Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Orvosilag bizonyított-e, hogy...

Orvosilag bizonyított-e, hogy az abortusz során a magzat nem érez semmit?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ezt elég fontos tudni ahhoz, hogy erkölcsileg megítélhessük az abortuszt.

2017. ápr. 2. 14:28
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
9: Abban az esetben, ha nem érez, akkor valóban fontos, de sajnos akkor se válasz a kérdésemre.
2017. ápr. 2. 15:29
 12/47 anonim ***** válasza:
10%
Bizonyított. Magyarországon nem végeznek abortuszt 12 hét után. Azokban az országokban Pl.Amerika) érez, ahol még 5 hónaposan is elveszik babát. Erről szól a Sikoly c. film.
2017. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
78%
12. hét előtt semmiképp sem érez(het) fájdalmat, még nincs rendes kifejlett idegrendszere. Ha már erkölcsi megítélés, amennyiben szükséges az abortusz, mert pl egy olyan fiatalnak "csúszott be", aki még tanul és nem tudna neki normális életkörülményeket biztosítani(a szülei nyakára pedig ne szüljön senki...), vagy nem lenne egészséges a kicsi, vagy az anyuka élete lenne veszélyben, akkor én mindenképp támogatom, persze 12. hét előtt.
2017. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
60%

12!


Egy szó sem igaz abból, amit írtál. Magyarországon végeznek a 12. hét után is abortuszt: 18 év alattinál keresre, a felettinel pedig a magzat, vagy az anya betegsége esetén, e kettőnél idokorlatozas nélkül.

A sikoly című baromság pedig 12 hetes terhessegnel végzett abortuszt mutat be.

2017. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
1%
Tudomásom szerint Magyarországon nem lehet magzatot abortálni.
2017. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
27%

Volt egy film, amiben azt mondták fájdalmat nem érez, de a filmbeli videón egyértelműen próbált távolodni a darálótól. Gondolom valami ösztön lehet. Nem volt valami gyerek formája, de egyértelműen csapkodva rugdosódva hátrálni próbált. Nem tudom hány hetes volt, de elég sok helye volt a méhben.


Szerintem nem érez fájdalmat, valami olyasmi lehet, mint mondjuk mikor helyzi érzédtelenítéssel műtik az embert. Pl mikor engem varrtak szülés után, nem fájt, de éreztem a rángatást, hallottam ahogy átdöfik a tűt és áthúzódik a cérne és összehúznak.


Én valami ilyesmire gondolok.



Szerintem ez is elég morbid, meghalni meg nem kellemes. Ha szenved is, rövid ideig tart nagyon, a halálon nem változtat.


Szerintem sem él, de képes lenne élni, mi meg meggátoljuk benne, mert bennünk fejlődik és nem valaki másban. Szegényeknek írtó nagy pechük van. Fogamzásképes nőben fejlődtek, összetalálkoztak egy gyorsan úszó spermával, összepasszolnak, már ez is kész csoda, erre a cél előtt elbuknak.


Ez egy kegyetlen világ.

2017. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
47%

Akinek elfogadott,annak akkor is az lesz,ha fáj neki.

Aki ellene van,nem feltétlen azért van ellene,mert fájna neki.

Én a magam esetében ellene vagyok,mert egy élet,ver a szíve,nem mert esetleg fájna neki ha kikaparják. Azonban ha beteg lenne,elvetetném,mert én nem tudnám úgy felnevelni,ahhoz kevés vagyok,a férjemmel együtt se menne nekem.

2017. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
38%
11+2 naposan elmentünk 4D ultrahangra, mert kiváncsi voltam, hogy néz ki a babszemünk. A magzat (8.héttől már nem embrió) 4,5 cm volt, volt feje, kezei, lábai, látszottak a szemei és a füle. Teli volt a húgyhólyagja, működtek a belső szervei. Ide-oda kalimpált a kis lábaival, a kezével pedig csapkodta a köldökzsinórt, mikor a fejéhez ért. Egy idő után lelassult, gondolom, elfáradt. 20 percig tartott az uh, az orvos mondta, hogy óvatosan megnyomkodja a hasam, hátha produkál még valamit. És igen, a nyomásra újra elkezdett kalimpálni a lábaival. Szóval biztosan érez. Most is gyakran megnézzük a videót, annyira csodálatos. 11+2 hetes volt. Abortuszt pedig a 12.hétig végeznek, mondván, hogy az még nem baba, nem ember, csak egy sejtcsomó.
2017. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
24%

Te éreznél valamit, ha egy éles késsel kitépnék a kezeid és lábaid, majd szétroppantanák egy nagy fogóval a fejedet, miküözben te sikítasz?


Nézd meg A néma sikoly c. filmet, ott orvosilag igazolva van, hogy már a pár hetes magzat is ugyanúgy ember, mint te, tehát ugyanúgy érez.

2017. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 Parsifal ***** válasza:
34%
Orvosilag bizonyított, hogy érez.
2017. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!