Terhes vagyok, a férjem abortuszra küld. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Harmadik baba lenne.

2017. febr. 28. 09:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/173 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!

ez egy nagyon nehéz helyzet... de nem kilátástalan!

Próbáljatok kicsit kettesben elvonulni a férjeddel és először a kettőtök közti szeretetet felszítani (ami most nyilván nehéz, mert nagyon csalódott és dühös lehetsz)... próbáld meg igazán meghallgatni és megérteni őt!

Biztos vagyok benne, hogy ha ki tudja mondani a konkrét félelmeit (rossz gyerekkori élmény? már így sincs elég időtök egymásra? fél, hogy nem bírja fizikailag? több szabadságot szeretne? stbstb... enm tudom, csak találomra írtam pár dolgot), akkor könnyebb lesz rá együtt megoldást találnotok.

Ha sehogy sem megy a kommunikáció, kérjetek segítséget (pl. pszichológus vagy párkapcsolati mediátor), erre nem szabad sajnálni az időt és a pénzt! Nem csak a baba életéről van szó, hanem az egész családotok jövőjéről!!! A testvérei is meg fogják érezni (tudni), hogy valami súlyos titok van a háttérben, sok párnak a szexuális élete vagy az egész házassága rámegy a "rábeszélős abortuszra". Sajnos a közeli ismerőseim között több ilyen is van.

Nagyon drukkolok Neked, nektek, hogy legyen erőtök ezt a krízist megoldani, és még jobban összekovácsolódjatok!!!

2017. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/173 anonim ***** válasza:
37%

#49 "Én megtartanám, miután meghallgattam a férjem véleményét." - Merő képmutatásból úgy csinálnál, mint ha érdekelne a véleménye, pedig előre eldöntötted, mit teszel? Most komolyan, ez szerinted tisztességes?


#51, már bocsi, de tapasztalatom szerint ez az, amibe épeszű férfi nem megy bele, mert csak vesztes lehet. Ugyanis nem más, mint a #49 kicifrázva, biztosítandó, hogy a "babácskának" (dobtam egy hátast ettől a szövegtől az előbb, használni fogom) legyen még jobb, az anya stresszében se kelljen részesülnie...

A férfi mindkét esetben szimpla vesztes, ennyi.

Pedig félreértés ne essék, a férfi nem az önálló akarat nélküli, dróton rángatható csicska szinonimája, ebből lenne célszerű - és tisztességes - kiindulni.

(az meg abszolút rejtély, hogy miután az egyik fél kinyilvánította, hogy számára egy embrió fontosabb, mint a párja, miért kellene még ragaszkodni ahhoz az emberhez, ahhoz a kapcsolathoz... az embernek egy élete van, nem azért, hogy végigszenvedje egy rossz, megalázó kapcsolatban)

2017. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/173 anonim ***** válasza:
55%

Hű... Számomra mindig megdöbbentő, hogy egyeseknek fontosabb egy kis ebihal, mint az akit életük párjául választottak. Ilyenkor nem is tudok másra gondolni, mint hogy valójában nem is szeretik egymást, csak összejöttek, mert dugni kell valakivel, aztán összeházasodtak, mert úgy illik, aztán meg gyereket csináltak, mert az a szokás.

Mi anno megbeszéltük a férjemmel, hogy két gyerek és bezár a bazár, és így is lett. Ha a két lányom után még terhes lettem volna, biztos elvetetem, de nálunk szerencsére nem még volt gond a védekezéssel.

Kérdező, arról nem írtál, hogy ti mit beszéltetek meg ez ügyben? Mert ha megbeszéltétek, hogy kettő és vége, akkor a férjed jogosan gondolta, hogy egyértelműen ab.

Nem hiszem, hogy itt lehet tanácsot adni, hisz itt nem létezik kompromisszum.

Üljetek le komolyan beszélni. Nem vádaskodva, meg veszekedve, követelőzve, hanem higgadtan. Illetve te magad is gondold végig, hogy ha a férjed elválik, akkor egyedül hogy bírod majd a három gyereket eltartani. Mert gyerektartásól nem lehet 4-en megélni.

2017. márc. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/173 anonim ***** válasza:
15%
Kedves Kérdező! Megértem, hogy meg akarod tartani. Igazad van. A helyzet az, hogy nektek már igy is, úgy is 3 gyereketek van, a gyerekeiteknek 2 tesója). Ezek közül az egyik vagy él, vagy halott. Szerintem itt bármit teszel, ennek a dolognak vége köztetek sajnos abban az esetben, ha ő így áll hozzátok. Ha megtartod, besokall és elválik (feltételezem), vagy elküld abortuszra, de benned ez a dolog soha nem fog a helyére kerülni 2 élő gyermek után, ebben biztos vagyok!!! Tars ki a babácskád mellett. Ha emiatt válik, és képes titeket otthagyni, akkor add rá a kabátot. Kitartást és jó egészséget kívánok Nektek!
2017. márc. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/173 A kérdező kommentje:

Hű,milyen vita lett a kérdésemből.

Nem akarom ráerőszakolni a gyereket,ha megegyeztünk volna,hogy 2 és nem több akkor most szomorúan, de elmennék az abra. A gond az,hogy eddig úgy volt lehet ő is szeretne még egy gyereket. Tudta,hogy én szeretnék és most amikor már terhes vagyok jött rá, és döntötte el,hogy ő mégsem akar:( Eddig nem volt biztos a dologban.

2017. márc. 1. 08:14
 56/173 anonim ***** válasza:
43%
Szegénykém! Hát ha így áll a helyzet, még inkább ne foglalkozz azokkal a válaszokkal, amikben Téged hibáztatnak!Ha nem volt kimondva, hogy kettő és nem több, sőt, még a férjed is el tudott képzelni egy harmadikat, és mikor már megfogant, akkor jelenti be, hogy mégsem, az sztem Veled és a közös gyereketekkel szemben is igen csúnya dolog. De még változhat! Láttunk már ilyet többet is, az életben is, meg itt a Gyakorin is!! Hát hogyne szeretné egy anyuka a gyerekét, még ha icipici is? És reméljük, előbb-utóbb az apuka szíve-esze is magához tér a nagy ijedtségből. Nagyon szurkolok nektek!
2017. márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/173 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező (#56) ebben az esetben viszont érdemes még egyszer-kétszer átbeszélni, hátha újra megváltozik a véleménye... ami persze pláne nem garancia arra, hogy nem fog még párszor az elkövetkezendő hónapokban. (bár abból, hogy védekeztetek, tényleg az következik, hogy ez a harmadik-dolog még nem volt egy eldöntött kérdés)

Mindegy, beszéljetek, hátha közeledik az álláspontotok valamelyik irányba.

2017. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/173 anonim ***** válasza:
36%
"És reméljük, előbb-utóbb az apuka szíve-esze is magához tér a nagy ijedtségből. "- hát, izé... nem egy 18 éves fiúról beszélünk, aki hirtelen a gyermekvárás helyzetében találta magát - ott reális lenne az ijedtség. Hanem egy 2 gyerekes apáról, aki pontosan tudja, mivel jár egy terhesség-gyermekágy-csecsemő... és ebben az időpillanatban inkább nem kérne belőle még egyszer, a jelek szerint. Kérdezőnek meg pont azt kellene átgondolnia, kiderítenie, hogy miért, ha közelebb szeretne jutni a céljához.
2017. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/173 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként Kérdező, a két másik gyerek mennyi idős?
2017. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/173 anonim ***** válasza:
38%
Itt egy vacogó pasi, aki bizony fehéren feketén képviseli a sok nyúlfajtát.Istenem de szomorú! Ahelyett, hogy eszébe jutna, hogy ő az apja a gyereknek (és amint írja is ŐT nem így várták) és nem csak úgy odavarázsolta valami lepke... Hogy védi a becsületüket, ami nincs. Ha ilyen a párod messzire kerüld el! Reméljük nem ez a típus. Aki pedig nőként mellé áll, szintén megér egy misét! Egy férj legyen férj és ne egy anyámasszony katonája a szerződéseivel, meg az igényeivel! A nők édesanyának születtek és nem kesztyűnek. Mert bizony az ilyen típusú "férfiak" csak egyujjas kesztyűnek akarják használni a nőt! Szégyen... Meg az ő pénzük... A nőknek nincs is keresete? De az ő "hobbijukra" bármi legyen is az vágjunk jó képet és a kellő időben tegyük szét a lábunkat? Nem leszek komfortista itt, mert elkeserítő, ahogy képes védeni saját elképzelését arról, hogy milyen legyen a nő. Ő meg lehet egy nem is tudom mi. Gusztustalan. Csak szex és más semmi, akkor inkább menjen és fizessen érte és ne akarjon otthoni elérhető ingyenmuffot. Nem családot akar, csak agglegényként élni úgy, hogy közben van,, aki kiszolgálja. Mindenben. Ezért cserébe mondjuk esetleg egy gyermeket megszülhet, egyébként meg mehet a levesbe. Hála Istennek az én férjemre lehet szállítani, és nem nem papucs...
2017. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!