Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik abortuszellenesek azok...

Akik abortuszellenesek azok vallásosak is?

Figyelt kérdés
Mi a foglalkozásotok? Aki vallásos melyik felekezethez tartozik?
2017. febr. 15. 08:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Már több évtizeddel megtérésem előtt abortusz ellenes voltam, mióta a kikaparás előtt hallottam a fiam szívhangját és döbbentem tudatosult bennem, hogy az ott egy ember dobogó szíve. Megszületett, azóta nagykorú.

Miután megtértem, utána kezdtem imádkozni Istenhez a kisbabákért.

Egy baptista.

2017. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%
Tanítónő vagyok, és nem vagyok vallásgyakorló, de hiszem az Istent. Már 14 évesen amikor először hallottam arról, mi az abortusz, mélyen megbotránkoztam rajta. 41 éves vagyok, tavaly szültem a 4. gyermekemet. Ha kiderült volna hogy beteg, akkor sem vetettem volna el.
2017. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
35%

Én egyáltalán nem vagyok valásos. Nem hiszek semmilyen egyházban, mert szerintem csak képmutatás. De elitélem az abortuszt.

Ápolónő vagyok.

Én úgy gondolom, h semmivel sem különb az a nő aki abortuszt csinál egy gyilkosnál. Értem én, h valamikor ha erőszakból fogant a gyerek, vagy beteg a pici. Sok olyan embert láttam látok akik életképtelenül vekszenek az ágyba úgy, h mindenre hasonlítanak csak egy emberi lényre nem hasonlít, számukra úgy gondolom, h büntetés az élet.


Viszont aki felelőtlenül sexel a 21.században az vessen magára és megérdemli ha a sors megbünteti.

2017. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Abortuszellenes vagyok, jogász, református és a legtöbb dologban derűlátó. Világ életemben "életpárti" voltam, azt hiszem nem csak azért, mert ezt tanultam otthon. Egyet sajnálok, hogy eddig még csak egyszer voltam várandós, szívesen vállalnék még babát. Ha tudtam volna hogy ilyen jó lesz, hamarabb belevágok.
2017. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
48%
Mindegy, hogy milyen vallást követ az ember: minden történelmi egyház védi a megfogant életet és segíteni szeretne az őt teherként hordó anyán, hogy terhesből várandós állapotú lehessen. Az afrikai földrész tektonikus Európába türemkedését is annak a demográfiai-biológiai törvénynek az egyéni "felülírása" eredményezi, amire a 4 milliárd éves bioszféra minden eddig létezett és ezután létező egyedének alaptörvénye figyelmeztet: "szaporodjatok és sokasodjatok..." De tekintséátek ezt "csak" vallásos parancsnak, a történelem minden kihullott népének sorsa e biológiai törvény semmibe vevésének következménye.
2017. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

Aki végiggondolja, tudja és érti mi történik az abortusz folyamán, nem kell vallásosnak lennie, hogy elítélje.

Mindig lenne mód, hogy megmaradjon, és felnevelődjön. De könnyebbnek tűnik meg nem történtté tenni, és mégsem tehető azzá. A vallás megerősíti azt a tényt, hogy nem mi vagyunk az élet adói, mi csak elfogadjuk, vállaljuk a ránk bízott gyermekeket. Katolikus vagyok, Isten szempontjából (Ő adja és veheti el) is ugyanarra a következtetésre jutottam, mint míg nem voltam katolikus. Egy élet kioltása az abortusz, köntörfalazottan beépítve abba a tudatba, hogy így mindenkinek jobb lesz. Pedig ez hazugság. Pusztán kíváncsiak vagy van valami céljuk ezzel a kérdésfeltevéssel?

2017. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem vallás, hanem erkölcs és szív kérdése.
2017. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlenül ,sőt sok vallásosnak volt abortusza.A halálbüntetést ellenzők nagy része nem vallásos,sőt inkább liberális. A magzatgyermek életét Kioltani látszólag büntetlenül lehet,ám a bűn magában hordja büntetését. Akinek a méhében egy élet megfogant azt ANYÁVÁ tette és ez már soha nem lesz másként. Elpusztithatja a gyermeke életét,ám anya marad.Egy halott gyermek anyja. A szervezete,ami felkészült az anyaságra ,az erőszakos megszakitás következtében akár mellrákkal is válaszolhat,de a lélek ennél sokkal mélyebben reagál,önutálat,pánikbetegség ,depresszió,agresszió stb.
2017. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%

Ateista vagyok és a magam részéről abortusz ellenes. Más dönt,ahogy akar,nekem ettől még ez gyilkosság. Persze beteg magzat esetén elfogadom és én is azt választanám.

Irodai asszisztens vagyok. Párom se vallásos,abortusz ellenes, két diplomás mérnök.

2017. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
75%

Katolikus vagyok, még egyetemista.

Nem tudom elválasztani a hitemet az értékrendemtől, de nem csak a hitem miatt ellenzék az abortuszt. Mellesleg jobban szeretem az életvédő, életpárti megnevezést, hiszen én e mellett állok, ezt akarom hangsúlyozni, nem azt, hogy valamivel szemben állok, bár ez is igaz. De sokkal jobb, ha azt közvetítjük, hogy mi védünk valamit, valakit, mint ha a szembenállást, ellenzést emelnénk ki.

2017. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!