Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hármas ikerterhességet ki...

Edit Pető kérdése:

Hármas ikerterhességet ki lehet hordani 168 cm magas 50 kg nőnek, úgy hogy mindenki egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évekig nem jött össze a baba. Így 5 év sikertelenség után Meddőségi kivizsgálásra mentünk. Nem találtak semmi gondot egyikünknél sem. Hormonok rendben, petevezetők átjárhatók, a párommal is minden rendben. De mivel nem akart összejönni kaptam clostylbegit petesejt érlelőt. Van ismerősöm,aki 1 évig szedte, mégsem lett baba. Én csak egy havi adagot szedtem be és máris terhes voltam. Nagyon örültünk! 5 hetesen mentem el ultrahangos. Ott már látszott a két pici petezsák. 2 hét múlva hívott vissza a doki. Hogy meghalljuk a szìvhangoka t. Izgatottan vártam a vizsgálatot. Tudtam nem lesz egyszerű 2 picivel. De nagyon örültünk! Tegnap a 7 hetes ultrahangon már 3 erős szìvhangot hallottunk. A babák ugyanakkorák. Egyikőjük petezsákja jóval kisebb.


Az orvos azt mondta várjunk a 10. Hétig, hogy megoldja e a természet, de felvázolta a redukció lehetőségét is.


Nem tudom még hogy alakul, de a hármas ikerterhesség esetén Nagyon kicsi rá az esély hogy mind három pici egészséges legyen. Legtőbb gondot a szülés közben fellépő komplikációk a koraszülés okoz. De a fejlődési rendellenességek is sokkal gyakoribbak.


Tehát, ha egészségesen fejlődnek is, nagyon kicsi az esély rá hogy mind hárman egészségesek legyenek.


Mi a jobb 2 szinte biztos egészséges gyerek vagy 3 bizonytalan kimenetelű? Kérdésben benne a válasz. De az egészen biztos hogy teljesen jó döntés nincs! Bár soha ne kellene ezt a döntést meghozni!


Mi erről a véleményetek?


2017. márc. 22. 07:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tudnék választani köztük. A redukcióról én is több kockázatot hallottam. Főleg ha nehezen is jöttek össze a babák. Én nem kockázatatnék.
2017. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
57%
igen ki lehet olvasni, van ismerősöm akinek sikerült. mai nap is úgy néz ki mint szülés előtt!
2017. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%
Rengeteg ikerpár van a családunkban. Anyai és apai ágon is. Mindegyik egészséges.
2017. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem a testalkatodtól függ (és nem is a gyümölcsfogyasztástól...), hanem hogy mit dobott a gép...

Én hármasikreket nem ismerek, kettesből párat, mind egészséges, és a 36. hét után születtek.

De tény, hogy nagyon nagy a kockázat. Nem könnyű eset, mert ha megtartod mindet, kockázatot, ha bevállalod a redukciót, az is kockázatos.

Magamat ismerve inkább a természetre bíznám magam, mert félnék a műtéttől, aztán lehet, hogy jól megszívnám...

De szerintem is orvosi vélemény alapján kell dönteni, nem arról, hogy itt kinek mi a véleménye.

Nincs jó döntés, mert mindegyikből lehet baj...

2017. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
13%

A kockázat jelentős megnövekedését akkor vállaltátok, mikor beleegyeztetek, hogy három embriót ültessenek be. (Nyilván okkal, ez is érthető.)

Ezt már nem lehet visszacsinálni. A kockázat csak különböző területekre tologatható, de megmarad.

Együtt tudnál élni a gondolattal, hogy elveszejtetted az egyik gyermekedet?

Együtt tudnak majd élni a megszülető gyermekeid azzal a tudattal, hogy ezt tettétek a testvérükkel? Ha nem is beszéltek róla nekik, ott lesz a lelkükben a nyoma. Van aki hisz benne, hogy ezek a méhen belüli történések öntudatlan emlékként megmaradnak, de ha ez nem is igaz, a ti viselkedésetekben ott lesz a bűntudat, bizonytalanság, a mi lett volna ha nem ő marad meg, hanem a testvére érzés. Ez pedig hat a gyerekekre (is).

Ugyanakkor a hármas ikerterhesség tényleg kockázatosabb az egyszerű ikerterhességnél is. A kissúlyú babák egy része problémamentesen ő fel, de azért az átlagosnál jóval több köztük a sérült, még több az orvosi szempontból egészséges,de figyelemzavaros, hiperaktív, ilyen-olyan részképességzavarral küzdő gyermek.

Persze ezeket a kockázatokat mindenki vállalja, aki gyermeket szül, hiszen a normál terhesség és szülés során is történhet bármi, sőt, az egészséges csecsemő, gyermek, sőt felnőtt is megbetegedhet úgy, vagy érheti olyan baleset, hogy attól fogva fogyatékosként éli tovább az életét. Nálatok egyszerűen nagyobb a veszély.

2017. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%
Miért ne lehetne? Ez nem a magasságodtól és a testsúlyodtól függ. A hasad úgy fog nőni, hogy elférjen mindegyik gyerek. Akin hosszabb derékban, annak kevésbé áll előre, aki rövidebb, annak általában jobban, de ez sok más dologtól is függ. A teljes testméretedtől semmiképp. Kolléganőm kb 40 kg, de lehet, hogy kevesebb, anorexiásnak néz ki és csípője látszólag semmi, ki nem néztem volna belőle, hogy ki tud hordani egy terhességet mégis hatalmas gyerekeket szült, természetes úton - igaz, nem ikreket - és a szülés után unatkozott, e kórházból dolgozott még aznap plusz 3 évig szoptatott. Észrevételeim szerint a vékony nők könnyebben viselik a terhességet, szóval szívből gratulálok és kitartás! Nyilván nem lesz egyszerű, sokat kell majd feküdnöd és igen, nagyon figyelni az étkezésre (!!) de csodálatos, hogy egyben megúszol 3 terhességet :) Plusz kettesekkel ellentétben a hármasikrekhez - nem tudom, mindenhol-e, ezt majd a védőnő megmondja- jár ingyen dajka is egy ideig.
2017. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
42%
Én félnék a redukciótól, hogy mindhárom babát elveszítem, és az sem garancia arra, hogy a bent maradó 2 baba egészségesen időre születik.Nagyon kockázatos az ikerterhesség,de még ugye az elején vagy,lehet, hogy nem is maradnak mindannyian veletek.Sok erőt kívánok a döntéshez, várandósághoz.
2017. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésre válaszolva, a testalkatod szerintem nem akadálya a babák kihordásának.
2017. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Edit! Gratulálok a gyermekekhez! Két 3-mas ikres ismerősöm van, gyönyörűek és egészségesek! Egyik "csapat" 3 kislány, most elsősök, a másik "csapat" 4 évesek, fiúk! Igen, kockázat van, nagyobb is. Ne idegeskedj! Arról nem beszélve, hogy bőven elveheti a JóIsten magától is, de ha azt mondod, én nem kérem, elveheti mindet! Nem tudja SENKI ezen a földön garantálni, hogy ha egyet kitépnek a 3 közül, akkor a másik 2 ottmarad és egészséges lesz, és nem lesz komplikáció! Aki ezt ígéri, hazudik. Nem riogatni szeretnélek. MÉg a szívedben kell megcsinálni a helyet a 3-nak és akkor elmarad a félelem, csak a jó értelemben vett harc marad benned, hogy mind egészséges legyen és kitartsatok amíg benn tudnak maradni a pocakodban. Császármetszéssel a szülési komplikációk kivédhetőek, egészen biztosan elvégzi az orvosotok, meg sem fordul a fejében a sima szülés. (Ha igen, akkor nézz másfelé....) Egészen biztosan be kell előbb feküdj a kórházba, egészen biztosan lesznek nehéz perceid, perceitek, de megéri! Az első sokkban el tud bizonytalanodni az ember, még egy babánál is, nagyon megértelek, de ki kell tartani! Képes vagy kihordani a terhességet, képes vagy mindhárom gyermeknek a kuckója és táplálója lenni! Szülés utánra pedig megszervezni, hogy ki tud mosni, ki tud főzni nektek, ki tud bevásárolni, hogy jusson szusszanásnyi időd mindenre... :) Sok erőt kívánok nektek!
2017. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%

#15 "A kockázat jelentős megnövekedését akkor vállaltátok, mikor beleegyeztetek, hogy három embriót ültessenek be." - te hol olvastál embrió-beültetésről???


Kérdező, meg kell hallgatni az orvos véleményét (lehetőleg nem csak egyét) és el kell gondolkodni a ti teherbíró képességeteken. A leírt paramétereid alapján nincs akadálya a hármas iker-terhesség kihordásának, de itt sokkal inkább olyanokat kellene nézni, mint a csontsűrűség, a medence arányai, stb...

2017. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!