Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Orvosilag bizonyított-e, hogy...

Orvosilag bizonyított-e, hogy az abortusz során a magzat nem érez semmit?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ezt elég fontos tudni ahhoz, hogy erkölcsileg megítélhessük az abortuszt.

2017. ápr. 2. 14:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
60%

Az abortusz egy kényszermegoldás, ezt kellene megerteni. Nem szórakozásbol választja ezt senki, hanem mert valami miatt nem tudja a gyereket vállalni. Az ok pedig teljesen mindegy, a lényeg az, hogy ő azt az okot elegendőnek érzi ahhoz, hogy ne akarjon szülni. Ha ezeket a nőket a terhesség kihordasara kényszerítenék annak csak tragédia lenne a vége. Öngyilkosság, csecsemogyilkossag, konténerben talált baba, bantalmazo környezet, stb. Nem hinném, hogy épeszű ember egy max 12 hetes magzaton elvégzett abortuszt és egy életképesen, egészségesen titokban született, az anyja által megfontolt csecsemőt azonos súllyal képes kezelni.

Igen, jön a sok rózsaszín ködben úszó elvakult magzatvedo, hogy akkor inkább adja örökbe - aztán amikor valaki leirja, hogy ő örökbe adta a gyerekét, azonnal kezdődik a kopkodes, hogy milyen anya, milyen nő az ilyen.

Neked, nekem, a szomszéd Pistinek meg a Marikanéninek nem kell erkölcsileg megitelnie az abortuszt. El kell fogadni, hogy van ilyen, hogy lehet így dönteni. Ha neked nem tetszik, akkor egyértelmű, hogy neked nem kell abortusz menni.

Nekem pl sosem volt abortuszom. Egyszer voltam terhes, egy gyerekem van, tervezett terhessegbol. Többet nem akarok, így akkor sem lesz, ha mégiscsak teherbe esnék, ami ugyan nem valószínű, hiszen egyrészt védekezem, másrészt nem vagyok már mai csirke.Tehát egy nem kívánt terhesség esetén abortuszra mennék, ez egyértelmű. Az, hogy a magzatnak ez fájdalmat okoz e nem lenne tényező a merlegelesnel. Mondjuk az se, hogy vadidegen emberek mit gondolnak arról, hogy én miképpen rendelkezem a saját testemrol és a saját eletemrol

2017. ápr. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
33%

A lányommal, aki még épp itthon van és hisztizik mert suliba kell mennie, 13 hetesen voltam 4D-n. Fantasztikus élmény volt, pedig jó régen történt. Kalimpált, meg forgott és mikor beszéltem hozzá, megállt. Biztos, hogy nem hall, legjobb tudomásom szerint, de valami rezgést érez abból, amit mondok. Kis ufófejű volt. :D


És nem pár száz éve műtötték az újszülötteket érzéstelenítés nélkül, mert azt hitték, hogy nem érez fájdalmat, hanem pár évtizede.


De az a válaszoló nagyon jól írta, hogy aki mindenáron ki akarja magából a gyereket kapartatni, azt nem fogja meghatni az sem, ha kiderül, hogy mindent érez a baba odabenn.

2017. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
31%

Még valami eszembe jutott:

Egy kisgyerek nem tudja mit jelent a mély szerelmi fájdalom. Ettől ő nem ér kevesebbet. És ugyanúgy ember.

Ha a 8-10-12 hetes baba nem érez akkora intenzív fájdalmat, mintha engem végezne ki a daráló, akkor sem ér kevesebbet, csak mert a fejlődésnek még abban a szakaszában van, de attól még mindig ember.

Viszont a véleményem még itt is tartom: aki nagyon nem akarja azt az embert, aki benne van, teljesen mindegy mit érez a kicsi, ki fogja magából szedetni és nem fogja érdekelni, hogy a kukába kerül.

2017. ápr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
31%
Aki látott már 8 hetes embriót, számára nem lesz kérdéses, hogy érzi-e hogy mit tesznek vele az "abortusz" alatt. (Persze nem holtan, hanem UH-on.) Hogy ugyanazt érzi-e, mint egy felnőtt, azt nem tudom, de hogy érez fájdalmat, félelmet az biztos. Arról nem beszélve, hogy az anyával egy testi-érzelmi egységet alkot, érzi, ha az édesanyja örül vagy retteg. (Szívhanggal követhető. Az élet csodáját csak kapisgáljuk, hogy pontosan hogyan és mint zajlik, nem tudjuk, de a társadalom sok minden aljasságot megenged a tagjainak. A "jó" érdekében. Egy magzat elpusztítása nem jó dolog. Napi 90 magzat elpusztítása nem "jó" dolog. Hol vannak az apukák, a nagymamák, a nagypapák? Milyen "közjó" érdekében kell magzatokat gyilkolni? Persze ne gyilkosozzak, az nagyon nem kívánatos, bántja az emberek orrát. Pedig a terhességmegszakítás során egy egyedi, új emberi életet ölnek meg.
2017. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
61%

Régen amikor az orvostudomány fejlettsége, az egészségügy és higiéniás körülmények sehol nem voltak, nevet sem adtak az újszülötteknek, mert túl sokan nem érték meg az 1 éves kort vagy még bőven annyit sem. Meghalt, elfogadták, majd "csináltak" másikat.


Most hogy az orvostudomány messze meghaladja az emberi képességet (miközben az ember jelentősen túl is szaporodott), már minden élet hirtelen "szent" lett, és azt is végig próbálják hurcolni az életen aki arra nem alkalmas. Nem csak megtartják, megszülik, de még életben is próbálják tartani úgy, hogy közben az az életre nem méltó "lény" szenved, és az is szenved vele aki próbálja gondozni. Ez sem könnyű, de van akinél még ehhez meg nem szűnő fájdalom is társul, és mégsem hagyják meghalni, ami pont annyira nem humánus mint amivel itt néhány anti-abortuszos ember érvelni próbálkozik.

2017. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
40%

Beteg babát a 24. hétig vesznek el Magyarországon is ! ! !

Ő már biztos,hogy érzi....

2017. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
67%

A magzat megsemmisítését erkölcsileg ne az alapján mérjük már, hogy fáj-e neki, vagy sem... Jézusom!

(és nem érdekel, hogy nem ez volt a kérdés...)

2017. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
37%
24, szívemből szóltál!
2017. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
36%
Az én 11.hetes magzatom már szopta az ujját,komplett kis ember volt nem egy sejtcsomó.Ennek ellenére megértem azokat a nőket,akik csak úgy bírják fel dolgozni az abortuszuk fájdalmát hogy magukkal is elhitetik,hogy az a magzat egy kis semmi.Ezt akkor is így gondolom,ha lepontoztok érte.Őszintén sajnálom ezeket a nőket,hogy át kellett élniük.
2017. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, senki se mellékel forrást ami igazolja az állítását.
2017. ápr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!