Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után mire számítsak...

Abortusz után mire számítsak lelkileg ha alapból lelki sérült vagyok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 22:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%

Hát honnan tudjuk miért lesz neki?

Pl mi a nifty teszt eredményére várunk,és ha beteg,mehetek megszülni a tervezett és akart harmadik gyerekünket,fél időben,betegen,úgy,hogy egy mp -et sem fog élni.

És amúgy is eléggé magam alatt vagyok szóval reménykedem,hogy nem beteg,mert csak határéték miatt javasolták a vizsgálatot (hozzátenném 12+6-on jelezték,hogy határérték és a magánorvosnál derült ki,hogy nem 12+6 vagyok,hanem 14+0).


Egy abortusz szerintem ha kényszer döntés,mindenképp megviseli az embert. El kell menni pszichológushoz.

2017. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
41%

ha alapból gondjaid vannak lelkileg, akkor az abortusz sajnos csak rádob egy lapáttal

olvass utána a poszt-abortusz szindrómának.

persze sok függ attól, miért akarod elvetetni, milyen körülmények motiválnak erre, esetleg valaki "kényszere alatt" történt ez az elhatározás. mert úgy még jobban belemászol a trutyiba. ajánlom, hogy keress fel egy szakembert.

2017. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!


Az abortusz szerintem csak rá fog dobni a lelki sérülésre.

Nézd mit találtam a Te kérdésed alatt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2017. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
36%

Számíts bűntudatra. Ha nem rögtön utána, akkor később, akár évek múltán is- bár a lelkileg érzékenyebb embereknél elég hamar jelentkezik. Számíts az abortusz előtti zavarodottság letisztulására, ami akkor nem volt világos, most az lesz, te bizony a saját gyermekedet öltetted meg. Számíts sok mi lett volna, ha-ra, mert elkezdenéd keresni a megoldásokat, esetleg, hogy visszafordítsd az egészet.

Valószínűleg a jelenlegi pszichés problémáid fel fognak erősödni. Én egy ilyen anyával dolgoztam együtt, láttam, hogy az abortusz után még szarabbul lesz majd, mint előtte a válságban, hiába mondtam, hogy jobb lenne, ha megtartaná, nem hallgatott rám. Utána majdnem öngyilkos lett a bűntudattól. Ő már az abortusz előtt is pszichiátriai gyógyszereket szedett.

Én nem kockáztatnék. Az Élet, az élet adása mindig tud gyógyítani, a halál sohasem. Lehet, hogy ebben a gyermekben találnád meg a gyógyulást a sérültségedre.

2017. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha van egy mentális problémád akkor az életben előforduló helyzeteket sem úgy oldod meg mint aki egészséges. Pszichológust javasolnék.
2017. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Szeder Katalin ***** válasza:
42%
Egyetértek a 3/15-össel.
2017. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
66%

Kedves kérdező!

Nekem szerdán lesz az abortuszom. Nem tudom neked mikor lenne, és,hogy tényleges, vagy elméleti e a kérdés, de ha szeretnéd leírom majd, milyen volt.

Én tegnap verset írtam,mert úgy írtam ki magamból a bánatomat. Egy ember tud róla,de vele nem lehet megbeszélni. Ő a párom.

Ha tudod, mondd el valakinek a bánatodat!

Szerintem ez segít.

Utána pedig egyre könnyebb lesz szerintem,ahogy múlik az idő. Az önvád helyett gondolj mindig arra,hogy milyen rossz helyzetet sikerült így elkerülnöd, és arra,mi minden vár még rád. Én erre fogok.

2017. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 17-es!


Megkérdezhetem, hogy miért kell abortuszra menned? Hiszen kötődsz a babádhoz, ahogy látom. (Akit nem érdekel az egész, az nem ír verset róla)

2017. máj. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
14%

22.09.


Ne álltasd magad.

2017. máj. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Gyula1.0 válasza:
28%

Pszichológiai tapasztalat, hogy az abortusz után néhány évvel megjelenik a nőben a bűntudat, és egy életen át vele marad. Minden szentségtől és ájtatoskodástól függetlenül ez tudományos tény.

Lelkileg akkor jár a legjobban az anya, ha még a terhessége alatt kiválaszt egy családot a gyereknek, és nekik adja örökbe a szülés után. Ilyenkor néhány érzelmileg viharos helyzettől eltekintve nyugodt marad a lelke, és nincs az a folyamatos belső maró érzés, amiből önmarcangolás és önpusztító szokások adódnak. Ezt javaslom. Így másokkal is jó teszel, és életet adasz a gyermekednek is.

2017. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!