Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magyarországon alkalmazzák a...

Magyarországon alkalmazzák a gyógyszerrel történő terhesség megszakítást? Ha nem, akkor mi a módja, hogy ilyet kapjak? Külföldön megcsinálják?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 09:04
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
21%
Legtobb kamasz nem tud vedekezni mert kamasz agya mint a szita.
2017. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
50%
79%-os vagyok. 16 éves korom óta élek rendszeres nemi életet,most 28 vagyok. MINDIG használtam óvszert (kivéve mikor babát akartunk) még fogamzásgátló mellett is. Nem vagyok szent,voltam tini,volt egyéjszakás kalandom is,mégsem lettem terhes,mikor nem akartam. Szóval én nem hiszek a "rendes védekezés mellett lettem terhes" embereknek. Igen vállalod a felelőséget az abortusszal,nem is ítéllek el. De nézz magadba és légy őszinte magaddal,rendes védekezés mellett szinte 0 az esélye annak,hogy terhes legyél. Kár,hogy sok korodbélinek egy ilyen "lecke" kell,hogy rendesen odafigyeljen és vigyázzon magára(mert a pasinak hidd el olyan mindegy,nem őt kaparják ki) Kívánom neked a legjobbakat tényleg és tégy magadnak egy szívességet azzal,hogy jobban odafigyelsz és vigyázol,mert CSAK a saját egészségeddel játszol...
2017. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
47%
Hát, őszintén szólva, én minden abortuszossal végig nezetném, hogy ilyen volt, dobogó szív, kicsi ember, és ilyen lett, szétcincált véres darálthús. Persze, legyen legális az abortusz, simán, de nézzed meg b..meg, hogy mit okoztál. Talán így többen és jobban vigyáznának. :(
2017. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
55%
18/32 ezeket sajnos én is láttam a 9 hetes spontán vetélésemnél. Több órányi vérzés és erős görcsölés után kicsusszant a petezsák és az magzat. Egy ekkora magzat már iszik a magzatvízből, vannak végtagjai és egyéb szervei is. 1,5-1,8 cm, nem kell hozzá mikroszkóp, hogy lássa valaki.
2017. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
19%
33 igazad van viselje mindenki tettei kovetkezmenyet
2017. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
43%

" viselje mindenki tettei kovetkezmenyet" - ez egyértelmű. Csakhogy ez esetben a természetes következmény az abortusz vagy a szülés - harmadik lehetőség tényleg nincs - és nem az, amit az "értékelvű-konzervatív" lelkiismeret-kufár banda jónak tartana.Most komolyan, olvasom itt az elmúlt tizenpár választ, és nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy nektek attól lesz jobb a napotok, ha a másikét elrontjátok, kétségbe vonjátok a szavait, a saját elszállt-maximalista elvárásaitokat tukmáljátok rá.


Kérdező, a kérdéseidre megkaptad a valós választ, ne foglalkozz azokkal, akik lelkiismereti terrorizmust folytatnak, minél több bűntudatot és idegbajt akarnak másokban kelteni.

2017. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
11%

Barátnőm mesélte, hogy mikor nyolc hetesen elvetélt, akkor neki is egybe jött ki a babája. Sokkot kapott.

Inkább altassanak kérdező, mert azt nem látod. Ha gyógyszeresen akarod, akkor látni fogod a fiad vagy a lányod egyben. Ha altatnak, akkor darabokban szedik ki majd, és te alszol, nem fogják megmutatni, nyugi.

2017. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%

Igen sokkal jobb darabokra tepve a vodorben emberseges es tosztelette melto....

.

2017. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
48%

Mi lenne ha egyszer az életben "kedves" magzatvedok, képesek lennetek nem azzal a pár hetes, fejletlen, olivabogyó nagyságú, fájdalmat nem érző sejtcsomoval foglalkozni, hanem a már élő, megszületett, érző emberrel és az ő akaratával??! 17 éves fiatal lányról beszélünk, hogy jon ide, hogy hogyan távolítják el azt az embriót??! Eltávolítják és kész, van erre törvényes lehetőség, tök felesleges itt boncolgatni, hogy így meg úgy!

Feltett a kérdező egy egyszerű kérdést, tényleg ennyire nehéz valaszolni rá?

Ne is foglalkozz velük kérdező, teljesen elvakult, fanatikusok ezek, akiknek mindentől elorebbvalo egy párnak hetes embrió. A lényeg, hogy úgyis az lesz, amit TE akarsz és nem az halistennek, amit ezek akarnának. Idehaza nincs gyógyszeres abortusz, ahhoz külföldre kell menni, de szerintem mivel 18 alatti vagy az elég körülményes lenne, inkább választanám itthon a "normál", műtét és abot. Kitartást!

2017. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 Vy válasza:
22%

Én ezt a "hadd lássa, hogy mit művelt" dolgot nem támogatnám, azért az abortuszt se jó kedvétől választja az ember, sokszor épp az orvosok tanácsolják, mert pl. ha nem fedezték fel idejében a terhességet, és valami (magzatra) káros gyógyszert szedett az illető, akkor súlyos bajokat okozhat a gyereknél. :( Sajnos egyik barátnőm is épp így járt, nem szerette volna elvetetni, de muszáj volt, mert súlyos betegen jött volna világra a gyereke. Úgyhogy "abortusz és abortusz" között is van különbség, több szempontból is.

Pl. én sem gondolnám, hogy egy 17 éves lánynak kötelessége lenne megtartani a nem tervezett gyerekét, úgy, hogy még egyáltalán nem áll készen az anyaságra. Még mindig jobb idejében megszakítani, mint aztán a nagyira rásózni, hogy nevelje ő, vagy épp önerőből küszködni, és hányattatott életet "biztosítani" annak a gyereknek.

Másrészt viszont, igen, normálisan kellett volna védekezni (de ez már csak eső után köpönyeg, jelen esetben, és utólag persze könnyű okosnak lenni). Mert én sem hiszem, hogy ha valaki ténylegesen védekezik (és mondjuk nem a megszakításos módszerrel! mert az nem védekezés...), akkor ilyen előfordulhat. 19 éves korom óta élek nemi életet, óvszer használata mellett, és egyszer sem történt velünk semmiféle "meglepetés". Most vagyok 26. (És nem ítélkezem, csak a véleményem írtam le + a tapasztalatom.)

Olvasva az előttem szólók kommentjeit, ezek után a helyedben inkább kerülném ezt a módot; amúgy sem egy kellemes és vidám dolog, de ez így csak plusz trauma, ha utána még látod is "távozni" magadból...

2017. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!