Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő alatt zajlik le az...

Mennyi idő alatt zajlik le az abortusz, miután megállapították a terhességet?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes vagyok... A dolog pár hete történt. Védekeztünk, de kiszakadt a gumi és hiába vettem be esemény utánit, úgy látszik nem használt, mert nem jött meg, a teszt pedig pozitív lett.. Jövőheten megyek nődokihoz.

Az a kérdésem, hogy akiknek már volt abortuszuk elmondanák, hogy ez hogyan fog működni, mennyi idő amíg lezajlik az egesz folyamat, minden vizsgálattal együtt stb. Utána meddig kell feküdni? Tudom, hogy ezt az orvos el fogja mondani, de teljesen kétségbe vagyok esve, gondoltam addig is érdeklődöm itt.

Maga a műtét, amúgy fájdalommal jár? Mármint altatasban végzik oké, de utána jelentkeznek kellemetlenségek?

Előre is köszönöm, aki megosztja a tapasztalatát. Ja és le szeretném szögezni, hogy már döntöttem, nem fogom megtartani, úgyhogy szépen kérem a fórumon tevékenykedő magzatvedőket, hogy ne kezdjenek el mocskolodni sem győzködni, a döntésem végleges, csak a kérdésemre szeretnek választ kapni, igyis épp elég szörnyű a helyzet, nem kell tetőzni!


2017. febr. 17. 08:33
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
71%

#9-es: Szerinted ezek a megnyilvanulasok mik az irasodbol, ha nem lelkiismeretfurdalas keltese?? Merthogy nem objektiv leiras, az is biztos:

"Sajnálom, hogy ennyire rémült vagy, hogy nem látsz más kiutat, pedig lehetne. Sajnálom a kisbabádat, mert nem adsz neki és magadnak sem esélyt."

Egy orvos altalaban nem igy szokott diagnosztizalni, de ugy latszik, ebben mas a szubjektiv meglatasunk.

Senki nem beszeli ra az anyukat az abortuszra, hanem valaszolunk a feltett kerdeseire. Olyanok valaszolnak, akik ezt mar ateltek. Es ha megnezed, akkor azok a valaszolok, akik ezt mar ateltek, igyekeznek objektiv valaszt adni, m tudjak, h min megy keresztul egy anya ilyenkor. Mig a magzatvedoknek fogalma sincs arrol, h mi zajlik egy noben ilyenkor es nem ismeri a korulmenyeket sem, igy semmi joga nincs beleavatkozni szubjektiv velemenynyilvanitassal.

2017. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
75%
Elmész a nőgyógyászhoz,aki elküld a védőnőhöz ott kitöltöd a papírokat,majd három nap gondolkodási idő után visszamész. Akkor kapod meg azt a papírt amivel tudsz menni az abortuszra.még a három napos gondolkodási idő alatt felhívod a kórházat és kérsz időpontot a műtétre.aztan ha még nem szültél akkor egy napot bent fekszel majd hazamehetsz otthon pihensz még egy két napot utána semmi bajod nem lesz.nem fog fájni ne félj.összesen kb egy két hét lesz az egész
2017. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
55%
Előző vagyok írtam privátot
2017. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Nem jár fájdalommal a műtét, ambulánsan végzik, még aznap hazamehetsz. Nem kell utána feküdni. Nincsenek kellemetlenségek utána.


Nekem három hét volt mindenestül, de csak azért, mert nem értem rá korábban elvégezni a műtétet.


Fel a fejjel! Nem igaz, hogy nem felejted el, stb. Ha felelős és számodra jó döntést hoztál, akkor lelki mellékhatások sincsenek.


Az álszent életvédők meg csak addig védik az életet, amíg az világra nem jött: ezt onnan tudod, hogy élvezettel próbálják meg lelkileg szadizni a másik embert, pl most téged is.


Ne feleld: soha nem az számít, hogy mit mond, hanem az, hogy ki mondja. Ez esetben senkik.

2017. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
58%
Utolsonak igaza van
2017. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat, azoknak akik ténylegesen a kérdésemre válaszoltak. Nem kertem szerintem túl nagy dolgot, csak hogy ne rúgjatok belém még egyet, így is épp elég. Nem kell lerészletezni, hogy mi történik egy abortuszon, én is tudom, nem fog ez változtatni a döntésemen. Én nem tekintem gyilkosságnak az abortuszt. Nem értünk egyet, ezzel nincs baj, de ami zavaró, hogy az ember feltesz egy kérdést, külön ker mindenkit, hogy ténylegesen a kérdésre válaszoljanak, mert csak ez ami érdekel, akkor is elterelődik a téma a másik irányba.

Bármennyire is lehetetlen, akkor is így estem teherbe, úgyhogy nincs amit felvallalnom!


Egyébként mint említettem tudom mi az az abortusz, ennek ellenére is el akarom vetetni, és elnézést, de igenis magammal törődöm elsősorban. Én már megszülettem, felnőtt ember vagyok, tele tervekkel és célokkal, nem fogom alárendeli a testem és életem egy nehány hetes embriónak. Hogyne adnék magamnak lehetőséget, épp ezt csinalom. Megragadom a lehetőséget, hogy ne tegyem tönkre az életem egy egyáltalán nem kívánt gyerekkel. Amúgy sem szeretem a gyerekeket, nem is akarok, nincs hozzájuk türelmem sem semmim. Így aztán meg pláne nem fogom bevállalni. Plusz a lehető legrosszabbkor jött, igyis van elég bajom.

2017. febr. 18. 11:51
 17/39 anonim ***** válasza:
11%

és a barátod tudja, hogy babát vársz? Én a helyedben beszélnék vele mindenek előtt. :)


Anyukádnak is mondd el szerintem.

2017. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
21%

Kérdésedre a válasz:

az abortusz fizikai része 2-3 hét, utána 6 hét szexuális önmegtartóztatás javasolt.

De hogy mikor leszel ténylegesen túl rajta, azt nem lehet megjósolni. - Valaki évekig, évtizedekig szenved utána...

Most keménynek mutatod magad, de 9 hónap múlva óhatatlanul minden babáról Ő jut majd eszedbe, ha nehéz lesz teherbe esni, vagy lehetetlen, Ő jut majd eszedbe, és ha később meglátsz majd valakit gyerekkel, Ő jut majd eszedbe... - Az a gyerek, aki a fejedben nőni fog, akiről eszedbe jut majd hogy "x éves lenne....", "iskolába menne...", aki annyira élni akart, hogy még az esemény utánit is túlélte, és még sorolhatnám....

Leszögezem, nem bántani akarlak, csak figyelmeztetlek, az abortusz nem ér véget a kórházból kilépve... és sajnos sok erős és határozott ember tört már össze a súlya alatt.

2017. febr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
12%

A kérdésedre a válasz: minden úgy van, ahogy írták: orvos, beszélgetés, csekk, stb.

De mivel már te is reagáltál "más irányú" válaszra, ezért most én is írok valamit abba az irányba.

Ne izgulj! Abból, amit írtál az jött le, hogy téged ez egyáltalán nem érint meg. Idegenek jobban sajnálják azt a kis életet benned, mint te. Ebből kiindulva, neked ezzel a műtéttel le is zajlott az abortusz. Ne foglalkozz azokkal, akik azt mondják nyomot hagy! Benned biztosan nem fog!

2017. febr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Igen tudja a barátom is és anyukám is, mindketten mellettem állnak és próbálnak támogatni, amiben tudnak, ők is tudják, hogy ez most egy nehéz időszak nekem.


Lelki oldalra és hogy lelkileg mikor "jövök helyre" meg végképp nem kellenek idézőjelesen ijesztgetések, egészen biztos nem fog minden gyerekről az abortusz eszembejutni és nem fogok állandóan ezen bánkódni, ahányszor csak gyereket látok, ugyanis nem szeretem a gyerekeket, idegesítenek és nem az az első gondolatom egy gyerek láttán, hogy "Jajj úristen de kis cuki, én is akarok" stb stb.

Én csak minek előbb túl szeretnék lenni rajta és folytatni az életemet a normális kerékvágásban.


Utolsó: Nekem a legkevésbé sincs szükségem mások, idegenek sajnálatára. Bennem csak egy pár hetes embrió van, nem pedig egy elő ember. A kérdésem pedig még mindig nem arra vonatkozik/vonatkozott, hogy lelkileg szerintetek hogyan viselném az abortuszt!! Hanem az érdekelt, hogy mindennel egyutt mennyi idő és testileg mennyire viseli meg az embert, mennyi idő után folytathatom az életemet. Szóval legyetek szívesek a kérdésre válaszolni vagy akkor inkább ne is valaszolni! Ezt mostmár kb harmadjára írom le, nem hiszem, hogy ilyen nagy kérés lenne ez...

2017. febr. 19. 04:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!