Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Orvosilag bizonyított-e, hogy...

Orvosilag bizonyított-e, hogy az abortusz során a magzat nem érez semmit?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ezt elég fontos tudni ahhoz, hogy erkölcsileg megítélhessük az abortuszt.

2017. ápr. 2. 14:28
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
7%

41! Én azt gondolom, hogy 16 évesen képes megszülni. Képes lehet, ha akar elvégezni gyermek mellett (és szülői segítséggel) bármilyen iskolát estin vagy levelezőn. Szűkölködni kell? Maximum lemondani pár dologról, igen. Ahogy alakul a nyugdíjrendszer és a társadalom, bőven van idő 70 éves korunkig is dolgozni és képezni magunkat, karriert építeni. De a magzat, aki már van, él, létezik, csak nem tud az édesanyja méhén kívül életben maradni, neki nincs más esélye. Csak az édesanyja adhatja meg neki az első időszakban a lehetőséget, hogy ő is végigélje, ami adatik! Az egészség is nagyon relatív fogalom. Egy gyermekről kiderülhet 10 évesen is, hogy beteg. Őt sem öljük meg, hanem igyekszünk amit lehet megtenni, sokszor erőnkön felül. Azt gondolom, hogy a határainkat feszegetjük, hogy meddig van nekünk lépésjogunk és mikortól bizony a Teremtő dönt. Bármit teszünk is.

A magzatok nem tudnak kiabálni, hogy de én élek, érzek és élni is szeretnék, anyukám bárhogyan, csak velem legyél! Magam nevében: én szeretnék élni! Egy vidéki kisfalu külső részén kezdtem el cseperedni, 6 éves koromban vett anyukám (saját erejéből) olyan házat, ahol volt villany is, meg fürdőszoba is. Nem éreztem mégsem, hogy nehéz gyermekkorom lett volna. Szeretek élni. Ráadásul 5 gyermekem van (2 diplomával, a másodikat már másfél éves mellett szombatonként végeztem), igazán sok mindenről lemondok (és sok mindenért megküzdök) én is, hidd el, de értük azt gondolom megéri és úgy alakítom az életünket, hogy nekik is jó legyen és a férjemnek is, nekem is, illetve beleférjen a nagyszülő, barátok, programok. Néha baromi nehéz! Főleg az idő és a szervezés, de nekem ők mindennél többet érnek! Szuper dolog a karrier, de számomra a munka (bár a hivatásom nem munka...számomra is hivatás és azt gondolom, hogy nagyon szép hivatás) várhat! A gyermekem nem. Egy megfogant élet pedig már két ember gyermeke, 4 ember unokája. Ez nem attól függ szerintem, hogy éppen terveztük-e vagy szeretnénk-e. Tiszteletben tartom a hozzáállásodat én is, de nem tudok egyet érteni vele.

2017. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
59%
Nehogymár egy sejthalmaznak több joga legyen az élethez, mint egy nőnek a SAJÁT TESTÉHEZ!!! Nem vagytok normálisak.
2017. ápr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
32%
43, te sem vagy több, mint egy "sejthalmaz", mert ilyen felfogással embernek semmiképp sem neveznélek. Aki szerint egy ujját szopó, kézzel-lábbal hadonászó magzat mindössze sejthalmaz, az jobb lett volna, ha az apja tenyerében, vagy egy papírzsepiben végzi még azelőtt, hogy sejthalmazzá alakulhatott volna...
2017. ápr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon is érez, sőt menekül a kés elől. Pontosan tudja, hogy mi történik.
2017. ápr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
59%
Milyen KÉS te idióta? Mennyi agyalágyult van itt.
2017. ápr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
76%
Remélem az itt összegyűlt összes életvédő vegetáriánus, sosem vett be gyógyszert, használt kozmetikumot, és a terhességéhez nem vett igénybe orvosi ellátást. Amennyiben a felsoroktakból csak egy nem stimmel, akkor van egy rossz hírem: álszent bigott végletekig buta ember vagy. És ha jön itt azzal, hogy "há' de enni muszáj" akkor felhívom a figyelmét, hogy a vegetáriánus is jó tud lakni... De azt is elárulom, hogy az is orvosilag igazolt tény, hogy a legtöbb megrottyant ember szar körülmények közül jön, megfelelő szülői törődést sosem kapott, de cserébe tele van mindenféle frusztrációval. Lehet hát mérlegelni! Nem vagyok benne biztos, hogy nem érez...de ha érez is...nem az első és nem is az utolsó aki szenvedéssel múlik ki. Kell ebből ekkora ügyet csinálni? Mert ha kell, akkor tessék minden más körül is verni a port! Álszent banda...
2017. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
83%

Oh God... Ennyi hülyét egy rakáson. Mielőtt valaki elkezd okoskodni, a szakmáját is írja oda, pls... Mert nem mindegy, hogy orvosi témában egy orvos mondja el a véleményét, vagy egy manikűrös/jogász/ács okoskodik egy olyan témában, amihez teljesen inkompetens. Persze, Magyarország a 10millió focista és orvos országa, tudom. Ezekhez mindenki nagyon ért...

Első... Nem is kell megbíznod dokikba' meg a dokitudomámyba' csak maszturbálnak 6 évig az egyetemen... akkor ha beteg vagy, műtétre van szükséged, kíméld meg az orvosokat magadtól, otthon youtube vidi alapján, konyhakéssel végezd, elvégre "nem szabad bízni a dokitudományba, nem hinnék nekik" hajrá, barom... :)

2017. ápr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!