Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mindenképpen szükséges beszéln...

Mindenképpen szükséges beszélni a védőnővel az abortusz előtt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 2 alkalommal kell elmenni, de ezt feltétlen muszáj?

Még akkor is, ha magát a beavatkozást magánkórházban végzik?


2017. ápr. 8. 15:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező!

A védőnők elvileg megpróbálnak lebeszélni, de gyakorlatban nem ezen szokott múlni a dolog.

Én nem ítéllek el.

Sajnos tapasztalatból tudom, hogy van olyan élethelyzet,amikor az ember úgy gondolja és úgy érzi, nincs más kiút, mint az abortusz.

Viszont Veled is előfordulhat az, ami velem, hogy ahogy telnek-múlnak az évek az abortusz után, valami elkezd átalakulni Benned, valami elkezd derengeni, esetleg belefutsz olyan infókba, amikbe korábban nem... És egyszercsak rájössz, hogy a saját édes pici babádat öletted meg, mert teljesen képtelennek tűnt megtartani és felnevelni Őt. Most pedig, utólag, az tűnik teljes képtelenségnek, hogy anno ez volt az átgondolt döntésed. Én anno nem nagyon beszéltem senkivel, egyedül hoztam a döntést. Szégyelltem magam, hogy milyen körülmények közt lettem terhes. Nagyon keveset tudtam az abortusz pontos eljárásáról, arról is, hogy milyen egy 8-10-12 hetes magzat, és arról is, hogy hányan bánkódnak utána hosszasan, hogy soha nem fordíthatják vissza már az akkori döntésüket.

Neked van kivel megbeszélni ezt a dolgot?

2017. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

Igen, kötelező kétszer megjelenni, talán 3 nap elteltével. Sajnos én is átestem rajta, én "kellemesen csalódtam", velem nagyon kedvesen és megértően bántak.


A fröcsögőknek pedig üzenem, hogy nem mindenki felelőtlen, én sem hittem el, hogy kerülhet az ember ilyen helyzetbe. Nekem már volt két (tervezett) gyermekem, a pici 5 hónapos volt, mikor óvszeres védekezés mellett összebújtunk a férjemmel. Még nem is volt vérzésem a szülés után. Mint kiderült, bekaptuk a legelső peteérést, sz óvszer pedig hibás volt. Aktus után nem láttunk rajta semmi gyanúsat, benne volt, aminek benne kellett lennie, de ezek szerint kellett, hogy legyen rajta valami mikro szakadás, hisz terhes lettem. Olyannyira kizártnak tartottuk a lehetőségét is, hogy már 9 hetes voltam, mire észrevettük. Szóval mi védekeztünk is, a peteérésre sem számítottunk, mégis bele kerültünk ebbe a helyzetbe egy 2 és fél évessel, és egy 5 hós babával. Előtte sosem volt gondunk az óvszerrel, 10 éve azzal védekeztünk.

2017. ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
43%

6. Nem ez volt a kérdés, higgadj le.


Kérdező, sajnos ez egy szükséges dolog, de majd túl leszel rajta. Ne törődj az érzelmi zsarolós válaszokkal.

2017. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23%

Nekem nem volt abortuszom, szerencsés helyzetben is vagyok, szükségem sem lenne rá, DE ha bármikor mégis ilyen helyzetbe kerülnék, akkor én kimennék Szlovákiába. Léván beszélnek magyarul, 370 euróba kerül és senkivel sem kell beszélni, csak arról kell papírod legyen, hogy nem töltötted be a 12. hetet.

Sajnos melyik védőnő milyen, van aki tényleg csak objektívan tájékoztat, de van akit semmi sem érdekel, csak úgy kezel mint egy tíz éves gyereket, és folyamatosan megaláz a döntésed miatt. Ismerősömnek volt benne része, meglett, három gyerekes asszony, az orvosával jutottak arra, hogy a szedett gyógyszerei miatt jobb lenne, ha nem tartaná meg, de ahhoz képest, ahogy elmondta hogy kezelték mint valami lábtörlőt. És akkor csodálkoznak, hogy zarándokolnak a nők Bécsbe, meg Lévára, vajon miért.

2017. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
37%
A legutóbbi statisztika alapján, amit láttam a szlovákok nem sokkal vannak lemaradva a magyarok mögött abortusz ügyben. De a népesség fogyása ennél azért összetettebb, pl. a világon a legtöbb abortuszt Dél-Amerikában végzik, mégse fogynak, sőt.
2017. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
39%
Kiegészíteném a Dél-Amerikát azzal, hogy nem simán számra van a legtöbb abortusz, hanem arányaiban, százalékra ahány jut a nőkre, terhességekre.
2017. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!