Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magyarországon alkalmazzák a...

Magyarországon alkalmazzák a gyógyszerrel történő terhesség megszakítást? Ha nem, akkor mi a módja, hogy ilyet kapjak? Külföldön megcsinálják?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 09:04
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
23%

Es pont az a plusz trauma fog visszatartani attol hogy legkozelebb felelotlenul elj nemi eletet.

Sok no kendozi amit valasztott harit orvosra gyogyszerre fogja miert abortal.

Nagyon nagyon sok no hazudik es sajat hazugsagat maga is elhiszi.

Egy orvos soha nem javasol abortuszt csak alapos genetikai vizsgalat magzatviz vetel utan.minden mas csak duma

2017. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
47%
#41, miért nem bírjátok elviselni a nő döntési jogát az önreprodukciója kapcsán?
2017. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
33%

Mindenki szabadon dont testerol es utodjarol magzatarol embriojarol DE a kovetkezmenyeket is viselje a szabad dontesenek.

Aki at mond mondjon B is

2017. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval én nem hiszek a "rendes védekezés mellett lettem terhes" embereknek."


Végülis azt hiszel amit akarsz. Én sem lettem terhes, csak egyszer, amikor én akartam, de azért mégsem merem azt mondani, hogy mindenki más hazudik. Inkább azt mondom, hogy szerencsés voltam.


Tudom, hogy vannak felelőtlen emberek, tudom, hogy előfordul, hogy nem megfelelően használják a védekező eszközöket, de azt is tudom, hogy nincs 100 százalékos védekezés. Ezt még az illető eszközök gyártói sem állítják.


Unokahúgomat elkötötték a harmadik gyerek után, aztán mégis terhes maradt. Mert még ott is van hibaszázalék.

2017. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
48%
Jó utolsó, ebben igazad van..de mikor itt gyakorin naponta jön legalább egy olyan abortuszos aki állítása szerint védekezés mellett lett terhes, te elhinnéd? Minden hétre jut vagy 5. Azért ekkora hibaszázalékot én már képtelen vagyok elhinni, főleg úgy, hogy a való életben évtizedek alatt összesen egy emberről tudok aki tényleges védekezés mellett lett terhes, pedig munkám során naponta kapcsolatban vagyok várandósokkal és édesanyákkal is.
2017. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
59%
"Minden hétre jut vagy 5. Azért ekkora hibaszázalékot én már képtelen vagyok elhinni," - mihez képest? Ahhoz, hogy azok, akiknek nincs gondjuk, nem írnak ide kérdést a terhességmegszakításról? Számoljátok már ki, hogy egy mondjuk 1%-os hiba a Pearl-indexben (ami nagyon jónak mondható) évi hány nem kívánt terhesség Magyarországon? Ez nem hitek, hanem alap szintű matematika, a védekezés mellett rendszeres nemi életet élő vélhetően fogamzóképes (mondjuk 16-50 éves) nők száma * 0,01 /év.
2017. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
48%
#43 " DE a kovetkezmenyeket is viselje a szabad dontesenek. Aki at mond mondjon B is" - miért, TUD MÁST CSINÁLNI??? Én még olyan terhességet nem láttam, ami vagy ne szüléssel, vagy ne abortusszal végződött volna. Akkor miről szól ez a szöveg?
2017. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Vy válasza:
40%

Kedves 41-es, hidd el, barátnőm sem jószántából döntött az abortusz mellett. Az mennyivel lett volna jobb, hogy kihordja, megszüli, aztán olyan súlyos szívbetegen születik a gyerek, hogy a születés után nemsokkal bele is hal (erre is volt itt sajnos példa a családban, nem is 1... gondolom, milyen "remek" lehetett nekik eltemetni azt a picike testet, egy kisembert, aki 9 hónapig ott növekedett a testében, akit vártak, és aki soha nem nőhetett fel, mert csak pár hét/hónap jutott neki a földi létből...). Vagy épp az egész életét súlyos betegen kell leélnie...

Barátnőmnél ráadásul épp karácsony környékére esett a dolog, belegondolni sem tudok, mit élhetett át, főleg, hogy nagyon szerették volna azt a kicsit. De ez még évekkel ezelőtt volt, most már szerencsére túl vannak a dolgon, és 2 egészséges gyerekük van.

Ilyen esetben nem tartom elítélendőnek. Akármit mondasz. (Mindenki azt hisz, amit akar. A gyógyszerek betegtájékoztatóin sem díszből van kifejezetten terhes/szoptató nőknek szóló rész; ha nincs konkrét ellenjavallat, akkor szinte mindegyiknél azt javasolják, hogy a gyógyszer szedése előtt kérje ki az orvos véleményét.)

2017. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
52%

"Minden hétre jut vagy 5."


És? Az évente nem egészen 300. Magyarországon van nagyjából másfél millió termékeny nő.


Valószínűségszámítást tanultál?

2017. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!