abortuszt is, a hormonok miatt, a valóság torzítása, félelmei miatt kihátrálnak a nők az édesanyává válásból, majd mikor ráébrednek (van, aki nagyon hangoztatja, hogy nem, de nem hiszek neki, később érő esetleg) a tettükre, ott is van a postabortusz szindróma. Nem lehet semmissé tenni.
2017. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Katolikusnak vagyok keresztelve, de biztos vagyok benne, hogy akkor is ellenezném az abortuszt, ha ateista vagy más vallású lennék.

Művész vagyok.

Az is aggasztó, hogy egy ártatlan embert ölsz meg, az még bizarrabb, ha egy gyereket... de az a legszörnyűbb, hogy valaki ezt a SAJÁT gyerekével teszi!...

Szörnyű látni, hogy senki nem akarja vállalni a dolgok következményeit.

15-16 éves kis csitrik összefekszenek, viszont egyből orvoshoz akarnak rohanni, amikor kiderül, hogy hoppá...terhesek.

Még mindig sokkal emberibb, ha örökbeadják, hiszen annyi párnak nem lehet gyereke és várólistán állnak, hogy nekik is lehessen saját kisbabájuk.

Szörnyű, hogy egyre önzőbb társadalmunk van.

A média által nyomatott csontsovány modellek, az egyre híguló erkölcsi normák, mások által sugallt rossz példák egyre azt sugallják, hogy a jövő generáció egyre impotensebb társadalmat akar létrehozni, ami aggasztó.

Bár még fiatalnak mondhatom magam, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb megunom a túlzott magammal foglalkozást, és meg lesz bennem a vágy, hogy másokkal is tudjak törődni. A családommal, a gyerekeimmel, a férjemmel.

Kíváncsi lennék, mit szólnánk, ha kiderülne rólunk, hogy minket is majdnem megöltek még születésünk előtt.

Tehát nem csak az aggasztó, hogy Afrikában éheznek, egyre több a terrortámadás, hanem az is, hogy több millió ártatlan magzatot gyilkolnak meg naponta - ez a szám mára magasabb annál, mint amennyien a 2. világháborúban meghaltak!

A magzatok is emberek! Nekik is vannak jogaik! És az ő jogaik megvédésére is kéne legalább olyan intézkedéseket bevetni mint hogy ne diszkriminálják a melegeket, a nőket, a betegeket, a nyomorban élőket.

Legalább az élethez való lehetőséget adjuk meg nekik - mert ezt az egyszerűnek hangzó dolgot egyre kevesebben kapják meg.

Bármennyire tartom magam liberálisnak,

szeretnek egyszer...vagy legalább 3-szór anya lenni.

Akármikor jönnek, az mindig időben lesz.

2017. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!