Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hármas ikerterhességet ki...

Edit Pető kérdése:

Hármas ikerterhességet ki lehet hordani 168 cm magas 50 kg nőnek, úgy hogy mindenki egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évekig nem jött össze a baba. Így 5 év sikertelenség után Meddőségi kivizsgálásra mentünk. Nem találtak semmi gondot egyikünknél sem. Hormonok rendben, petevezetők átjárhatók, a párommal is minden rendben. De mivel nem akart összejönni kaptam clostylbegit petesejt érlelőt. Van ismerősöm,aki 1 évig szedte, mégsem lett baba. Én csak egy havi adagot szedtem be és máris terhes voltam. Nagyon örültünk! 5 hetesen mentem el ultrahangos. Ott már látszott a két pici petezsák. 2 hét múlva hívott vissza a doki. Hogy meghalljuk a szìvhangoka t. Izgatottan vártam a vizsgálatot. Tudtam nem lesz egyszerű 2 picivel. De nagyon örültünk! Tegnap a 7 hetes ultrahangon már 3 erős szìvhangot hallottunk. A babák ugyanakkorák. Egyikőjük petezsákja jóval kisebb.


Az orvos azt mondta várjunk a 10. Hétig, hogy megoldja e a természet, de felvázolta a redukció lehetőségét is.


Nem tudom még hogy alakul, de a hármas ikerterhesség esetén Nagyon kicsi rá az esély hogy mind három pici egészséges legyen. Legtőbb gondot a szülés közben fellépő komplikációk a koraszülés okoz. De a fejlődési rendellenességek is sokkal gyakoribbak.


Tehát, ha egészségesen fejlődnek is, nagyon kicsi az esély rá hogy mind hárman egészségesek legyenek.


Mi a jobb 2 szinte biztos egészséges gyerek vagy 3 bizonytalan kimenetelű? Kérdésben benne a válasz. De az egészen biztos hogy teljesen jó döntés nincs! Bár soha ne kellene ezt a döntést meghozni!


Mi erről a véleményetek?


2017. márc. 22. 07:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit vitatkoznék a medence arányokkal-ezek elsősorban szülésnél lennének fontosak, de nem gondolom, hogy nem császárban kell gondolkodni...
2017. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást! Kiemelném nem lombik programon vettem reszt egy 5 szemből álló peteérlelést segìtő gyógyszert szedtem be! Óriási különbség! Ezzel szokták kezdeni a meddőség kezelését!
2017. márc. 22. 14:01
 23/35 anonim ***** válasza:
47%
Igen ki. A testben fejlődő gyermek is arányossan növekszik az anya termetével és ha nem így lenne akkor is vannak modern technikák a szülés levezetésére és megkönnyítésére.
2017. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a 168/50 egyáltalán nem rossz kiindulási alap.Bár az én Nagymamám "csak" 2 babát várt(1944-ben!),de Ő 158 cm és kb. 40 kiló volt.Apu,és a Testvére is természetes úton,egészségesen jöttek a világra.Lutri.Egy sima baba vállalás is....
2017. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 rozsanagy111 ***** válasza:
27%
Én nem tudnék válogatni köztük, igaz én nem voltam ilyen szituációban, biztosan nehéz ez, de megtennék mindent ami tőlem telik hogy megmaradjon mind a három baba. Sok pihenés, lehet, hogy végig feküdnöd kell majd és kerüljön a családban mindenki aki beteg ez alatt az idő alatt. A többit meg bízd a természetre. Az biztos hogy ne erőltesd meg magad, legyen valaki a közelben aki segít neked, esetleg kiszolgál mindennel. Ha ilyen sokat vártatok rá, biztoan lesz a családban valaki aki tud segíteni
2017. márc. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
21%

Iker abortusztúlélők


Azok, akiknek ikertestvérét bármilyen okból abortálták, nagyfokú haragot és szomorúságot éreznek. Egy férfi például, akinek ikertestvérét abortálták, az abortusz minden évfordulóján veszélyes késztetést érez az öngyilkosságra. Ma már ismert tény, hogy az ikrek kommunikálnak egymással. Méhen belüli kapcsolatuk olyan szoros, hogy valósággal meggyászolják az elválást. Amikor az egyiket megölik, a másik sosem tudja a gyászt feldolgozni.


A túlélő gyermekek rémálmaikban nőgyógyászok próbálják megölni őket.


Az abortusztúlélők azoktől érzik fenyegetve magukat, akik azt vallják, szeretik őket. A szeretet és ölés ellentéte okozza számukra a megoldhatatlan problémát.


Ezek a gyermekek sok esetben azt gondolják, a szüleik még végeznének velük is, ha lehetőségük nyílna rá. A tudat, hogy megölhették volna őket, egész életükben rettegést okoz. Nem tudnak örülni az életnek, mert úgy érzik, nem kellene életben lenniük. Gyakran alkoholhoz és drogokhoz menekülnek, értéktelennek, céltalannak érzik az életüket. Tehetségüket nem tudják kibontakoztatni, és gyakran tekintik őket lustának, néha agresszívnak, nem ritkán antiszociálisnak.

2017. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
15%

Sok gyerek születik olyan családba, ahol egy vagy több testvére abortusz áldozata lett. Noha a szülők lehetetlennek tartják, hogy a gyerekek tudomást szerezzenek erről, mégis számos klinikai eset igazolja, hogy a gyerekek tudták: a testvérük nem élte túl a magzati létet.


Egy anya megkért, hogy értelmezzem hétéves kislányának az álmát, akinek egyébként nagyon zavart volt a viselkedése. Az álom annyira felkavarta a kislányt, hogy nem mert visszaaludni. Almában játszani ment három kicsi testvérével a folyópartra, és alagutat építettek a homokban. Az alagút egyszer csak beomlott, és betemette a három testvérkét, egyedül ő menekült meg. Kiderült, hogy az anyának a kislány születése előtt volt még három terhessége, de váltig hajtogatta, hogy a kicsi semmiképpen sem tudhat ezekről a korai abortuszokról.


Egy tanulmány, amely azt vizsgálta, hogy milyen hatással volt a családokra a genetikai megfontolásból végzett terhességmegszakítás, kimutatta, hogy még az egészen kiskorú gyermekek is, akik koruknál fogva nem tudhattak a történtekről, érzékenyen reagáltak az eseményekre.


Részlet Philip G. Ney és Marie A. Peeters-Ney Abortusztúlélők c. könyvéből

2017. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
6%

Sok gyerek születik olyan családba, ahol egy vagy több testvére abortusz áldozata lett. Noha a szülők lehetetlennek tartják, hogy a gyerekek tudomást szerezzenek erről, mégis számos klinikai eset igazolja, hogy a gyerekek tudták: a testvérük nem élte túl a magzati létet.


Egy anya megkért, hogy értelmezzem hétéves kislányának az álmát, akinek egyébként nagyon zavart volt a viselkedése. Az álom annyira felkavarta a kislányt, hogy nem mert visszaaludni. Almában játszani ment három kicsi testvérével a folyópartra, és alagutat építettek a homokban. Az alagút egyszer csak beomlott, és betemette a három testvérkét, egyedül ő menekült meg. Kiderült, hogy az anyának a kislány születése előtt volt még három terhessége, de váltig hajtogatta, hogy a kicsi semmiképpen sem tudhat ezekről a korai abortuszokról.


Egy tanulmány, amely azt vizsgálta, hogy milyen hatással volt a családokra a genetikai megfontolásból végzett terhességmegszakítás, kimutatta, hogy még az egészen kiskorú gyermekek is, akik koruknál fogva nem tudhattak a történtekről, érzékenyen reagáltak az eseményekre.

Iker abortusztúlélők


Azok, akiknek ikertestvérét bármilyen okból abortálták, nagyfokú haragot és szomorúságot éreznek. Egy férfi például, akinek ikertestvérét abortálták, az abortusz minden évfordulóján veszélyes késztetést érez az öngyilkosságra. Ma már ismert tény, hogy az ikrek kommunikálnak egymással. Méhen belüli kapcsolatuk olyan szoros, hogy valósággal meggyászolják az elválást. Amikor az egyiket megölik, a másik sosem tudja a gyászt feldolgozni.


A túlélő gyermekek rémálmaikban nőgyógyászok próbálják megölni őket.


Az abortusztúlélők azoktől érzik fenyegetve magukat, akik azt vallják, szeretik őket. A szeretet és ölés ellentéte okozza számukra a megoldhatatlan problémát.


Ezek a gyermekek sok esetben azt gondolják, a szüleik még végeznének velük is, ha lehetőségük nyílna rá. A tudat, hogy megölhették volna őket, egész életükben rettegést okoz. Nem tudnak örülni az életnek, mert úgy érzik, nem kellene életben lenniük. Gyakran alkoholhoz és drogokhoz menekülnek, értéktelennek, céltalannak érzik az életüket. Tehetségüket nem tudják kibontakoztatni, és gyakran tekintik őket lustának, néha agresszívnak, nem ritkán antiszociálisnak.

Részlet Philip G. Ney és Marie A. Peeters-Ney Abortusztúlélők c. könyvéből

2017. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi baromságot összehordani!

De nyilván meg van írva minden a csillagokban! :)

--

Az unokaöcsém ikerterhességnek indult, az iker párja elhalt és elment. Sokáig kérdéses volt, hogy a vérzés miatt ő megmarad-e. Megmaradt.

Sem haragot nem érez, sem szeretethiánya nincs, sőt, még csak nem is emlékszik a testvérére. Pedig technikailag semmi különbség nincs.


Én tisztelem mindenkinek a hitét, de nem kell ilyen agymosó szöveggel jönni, csak remélni merem, hogy a kérdező még a hormonok gőzében sem dől be ennek, és a saját és a babái egészségét figyelembe véve dönt majd, akár 2, akár 3 baba marad.

2017. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
34%
Abortusz vagy vetélés. Ezt azért elég necces kizárólag technikailag összehasonlítani.
2017. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!