Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő alatt zajlik le az...

Mennyi idő alatt zajlik le az abortusz, miután megállapították a terhességet?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes vagyok... A dolog pár hete történt. Védekeztünk, de kiszakadt a gumi és hiába vettem be esemény utánit, úgy látszik nem használt, mert nem jött meg, a teszt pedig pozitív lett.. Jövőheten megyek nődokihoz.

Az a kérdésem, hogy akiknek már volt abortuszuk elmondanák, hogy ez hogyan fog működni, mennyi idő amíg lezajlik az egesz folyamat, minden vizsgálattal együtt stb. Utána meddig kell feküdni? Tudom, hogy ezt az orvos el fogja mondani, de teljesen kétségbe vagyok esve, gondoltam addig is érdeklődöm itt.

Maga a műtét, amúgy fájdalommal jár? Mármint altatasban végzik oké, de utána jelentkeznek kellemetlenségek?

Előre is köszönöm, aki megosztja a tapasztalatát. Ja és le szeretném szögezni, hogy már döntöttem, nem fogom megtartani, úgyhogy szépen kérem a fórumon tevékenykedő magzatvedőket, hogy ne kezdjenek el mocskolodni sem győzködni, a döntésem végleges, csak a kérdésemre szeretnek választ kapni, igyis épp elég szörnyű a helyzet, nem kell tetőzni!


2017. febr. 17. 08:33
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
73%

Szia, ne foglalkozz a sok negatív kommenttel. Én is átestem egy abortuszon, és nem fáj a szívem, nem gondolok rá. Mindez azért mert még nem állok úgy anyagilag a párommal, hogy gyermeket vállaljunk, a szívem szakadna meg ha nem tudnék neki mindent megadni amire vágyik. A barátai menő cuccokkal játszanának én pedig a szeretetemen kivül mást nem tudnék neki adni, és hát tudjuk, hogy milyenek a gyerekek.

Az abortuszról röviden: a nőgyógyász megállapítja elküld laborba, családvédelmishez ahova 3 nap múlva kell visszamennes hogy hátha meggondolod magad. Ha nem akkor ad egy csekket azt fel kell adnod. El kell menned az altató orvoshoz aki megvizsgál. Adnak időpontot a műtétre, nekem 2 hét alatt zajlott le minden (1 lett volna, de azon a héten nem volt altatás)

Reggel éhgyomorral bemész, ha nincsen gyermeked, akkor felhelyeznek egy tágítót, nekem ez fájdalamas volt rettentően de csak amig felhelyezte aztán éjszaka bent maradsz (úgy pakolj, pizsi, papucs, köntös, törcsi, betét stb) nem kellhetsz fel feküdnöd kel másnapig, lehet közben vérzel és görcseid leszne( nekem nem volt semmi). Másnap pedig a műtét. Nem érzel semmit, ha felkeltél még picit bent maradsz és a nincsennek komplikációk mehetsz haza. Párnapig esetleg hétig még vérezhetsz, lehetnek görcseid. Ajánlott párnapig fekve pihenni. 6 hétig nincs szex, 6 héten belül vissza kell menni kontrollra.

Kitartást neked!!

2017. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
68%
Óh ez a sok jajongó "sejtcsomó" védő! Ahelyett, hogy azzal foglalkoznátok, hogy ne legyenek nyomorgó, egymás cipőjében járó gyerekek itt játszátok az agyatokat! Az életet véditek? Akkor miért nem az élő babák sorsával törődtök? Miért azokat szapuljátok, akik a saját "alkalmatlanságukat" (legyen ez akár egy ideiglenes alkalmatlanság a családi helyzet miatt- vagy mert egyszerűen nem akar gyereket!!!) felismerve felelősen döntenek úgy, hogy nem tesznek tönkre egyszerre 3 eletet?! Szánalmasak vagytok! Amikor pedig a 4 gyerekes család koldul mert annyira csórók, de persze elvetetni nem lehet azt a sejtecskét, akkor is úgy érzitek, hogy rendben van? Tudjátok mi van? Nincs beleszólásotok-és nektek ez fáj, hogy "Krisztus nevében" nem tudtok belepofázni más ember életébe! Hányni tudnék a képmutatásoroktól! Ahelyett, hogy más méhében turkálnátok foglalkozzatok a saját kis szánnivaló életetekkel!
2017. febr. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
17%

Hát utolsó te nagyon szánalmas vagy, de komolyan! Én olyan "elvetemült magzatvédő" vagyok, ahogy itt sokan - köztük te is- mondják, de te nagy tévedésben élsz. Igen, sokszor leírják a hozzám hasonló gondolkodású emberek, hogy ez mennyire borzalmas dolog. De valójában nem azért, mert ők akarják megmondani, hogy a másik mit csináljon! Csak azért, mert elég szörnyű olvasni, azt ahogyan sok "nő" megnyilvánul arról az életről, amit éppen kioltani készül.

Leírjuk a véleményünket, és ennyi! Én másnap nem azzal a tudattal ébredek fel, hogy "jaj a fenébe, csak elvetette a gyereket, hiába mondtam neki, hogy ne!" Hanem azzal a tudattal fekszem le, hogy "leírhattam a véleményemet, és ha egy picit is hozzájárultam ahhoz, hogy meglássa a tettének a súlyát, hátha meggondolta magát". ÉS mi van akkor ha nem? Őszinte sajnálatot érzek, de ideges nem leszek. Nem az én gyerekemmel teszi, és nem nekem kell elszámolnom a lelkiismeretemmel. Nem fogadta meg a tanácsomat? Sajnálom, de nem megyek világgá, nehogy azt hidd :D Ha meg valaki attól boldog, hogy csak elvetette a gyerekét, hiába próbálták sokan meggyőzni, de ő csak megtette és ettől hatalommal rendelkezőnek érzi magát, nos, talán az ilyen jobb is ha nem lesz anya!

Szóval ne gondold, azt hogy itt bármelyikőnk is a kelleténél nagyobb hangsúlyt fektet erre a témára! Megteszi? Lelke rajta! Elvvégre azt sem tudjuk kiről van szó. És nem is érdekel. Hidd el, mi gyorsan elfelejtjük még azt is hogy válaszoltunk, de ő talán élete végéig hordozni fogja ezt a dolgot magában. Ezért kérlek, ne állítsd be úgy a dolgot, mintha mi lennénk azok, akik ebben a helyzetben "legyőzöttek", ugyanis az abortált magzat az és az "anyja", aki összeroskadt a terhek alatt...

2017. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
64%

#33


Te egy idióta "nő" vagy. Senki nem attól boldog, hogy abortusza volt. De ha beledöglesz, akkor sem lesz senki kikészülve csak azért, mert te ezt hajtogatod. Lelkifurdalása SEM lesz.


Hogy jössz te ahhoz, hogy más farkával verd a csalán?! Nem szégyelled magad?! És még te tartod magad nőnek, nulla empátiával, sőt, még az sem fér a fejedbe, hogy más embernek, egy másik életben más a jó, mint neked és azt másként is reagálja le?!


Szégyelld magad. Nagyon.

2017. febr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
69%

Ez volt a kérdés:


"Mennyi idő alatt zajlik le az abortusz, miután megállapították a terhességet?"


A kérdező mindössze ennyire kíváncsi, nem a sok elborult elméjű ember veszekedését akarja olvasni. Nagyon unalmas már hogy minden abortuszos kérdés alatt ölik egymást az emberek. Aki abortusz előtt áll az szerintetek kíváncsi a sok okosságra itt? Feltett egy kérdést, arra kell válaszolni. De sok ember ritka buta is.

A kérdező úgy döntött nem tartja meg a gyereket, akkor úgy döntött. Ő élete. Szerintem ismeretlen emberek véleményétől nem fog változtatni a döntésén.

Majd ha a sok itteni okoskodó terhes lesz, ő dönt a saját gyerekéről hogy megtartja-e. Ennyi.

2017. febr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó! Ha komolyan gondolod, amit írtál, akkor ennek a válasznak sem volt több értelme, mint a "veszekedős" válaszoknak, te sem a kérdésre válaszoltál!


Utolsó előtti! Továbbra sem akarom megmondani, hogy mit tegyen itt bárki :) nem ártana értelmezni, azt amit írtam, még mielőtt ilyen csúnyán mellé találsz! Mint írtam: nem akarom megmondani, hogy mit csináljon! Ezt már a korábbi hozzászólásomban is írtam. Olvasd el újra és ha sikerült értelmezni... Ja, nem, akkor se válszolj! :D

2017. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Szerintem mostmár le lehet zárni a témát, amit tudni akartam, már tudok!

Amúgy nehogy már amúgy azok legyenek a szánalmasak, akik képesek a kérdésre valászolni és az ő szemüket is szúrja, ha valaki ilyen szinten nem tud szöveget értelmezni! Nagyon is jogos, hogyha annyira az életet véditek, akkor miért nem a már megszuletett, éhező, rossz körülmények között élő gyerekeket véditek annyira nagyon és támogatjatok ilyen hű de lelkesen?! Ja mert azért már ténylegesen kéne valamit tenni, nemcsak az interneten, név nélkül szapulni a másképp gondolkodókat? Világos.

Az a baj, hogy tér mondod utolsó, hogy más nem tud szöveget értelmezni, holott te sem tudsz. Senki nem kert meg arra, hogy felvilágosíts a tettem "súlyáról"... Úgy írod, mintha valami bűncselekményt készülnék elkövetni. Az abortusz egy teljesen legális műtét, nem teszek semmi rosszat, hiába is gondolod így, én akkor sem fogom ezt így gondolni. Nem akartam terhes lenni, nem én kértem, h essék teherbe, épp ellenkezőleg mindent meg is tettem ellene, de mégis csak besikerült. Én sem örülök neki, de ez van, nem akarom ezt a gyereket egy ici-picit sem. Akkor miért kéne meggondolnom magam? Nekem nem kell elszámolnom a lelkiismeretemmel, mert mint mondottam, nem egy szörnyű bűncselekményt készülök elkövetni. Számomra nem gyilkosság az abortusz, soha nem is volt, soha nem is lesz! Ráadásul nem a felelőtlen szex miatt meg fogamzásgátló helyett megyek abra. Nem is jó kedvemből. Hanem mert ez van. Joga pedig senkinek nincs ítélkezni a másik felett, sem minősíteni, csak mert másképp gondolkozik...

2017. febr. 27. 20:04
 38/39 anonim ***** válasza:
5%

Nekem (természetesen) ez is megfelel :)

De azért abba ne menjünk bele, hogy ki mit csinál a "valóéletben" mert az itt ugye leellenőrizhetetlen, szóval te sem mondhatod csak úgy, hogy én semmit sem teszek az említett gyermekekért, mert fogalmad sem lehet róla, de nem is kell, hogy legyen!

Abban, pedig teljesen igazat adok, hogy felesleges ide MINDEN szó! A gondolataitokkal ellentétben nem átkozódom, egyszerűen, mindegy is... Szóval jobbulást kívánok!

2017. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező! Tök felesleges beszélni ennek a sok agyatlannak. Itt élik ki magukat okoskodással.

#35 voltam.

2017. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!