Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hármas ikerterhességet ki...

Edit Pető kérdése:

Hármas ikerterhességet ki lehet hordani 168 cm magas 50 kg nőnek, úgy hogy mindenki egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évekig nem jött össze a baba. Így 5 év sikertelenség után Meddőségi kivizsgálásra mentünk. Nem találtak semmi gondot egyikünknél sem. Hormonok rendben, petevezetők átjárhatók, a párommal is minden rendben. De mivel nem akart összejönni kaptam clostylbegit petesejt érlelőt. Van ismerősöm,aki 1 évig szedte, mégsem lett baba. Én csak egy havi adagot szedtem be és máris terhes voltam. Nagyon örültünk! 5 hetesen mentem el ultrahangos. Ott már látszott a két pici petezsák. 2 hét múlva hívott vissza a doki. Hogy meghalljuk a szìvhangoka t. Izgatottan vártam a vizsgálatot. Tudtam nem lesz egyszerű 2 picivel. De nagyon örültünk! Tegnap a 7 hetes ultrahangon már 3 erős szìvhangot hallottunk. A babák ugyanakkorák. Egyikőjük petezsákja jóval kisebb.


Az orvos azt mondta várjunk a 10. Hétig, hogy megoldja e a természet, de felvázolta a redukció lehetőségét is.


Nem tudom még hogy alakul, de a hármas ikerterhesség esetén Nagyon kicsi rá az esély hogy mind három pici egészséges legyen. Legtőbb gondot a szülés közben fellépő komplikációk a koraszülés okoz. De a fejlődési rendellenességek is sokkal gyakoribbak.


Tehát, ha egészségesen fejlődnek is, nagyon kicsi az esély rá hogy mind hárman egészségesek legyenek.


Mi a jobb 2 szinte biztos egészséges gyerek vagy 3 bizonytalan kimenetelű? Kérdésben benne a válasz. De az egészen biztos hogy teljesen jó döntés nincs! Bár soha ne kellene ezt a döntést meghozni!


Mi erről a véleményetek?


2017. márc. 22. 07:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a kérdést mindenképp szakorvossal beszéld meg! Ne mi szavazzunk róla.

A helyedben több orvost is felkeresnék, kikérnék több véleményt is. Utána hoznék döntést.

2017. márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
30%
2-nél se biztos hogy egészségesek lesznek. Ahová járunk gyógytornára, számos ikerpár van. Van, ahol mindketten sérültek, van, ahol csak az egyik. Szomorú látvány, amikor az egyik már szalad, a másik meg még a babakocsiban is csak lóg, fekszik.
2017. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
29%

Mindenképp a dokit kell megkérdezni,de én azt gondolom a fejlődési rendellenesség lehetősége már eldől a fogantatáskor. De én nem tudnék amúgy válogatni köztük. Ha a doki azt mondja kell,akkor nyilván muszáj lennék belemenni,hogy az ő szerinte életképtelent elvegyék.

Gratulálok nektek egyébként és minden jót!

2017. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%

3, nem fejlődési rendellenességről van szó. Egyszerűen az ikerterhesség kockázatos. Nagyobb a koraszülés esélye, s azt nem csak túlélni kell.


Keress rá: Tenyérnyi gyerekek c. magyar dokumentumfilm

2017. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nehéz döntés előtt állsz. Én a helyedben bevállalnám mind a hármat, mert nem tudnék válogatni közülük, mind a 3 pici ugyanannyira megérdemel egy esélyt az életre. De ez én vagyok. nyilván most könnyű így beszélnem, hogy nem vagyok ilyen szituációban.

Minden esetre sok olyan ikerpárról hallottam, meg ismerek is személyesen egy hármasiker-párt, akik tök egészségesek, nyilván nem 40 hétre születtek, de nem is olyan korán, hogy bármiben is gondot okozott volna a korábbi érkezésük.

Igazából arra sincs 100% esély, hogy egy gyereket ki tud hordani egy nő teljesen egészségesen, erre nem lehet alapozni. Szerintem kellő odadigyeléssel, pihenéssel, jó szakorvossal megoldható mind a 3 baba kihordása.

2017. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
40%

[link]

minden esetre itt van egy cikk, ötösikrekről. ha érdekel, olvasd el, szerintem megéri.

2017. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
59%
Mi ismerünk 3-as ikreket ,ma már 24 éves fiúk. Sok múlik a várandósság alatti életformádon. Kíméletes torna ,sok zöldséglé,gyümölcsök fogyasztása. Keressetek meg egy jó szülésznőt,aki végigtanácsolja a várandósságodat. [link] ,ha kéred privátban küldök szakemberek elérhetőségét. A "redukciónak" nevezett beavatkozás nagyon veszélyes,sajnos a rokonságunkban elvetélte a másik kettőt is az unokaöcsém felesége a beavatkozás után,ráadásul azóta nem is esett teherbe. Bölcs döntést kívánok! szeretettel
2017. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
49%

igen, csatlakozom a 7-es válaszolóhoz, én is úgy tudom, hogy nagy a kockázat arra, hogy redukció esetén a többi babát is elveszíted.

én nem tudom, fel tudnék e dolgozni ekkora veszteséget, 5 év várakozás után.

Mert ha így nem lenne 100%-ra egészséges valamelyikük, legalább nem magamat okolnám, da redukció esetén tuti belebetegednék a bűntudatba.

Szerintem a természet bölcs, ha 3 babát adott, akkor ki is lehet hordani, csak megfelelő odafigyelést igényel

2017. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%

Gratulálok! Én semmi rosszat nem tudok mondani, csak egészséges iker párokat ismerek. Igaz, abból csak az egyik pár született időre, a többi mind idő előtt, de ma már olyan kis falat babákat meg tudnak menteni, hogy csak pislog az ember.

Amúgy az sem biztos, hogy egy egybabás egészséges terhességből egészséges baba születik. Ezzel az erővel az összes kicsit ki lehetne kapartatni.

2017. márc. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
56%

7- es, sok zoldseg es gyumolcs? Mivan ??? Ettol majd megmarad a harom baba? Ekkora ostobasagot is reg olvastam ...

Nem fogyokuras tippet kert a kerdezo.


Kerdezo, nehez, de hatalmas kockazat , az ikres terhesseg is nagyon kockazatos, szamtalan rosszul vegzodott eset van mar csak a kornyezetemben is.

2017. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!