Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hány hetesig van az abortuszta...

Hány hetesig van az abortusztabletta?

Figyelt kérdés

2017. febr. 17. 20:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!


Hogy tartsam magam az eredeti kérdésfelvetéshez: én úgy tudom, Magyarországon 72 órás tabletta van.


De nem hiszem, hogy igazából ez érdekelne téged, hiszen látod, milyen sok jóindulatú és segítőkész "ismeretlen" jelentkezett, akik segítenek neked. Én is tudok adni neked sok babaholmit, ha valamire szükséged van, írj privátot.


Remélem, most már nem az a kérdésed, hogy hány hetesig van tabletta, hanem azokat a kérdéseket fogalmazod, hogy mire is lesz szükség, hogy szeretnéd intézni az életed, stb... Ebben viszont segítünk, fel a fejjel, minden meg fog oldódni! :-)

2017. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Jesszus emberek, vegyetek már le a szemellenzőket, senki nem kert predikaciót és kioktatást! Lesz végre olyan, hogy a fanatikus magzatvedok képesek lesznek az eszosztas helyett a kérdésre válaszolni? Jöttök itt azzal, hogy az abortusz milyen rettenetesen, szörnyen borzasztó dolog, holott ezt csak ti fújjátok fel. Egy legális beavatkozás, ami hamar megvan és az illető élheti tovább az eletet. Ha valaki nem akarja a gyereket, így abra megy, akkor utána jó eséllyel nem azon bankodik, hogy miért vetette el. Nyilván van olyan, akit megvisel és utána x ideig rosszul érzi magát, de semmi nem tart örökké. Az a ritkábbik eset, hogy valaki, aki önszántából abortuszra megy, mert nem akarja a gyereket, padlót fog egy és élete végéig emiatt kesereg...

Szóval nem kell a kerdezot sem győzködni, sem érzelmileg hatni rá, felnőtt ember, ha eldöntötte, hogy abortuszra megy, akkor nincs ebbe senkinek beleszólása. Inkább válaszoljatok a kérdésre.


Amúgy kérdező idehaza tény, hogy nincs tablettás abortusz, azt pedig, hogy Angliában hogyan működik ez a dolog a legjobb, ha a nőgyógyásztól kérdezed meg. Viszont valahol már én is hallottam, hogy a 9.hetig javasolják, úgyhogy ha ezt akarod választani, akkor intézkedj időben, hogy ne csússz ki az időből. Kitartást és ne hallgass a szent beszédeket fröcsögőkre, ők minden kérdésnél produkcióznak és Istenként tekintenek egy pár hetes embriora, mindentől és mindenkitől előrébb valónak tartják.... A már megszületett, felnőtt ember a kutyát sem érdekli....

2017. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
8%

" senki nem kert predikaciót és kioktatást!"


Senkit nem érdekel, ki mit kért.


"Lesz végre olyan, hogy a fanatikus magzatvedok képesek lesznek az eszosztas helyett a kérdésre válaszolni?"


Ép eszű világban nem.


"Jöttök itt azzal, hogy az abortusz milyen rettenetesen, szörnyen borzasztó dolog, holott ezt csak ti fújjátok fel. "


Ti= Azok az anyák és lányok, akik átestek az abortuszon, és megélték, hogy mi is ez valójában. Van ismerősöm, aki abortálta a gyerekét és elmesélte nekem részletesen, hogy mikre jött rá stb. Sőt egy egész közeli rokonom... Édesanyám abortálta egy testvéremet és ő is mesélt, hogy valójában azt mondja mindenki, hogy rutin műtét és gyorsan megvan. Aztán bumm utána jön rá az ember pár nappal, ha késő. Azután már nem lehetett rávenni sehogy még egyszer. CSAK EZÉRT ÉLEK ;) Köszi! :D


"Egy legális beavatkozás, ami hamar megvan és az illető élheti tovább az eletet."


Attól, hogy legális még erkölcsileg nem biztos, hogy helyes. Ez nem érv semmire. A törvényeknek az emberi életet kéne védeni méghozzá a gyengébbét szerintem, aki nem választhatott. Nem azét, aki szexszel felelőtlenül és aztán gyilkolással oldja meg a problémát (tessék kimondtam, hogy szerintem gyilkosság, és? Szerintem ez van és kész. Véleményt se nyilváníthatok tán? )


"Ha valaki nem akarja a gyereket, így abra megy, akkor utána jó eséllyel nem azon bankodik, hogy miért vetette el."


Ahha, Te csak azt hiszed. Mindenki, aki elmesélte nekem ezt az arról számolt be, hogy még most is bánja pedig van, ami már 2018ban lesz 30 éve.


"Nyilván van olyan, akit megvisel és utána x ideig rosszul érzi magát, de semmi nem tart örökké."


Egy pap barátom mesélte, hogy 70-80 éves nénikék még járnak hozzá gyónni, hogy 20 éves korukban abortáltak, és már meggyónták ezer meg egyszer és feloldozást is kaptak, mert megbánták stb, de még mindig képtelenek elengedni. Van, ami lehet, hogy mégis az életed végéig tart. Te abortáltál már?


"Az a ritkábbik eset, hogy valaki, aki önszántából abortuszra megy, mert nem akarja a gyereket, padlót fog egy és élete végéig emiatt kesereg... "


Tényleg? Kit ismersz, aki így kiheverte, hogy megölte a gyerekét? Vannak erről tény adatok vagy csak úgy írod, mert én bármelyik életközeli valós történetet hallottam egyik se így végződött.


"Szóval nem kell a kerdezot sem győzködni, sem érzelmileg hatni rá, felnőtt ember, ha eldöntötte, hogy abortuszra megy, akkor nincs ebbe senkinek beleszólása. Inkább válaszoljatok a kérdésre. "


De kell. Attól, hogy felnőtt még befolyásolhatjuk az életét. Nem kényszeríthetjük és nem is tudjuk. De ha csak a sok válasszal és szeretettel, amit küldünk neki, azzal meg tudunk menteni egy életet, akkor megpróbáljuk megtenni. Ne mondd már, hogy nem írhatok ide, amit csak akarok? Ha azt írja, ki hogy "Meg akarom ölni a gyerekem, de teljesen legális. Megtegyem?", akkor azt írod, hogy "Hát ha akarod, akkor csináld.".

Hát én nem ezt írom. És "Ne akard megmondani, hogy mit írjak". Még csak azt is megtiltom, hogy mit akarjál. (Ja, hogy hogy jövök ehhez? Sehogy ;) Csak nem érdekel. )


"Kitartást és ne hallgass a szent beszédeket fröcsögőkre, ők minden kérdésnél produkcióznak és Istenként tekintenek egy pár hetes embriora, mindentől és mindenkitől előrébb valónak tartják.... A már megszületett, felnőtt ember a kutyát sem érdekli...."


:'D A megszületett felnőtt ember azért született meg, mert NEM LETT ABORTÁLVA. És a felnőtt embernek volt választása, hogy szexszel-e vagy sem. Hagyjuk már. Kiégek komolyan.

2017. febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
16%
Nekem egy gyerek magától ment el és be kellet fejezni bár őt nem akartam annyira de mai napig kisért hiába hogy nevettem el, mai napig eszembe jut így hogy nem bántottam semmi csak elment.. utána megfogadtam ha legközelebb valami csoda folytán terhes lesze mert már akkor azt mondták az orvosok hogy komoly hormonális gond van akkor megtartom a picit úgy mint az előzőt.. és így is lett orvosi papírjaim voltak hogy nem lehet gyerekem mégis lett.. szerintem az elős előkészítette a másodikat nem tudom hogy nálad mia helyzet hogy mitől döntöttél úgy nem tudjuk a körülményeket, de tényleg gondold meg mert engem úgy is megviselt az egész hogy mindkét gyereket meg akartam tartani.. életed végéig el fog ez a dolog kisérni.
2017. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%

#23: Épp ez az, hogy titeket szemellenzős magzatvedoket nem érdekel SEMMI, csak az a pár hetes kis sejtcsomó. Tehát nem senkit nem érdekel, hogy mit ker a kérdező, mert érdekes módon van, aki képes a kérdésre válaszolni és nem folyamatosan mellébeszél és ítélkezik..


Az erkölcs az egy más kérdés, ettől független továbbra is törvényes és senki nem követ el gyilkosságot! Plusz egyáltalán nem mindenkinek jelent problémát erkölcsileg sem. Neked lehet az, másnak meg nem. Ez egyéni véleménye mindenkinek...

Szerintem meg joga annak vannak dönteni, akinek a hasában van az a magzat, akinek a teste által képes létezni egyáltalán, aki által tud fejlődni! Mindaddig amíg az én hasamban van, addig én döntök a sorsa felől. Szerinted a gyengébbet kéne védeni, nyilván hisz nektek csak az embrió számít, a már megszületett, felnőtt, tudattal és tervekkel rendelkező ember nem.... De ezt mégis hogy gondoltad kivitelezni? Védjük az olivabogyó nagyságú fejletlen embriót, szóval kényszerítsunk mindenkit szülésre? Ezt te sem gondolhatod komolyan, ilyen nincs.


És aki nem felelőtlenül szexelt, mégis teherbe esett, de nem akar gyereket? És akinek élettel összeegyezhetlen betegséggel születne a gyerek? Vagy az anya élete van veszelyben? Vagy megerőszakolták?! Ő velük mivan? Szülje meg akkor is, hisz így a helyes? Hagyjuk már...


Nekem is vannak baráti körben olyan lányok, akiknek volt abortuszuk és nem estek depresszióba, nem bánták meg ésatöbbi. Anyukamnak is volt, nem volt utána problémája a teherbeeséssel sem és nem bánkódik azóta is emiatt. Tehát én egy olyan nőt sem ismerek, aki emiatt depis lett volna... Szóval ez aztán meg végképp nem érv az abortusz ellen és egyáltalán nem készpénznek vehető tény, hogy utána élete végéig depressziós lesz. Találjátok ki mást, amivel lehet riogatni az embereket....


"De kell. Attól, hogy felnőtt még befolyásolhatjuk az életéT."


Na hat erre hadd ne mondjak semmi, mert ez gusztustalan.. Eleve mi az, hogy győzködni kell?! Olyan embert is nekiálltok győzködni és eroszakoskodni, akinek egyértelműen nem adottak a körülmények, mert pl hatalmas szegénységben el és nincs pénze egy gyerek felnevelésehez..? Ja hát persze, hisz ez a felelős döntés, így a helyes, hogy agyba-főbe szüljenek körülményektől függetlenül, aztán majd lesz, ami lesz. És aki nem szereti őket és nincs hozzájuk türelme? Nem baj, szüld meg, hisz úgyis szeretni fogod, ahogy megszületik.. Aha persze vagy nem. És olyankor mi van??! Olyankor hol vagytok és hol a nagy szatok? Ha mégis bebizonyosodik, hogy nem való anyának? Ja, ti akkor már mossatok kezeiteket.. Lesz még egy szar körülmények között elő gyerek, mit számít, eggyel több vagy kevesebb lelki sérült ember nem nyom a latba sokat. Gratulálok hozza. Ezeket nagyon át kéne gondolni, mert sokan csak ennyit tudnak ideböfögni, hogy tartsd meg, mert hatalmas öröm lesz. De hogy utána mi lesz, ha mégsem jon be a parasztvakításos dumátok, az már senkit nem érdekel.

SENKI eletet nincs jogodban befolyásolni! Normális, önállóan gondolkodni képes embert úgy sem tudod egy ilyen aljas szar predkacioval rávenni a saját akaratodra!


Sok szeretet, amit küldtök..??! Milyen szeretet? Az hogy lehordjatok és gyilkosnak nevezitek? Az hogy szándékosan probaltok benne lelkiismeret-furdalást kelteni és szar embernek állítjátok be?! Valóban ez nagy szeretet...

Az a gond, hogy az ember ötvenszer ha leírja, hogy senki nem kiváncsi a "gyilkos vagy" című műsorszámra és direkt megkér titeket, hogy több ilyet NE írjatok, csak azért is nyomjátok. Bár az ilyen szintű korlátozottság csak titeket minősít, tehát még egy szamárnak is ha elmondod háromszor, hogy ne arra menj, megérti..


Igen azért született meg, mert anno az anyja a kizárólagos saját döntése alapján úgy döntött, hogy megtartja!! Mert meg akarta. Ő vállalta, az ő felelőssége volt! Most meg nem a múltról van szó!! Hanem a jelenről! Az, hogy anno a kerdezot az édesanyja megtartotta nem jelenti azt, hogy akkor neki is megkell. Két különálló emberről van szó, önálló döntésekkel!

2017. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
2%

Nem fogok az egészre válaszolni mert unom, de azért vannak olyan soraid/mondataid, amik nevetségesek és csak azt írod, hogy ezt csinálom/mondom stb, de kamu.

(amúgy van jó meglátásod, ami kivételt alkot, pl amikor az anya élete is veszélyben van. Az jogos és igaz. Azzal egyetértek.)

Ezekre nem bírom ki, hogy ne reagáljak.


"SENKI eletet nincs jogodban befolyásolni!"


Most itt sértően fogok fellépni, mert ez volt az első gondolatom, amikor olvastam: Te hülye vagy vagy mi van?


Hogy írhatsz ilyet: "SENKI eletet nincs jogodban befolyásolni!" ? :D

Ha te ezt elhiszed, akkor hogy volt pofád ide kommentelni ezt? így befolyásolod az életemet, és ehhez neked SAJÁT FELFOGÁSOD ALAPJÁN NINCS JOGOD. Nem látod, hogy sántít? Te hülye vagy vagy mi van?


" Az hogy lehordjatok és gyilkosnak nevezitek?"


Válaszom: Nem neveztem gyilkosnak. Egyetlen embert, aki abortált valaha is, SOSEM neveztem gyilkosnak. Azt írtam le, hogy gyilkosságnak tartom. Ez van. A véleményemet leírtam, DE sem ismerősömnek se másnak, se anyámnak vagy bárkinek nem mondanám, hogy már pedig ő gyilkos. Ez egy merőben egyedi esete a gyilkosságnak, DE nem írtam le, hogy ő gyilkos vagy az lesz. Vagy másold ki kérlek a kommentemben, hogy melyik részben írtam, hogy ő gyilkos és elítélem őt? Leírtam, hogy mik a személyes tapasztalataim, máshogyan nem tudok hozzászólni ez van. Baj, hogy nem a te véleményedet írtam?


"Az erkölcs az egy más kérdés, ettől független továbbra is törvényes és senki nem követ el gyilkosságot!"


Az erkölcs magasabb rangú mint a törvény. Egyéb iránt, akkor már behozhatjuk remek érvként, hogy anno Hitler vezette be az abortuszt, és ő tette legálissá stb. De akkoriban volt egy-két ilyen tábor típusú hely, ahol legálisan más dolgokat is csináltak. Törvényes volt. De ettől függetlenül senkit nem érdekel, attól még nem volt helyes.

A törvénynek az erkölcsöt kéne szolgálnia. Attól, hogy legális nem lesz jó és pont. A törvény rossz. Külön elbírálás kéne, hogy mikor lehet abortálni, mert vannak olyan esetek, amikor tényleg jogos. Pl az anya van veszélyben és túl nagy a kockázat, oké.


"Normális, önállóan gondolkodni képes embert úgy sem tudod egy ilyen aljas szar predkacioval rávenni a saját akaratodra! "

No fene. Ebben is igazad van! Az van, hogy én ide leírom, amit gondolok. Nem azt írom le, amit TE gondolsz, hanem amit én, és aztán TE is leírod, hogy TE mit gondolsz és aztán a normális felelősség tudattal rendelkező felnőtt eldönti, hogy egyáltalán hallgat-e valakire, és aztán pedig azt, hogy KIRE. Fizikai erőszakkal nem lenne jogom befolyásolni, de a szavaimmal megpróbálhatom rávenni, hogy azt cselekedje, ami SZERINTEM HELYES. ÉS szerintem az élet óvása a helyes. Pont. Nem kényszerítem semmire, de leírni a véleményemet teljes nyugalommal írom neked, hogy jogom van. :) Ezt nem veheted el tőlem (max az adminok cenzúrázgatnak) .

ÉS amúgy éppen abban bízok, hogy szépen normálisan gondolkozó felnőtt emberről van szó és úgy dönt, ahogy helyes.


"Az a gond, hogy az ember ötvenszer ha leírja, hogy senki nem kiváncsi a "gyilkos vagy" című műsorszámra és direkt megkér titeket, hogy több ilyet NE írjatok, csak azért is nyomjátok. Bár az ilyen szintű korlátozottság csak titeket minősít, tehát még egy szamárnak is ha elmondod háromszor, hogy ne arra menj, megérti.. "


Újra írom, amit az előző kommentemben, ahogy kezdtem: "Senkit nem érdekel, ki mit kért. "

Senkit nem érdekel, hogy ki és mit kért. PONT. Nem érdekel minket. AZ érdekel, hogy van egy élet, amit hamarosan kioltanak és megpróbáljuk (ha csak a szavainkkal) megmenteni. Ha egy öngyilkos azt mondja, hogy "Ne akadályozd meg, hogy fejbe lőjjem magamat.", akkor azt mondod neki, hogy "okés haver, akkor itt ülök, amíg lelövöd magad." ? Hát én nem ezt reagálom. Ha valaki szerintem visszafordíthatatlan rosszat követ el, akkor megpróbálom megakadályozni, és nem izgat, hogy mit kért vagy mit nem. Kiírta ide a kérdést, szóval sejthette, hogy ez lesz. Ha öngyilkosságos esetről van szó, akkor én ott tettlegességig is folyamodnék és erőszakkal venném el a fegyvert, ha kell. Abortálásnál nyilván nem lehet ezt megtenni. Pláne, hogy legális így én kerülnék kb bíróság elé.


"Épp ez az, hogy titeket szemellenzős magzatvedoket nem érdekel SEMMI, csak az a pár hetes kis sejtcsomó."


Azt csak te hiszed, hogy nem érdekel SEMMI stb. Ezt TE írtad és találtad ki. Érdekel, de az élet az úr akkor is. Te is egy sejtcsomó vagy mind amellett és az is voltál.


Még tudnék írni, de nem tartom lényegesnek, ezen is tudsz majd otthon eleget puffogni.

2017. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
56%

#23

"Tényleg? Kit ismersz, aki így kiheverte, hogy megölte a gyerekét? Vannak erről tény adatok vagy csak úgy írod, mert én bármelyik életközeli valós történetet hallottam egyik se így végződött. "

Kb. 2 tucat közeli ismerősöm/barátnőm van, akinek volt abortusza. Köztük anyámnak 1, nagyanyámnak 4 is. És mindegyik úgy nyilatkozott, hogy az egyedüli érzése, ami volt, az a megkönnyebbülés...

Biztos van, aki problémát csinál belőle, elvégre minden területen vannak labilis idegrendszerű emberek. Van, aki egy szakítás miatt ugrik a vonat elé, más egy rossz félévi bizi miatt - miért pont ez lenne kivétel...? Pedig azok nem is teszik tönkre úgy az életét, mint egy nem kívánt gyerek vállalása tenné.

2017. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
44%
Ha már erkölcs került szóba: annyira szeretném látni, amikor a gyereküket agyonverő szülők mellé odalökik a vádlottak padjára azokat is, akik ilyen mocskos érzelmi zsarolással a még meztelen csiga szintjét se elérő embrió megtartása mellett ugráltak....MINDEN ilyen esetben ott a helyetek!
2017. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
19%

#27 úgy vélem neked is az abortáltak között lenne a helyed..

Őszintén sajnálom hogy vannak olyan közösségek mint a tiéd, ahol egy foghúzás komolyabb dolog az abortusznál! Bár te ebben nőttél fel, valahol érthető (bár akkor sem így nézi a dolgokat egy épeszű ember) hogy számodra ez terméstetes dolog

2017. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
64%
#27 vagyok. Úgy gondolom, tényleg sokkal jobb lett volna, ha engem is abortált volna. Egyáltalán nem kellett volna a szüleimnek szaporodni.
2017. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!