Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Orvosilag bizonyított-e, hogy...

Orvosilag bizonyított-e, hogy az abortusz során a magzat nem érez semmit?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ezt elég fontos tudni ahhoz, hogy erkölcsileg megítélhessük az abortuszt.

2017. ápr. 2. 14:28
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
38%
Milyen forrást szeretnél? Kérdezd meg őket esetleg. Interjú egy abortuszon átesett magzattal... 8 hetesen minden a helyén. Reflexesen elrántja magát a kés elől: inger, reakció. Konkrétan fájdalominger. De felhívás keringőre! Jó lenne, ha a napi(!) 90 (!)-ből készülne felvétel, bár minden porcikám irtózik tőle, hogy szeflizzenek az abortuszról, de mégiscsak azt gondolom, hogy a mai technikákkal lehetne még jobb felvételeket készíteni, hogy fogják már fel az emberek, hogy mi történik, és hogy nem egy sejtcsomó szétszedegetése történik. Nem egy gombolyagot tekergetnek fel a hüvely másik oldalán, hanem emberi testrészeket tép le a szívó. Igen, erkölcsileg az abortusz elítélendő, elkerülendő dolog! Ugyanúgy lehetne sorolni hozzá pár dolgot, amit szuperül meg tudnak magyarázni azok, akiknek az az érdekük. Az abortuszt is meg lehet magyarázni, pedig ugyanolyan elkerülendő lenne, mint a csecsemőgyilkosság, és a gyermekbántalmazás. Nem ezek helyett, megelőzendően kell alkalmazni az abortuszt, nem így kell megelőzni a bántalmazásokat! Talán inkább odafigyeléssel, a titkolt terhességek időbeni felfedezésével, segítséggel, és megfelelően működő gyermekvédelmi rendszerrel... A gyermekeinket kezdetektől fogva óni és védeni kellene! De itt vannak akik úgy gondolják, hogy a gyengét nem felkarolni, hanem likvidálni kell. Ez a helyes. Csak ne kerüljenek abba a helyzetbe, hogy ők legyenek a gyengék.Kívánom nekik...
2017. ápr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
83%
#32 akkor talán jobb lenne, ha betegen születne és az egész élete szenvedés lenne? Én biztos nem akarnék úgy megszületni betegen, hogy a szüleim tehettek volna ellene. Vagy jobb, ha olyan családba születik, ahol még nem várják, ahol tehernek érzi majd magát? A "magzat" 12. hetes kora előtt nem véletlenül nem magzat, hanem csak embrió, mert lehetne belőle "ember", de még csak sejtek csoportosulása, amibe Te gondolsz többet, mint ami, mert sajnálod. De ez csak az elméd szüleménye, attól még ő tényleg csak sejtcsoportosulás, akármilyen fájó is belátnod. Ennyi erővel már a hímivarsejteket is vehetnénk érző lényeknek és halál a férfiakra, akik miatt szegények egy zsepiben végzik.
2017. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Theressita ***** válasza:
17%
Biztos érez. Nem tudok most tudományos forrásokkal előjönni- de anyutól tudom, hogy valamit én nagyon éreztem, amikor anyu ab-ra készült velem. Vadul kalimpált a szívem, nagy feszültség volt bennem (pedig akkor még csak az elővizsgálat folyt).. amint anyu ezt meglátta az UH-n, eldőlt a sorsom: maradtam :-)
2017. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 33-as! Milyen sejtek csoportosulása? Hímivarsejteké? Azt ondónak hívjuk. (bár van még benne sejteken kívül más is) Milyen sejtekre gondolsz? Az emberi szervezet már a kezdetekkor is tökéletesen működő, egymásra épülő és egymást segítő sejtek "halmaza". Minden sejtnek funkciója van. Konkrétan vannak idegsejtjei, receptorai is. Nem, nem az agyam szüleménye. Ennyire nem vagyok egoista, hogy mindazt, ami információt itt-ott megszereztem a magam termékének gondolnám. Bár az igaz, hogy igen SAJNÁLOM őket! Te nem? Azt gondolod, jobb szelektálni, mert mi emberek ezt jobban tudjuk, mint a JóIsten vagy ha nem hiszel, akkor a természet. A 12. hetet mi húztuk meg, emberek. Addig tudjuk szétzúzni az életet odabenn, aztán már "meg kell szülni". Arról nem beszélve, hogy mondjuk 16. hét környékétől már érzi az édesanya a magzatmozgásokat (na jó első szülőnél 18-20. héten), nehéz lenne bedumálni, hogy sejtcsomó, bár valóban sejtcsomó-differenciáltan működő sejthalmaz, ha úgy nézzük, csak így nézve mi is azok vagyunk, nem egysejtűek, hanem soksejtűek. Az embrió is az.... Igen, értem, hogy könnyebb feldolgozni, hogy csak egy kis műtétnek, ha sejtcsomó-eltávolításnak pl. szemölcslevételnek akarjuk beállítani az abortuszt, de attól még nem erről van szó. Nem látok bele többet! Pontosan azért vált ki ilyen reakciókat, mert mindenki tudja miről van szó. Mindenki tudja, hogy abortusz során egy emberi élet kioltódik. Csak különböző módon reagálják le. "Minek szülné meg", "biztos azt sem tudja ki az apja", "miért nem védekezett", "tuti felcsináltatta magát, aztán nem kellett", "mire szülné meg" soroljam még??? Senki nem gondol arra, hogy ott benn nem egy adag ondó lötyög ide-oda. Valami új és több annál, mint amit TE is gondolsz.
2017. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom kit akarsz érzékenyíteni a témával. Mert aki ellene van az úgysem fogja megcsinálni, aki pedig meg akar szabadulni attól a [valamitől], azt nem fogja érdekelni.
2017. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
12%

Ebben igazad van, csak lehet, nem állnának ilyen könnyelműen a dologhoz, ha látnák azt a "valamit" meghalni.

Tudom, meghalni csak az tud, aki megszületett, megspórolhatjuk ezt a kört. Akor legyen széttépődni.

2017. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Theressita ***** válasza:
19%
Ezzel csak az baj, hogy sokan épp azért mennek könnyelműen abra, mert fogalmuk sincs róla, mi is történik valójában. A dokik meg persze asszisztálnak, az UH-képet sem kötelező megnézni... Ha anyunak annak idején véletlenül nem mutatták volna meg az UH-t és a szívhangot, akkor most én sem lennék. Sokszor elég egy pillantás az élő kis emberkére, és mindjárt megváltozik az anya hozzáállása. Ha pedig úgy ahogy van, szembesítenék az abortuszra sorakozókat, hogyan is zajlik az egész, mi is történik valójában, sok gyermek menekülhetne meg úgy, mint én.
2017. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
3%

Ha az abortusz "széttépődés", akkor a vetélés micsoda?

Mert a vetélést lehet gyógyszerrel megindítani, ami hivatalosan abortusz. Most akkor?

2017. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
10%
Vetélést akkor indítanak, ha elhalt a magzat (missed ab), de nem indul be magától a vetélés, csak az uh-n derül ki, hogy már nem él. Sajnos volt benne részem. Ne keverjük az önként vállalt abortusszal!
2017. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
78%
#34 jó, akkor a 16 éves lány, aki teherbe esett, mert kiszakadt a gumi, igenis szülje meg azt a gyereket, nem baj, ha a szülei fogják eltartani, mondjon le az egyetemről is és felejtse el a karriert, a gyereke is fogadja el, hogy szűkölködve fog felnőni, lemondások árán :D Ez aztán nagyon felelősségteljes dolog, szerinted az a gyerek ilyen életre vágyna? Én biztos nem. A magzat, még ha érez is fájdalmat, talán pár pillanatig tart, ha életben maradna, akkor is érezne sokszor fájdalmat élete során. Nyilván én is sajnálom, ki nem, de van, mikor 2 rossz közül választhatunk csak, és néha ez bizonyul a kisebbik rossznak. Kegyetlen, de még mindig jobb, mint pl fogyatékkal megszületni. Legalábbis én ezt gondolom, de tiszteletben tartom a te hozzáállásodat is.
2017. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!