Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/172 anonim ***** válasza:
84%

De bizony végtelenül korlátolt vagy és ezt ebben az utolsó hszedben is megerősítetted. Miért is élnél értékesebb életét és lennél ezáltal értékesebb itt, nemcsak a kérdezőtől, de bárkitől is? Ja, mert te kipotyogtattal egy vagy több gyereket? Aztaa, micsoda teljesítmény. Halkan megsúgom erre bármelyik nő képes természettől fogva (kivéve akinek eü problémái vannak), nincs benne semmi hatalmas nagy, értékes teljesítmény. És senki nincs olyan helyzetben, hogy kijelenthesse, hogy ő értékes eletet el a másik meg nem! Valakinek ez az értek, valakinek az. Lehet számodra ez újdonság, de marhára nem számít mindenki számára értéknek egy gyerek! Mások vagyunk mindannyian, mas-mas értékrendekkel és ez így van helyén. Csak azért mert másnak más az értek, mint neked, még nem jelenti, hogy ő bármivel is rossszabb/jobb lenne tőled vagy a másiktól!

Tehát nem lesz a kérdező sem kevésbé értékesebb itt bárkitől, csak mert ő nem akarja ezt a terhességet! Mert azonkívül az eg világon semmit nem tudunk róla, nem ismerjük hogy valójában milyen ember, segítőkész-e, szorgalmas-e az egyetemen stb stb. Egyetlen, pláne egy ilyen szintű dolog miatt még nem lehet megítélni az embert!

De ha te annyira Huu de marha értékes vagy, ezt magadtól is tudnod kéne!!

2017. júl. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/172 piroska és a farkas ***** válasza:
23%
" marhára nem számít mindenki számára éetéknek egy gyerek". Azt hiszem, ennél tragikusabb mondatot mostanában nem olvastam. Eszembe jut róla egy nőgyógyász ismerősöm, aki egyszer beszélt egy nőről, aki a 19. abortuszára ment. " Bejött, és leült, mintha a fodrászhoz ülne be. Ilyennek mondjam, h lélek??". Nekem semmi bajom azzal, h vki nem szeretne gyereket. Őszintén, ha vki annyira önző, h még a védekezés nélküli szex élvezete is fontosabb számára, mint annak a ténye, h ennek egy megfogamt élet láthatja kárát, olyan szinten önző, h ne is legyen anya. És igenis a megfogant élet ÉL, akkor us, ha nem embernek, bem magzatnak, hanem sejtcsomónak akarja hívni vki. Ráadásul jelen esetben vicces, h azzal jöttök, h az anyja nélkül életképtelen, mert speciel jelenleg ez a kérdezőről is elmondható.
2017. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/172 anonim ***** válasza:
77%

Mit kell dramatizálni?? Mitől tragikus az, hogy valaki számára a gyerek az nem számít értéknek?? Örülj neki, hogy számodra az, másnak meg nem az és ahogy mi se ugatunk bele, hogy mit vagytok úgy oda egy gyerekért, akivel rengeteg fáradtság, stressz és ideg jár egyutt és mitől tartjátok annyira iszonyat nagyon értékesnek, úgy lesztek szívesek ti se megkérdőjelezni és beszólni, ha más meg másképp gondolkodik. Nincs ebben semmi tragikus, max számodra, aki nem tudja elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák..

Nem sejtcsomónak akarjuk hívni, hanem annak is kell hívni, hisz pár hetesen még az, bármennyire is tiltakoztok ellene, ez itt 1-2 kérdéssel feljebb ki lett vesézve, hogy miért is hívjuk így, biológiailag teljesen helytálló a megnevezés, kész tényekkel meg teljesen felesleges és értelmetlen szembeszállni. És amikor azt írják életképtelen, akkor arra céloznak, hogy képtelen ÖNMAGÁTÓL életben maradni, mert a nő teste nélkül még csak levegőt sem tud venni, ami létfeltétel és a szervei sincsenek kifejlődve ahhoz, hogy életben tudjon maradni. Úgyhogy nem kell mellébeszélni, nem attól lesz valami életképtelen, hogy 20 évesen egyetemen tanul és a szülei finanszírozzák a megélhetését! Ilyen lenne egy támogató szülő, hogy amíg tanulna gyerek, ha van rá keret, akkor támogatja a gyerekét!! Miután diplomázott úgyis a saját lábára áll! Tehát nem, a kérdező nem életképtelen, ellenben egy 6-7-8 hetes embrióval. Súlyos gondok vannak, ha valakinek még ezt is magyarázni kell...

2017. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/172 anonim ***** válasza:
73%

"Őszintén, ha vki annyira önző, h még a védekezés nélküli szex élvezete is fontosabb számára, mint annak a ténye, h ennek egy megfogamt élet láthatja kárát, olyan szinten önző, h ne is legyen anya." - na, ezt hívják vegytiszta demagógiának.

1, Az ember ma Európában átlagosan 3%-ban él szexuális életet azért, hogy gyereke legyen, és 97%-ban(!) kizárólag a kölcsönös örömért, még jó, hogy alapvető szempont normáliséknál, hogy az ne muszájból kínlódás legyen.

2, Az terhesség, anyaság nem érdem, és nem is szégyen, hanem állapot.

2017. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/172 anonim ***** válasza:
16%

"1, Az ember ma Európában átlagosan 3%-ban él szexuális életet azért, hogy gyereke legyen"


Két külön dolog, hogy KIFEJEZETTEN a gyerekért szexel, meg hogy elfogadja, hogy LEHET belőle gyerek. Aki SEMMIKÉPP, ÉS SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem akar gyereket, az ne szexeljen, ezt igen, így gondolom, akkor is, ha ez a mai dekadens, erkölcstlen felfogás szerint "középkorinak" számít. Hát szerintem ki{aszottul nem az.

2017. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/172 anonim ***** válasza:
0%

"Nem ez volt a kérdés, a szülőknek van pénzük, a lánynak még nincs, hisz nem dolgozik, de NORMÁLIS szülő nem csak akkor ad pénzt a gyerekének, ha az úgy táncol, ahogy ő fütyül és az ő értékrendje szerint él, ha meg nem sikerült ráerőszakolni a gyerekemre az akaratomat, akkor oldja meg, ahogy akarja."



Szerintem is normális szülő feltétel nélkül támogatja a gyerekét, akkor is, ha nem ugyanúgy gondolkodik mint ő, de azért ez nem ugyanaz, mint hogy KONKRÉT ROSSZ DOLOGRA is kell pénzt adnia. Más dolog lenne, ha azt mondaná, hogy ha elmegy abortuszra, MÁSRA sem fog utána adni, na az nyomásgyakorlás lenne. Viszont az, hogy MAGÁRA AZ ABORTUSZRA nem adna, nem az.

2017. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/172 anonim ***** válasza:
6%

"Ja és normális szülő, meg úgy alapjáraton normális ember pontosan tudja, hogy semmilyen "unokarol" meg "babáról" nincs szó"


Érdekes a nők többsége is babának szokta nevezni... Gyakran még itt a gyk-n, azok is, akik abortuszra készülnek, ők is babának nevezik, azok is, akik el akarják vetetni...


" ez csak egy fejletlen embrió, biológiailag egy sejtcsomó,"


Biológiailag te is sejtcsomó vagy, csak te fejlett sejtcsomó.


"na azzal is tisztában van, hogy senki nem öl(et) mrg senkit, hisz az abortusz soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz! Ennyi"


Az ártatlan ember megölése gyilkosság, függetlenül attól, hogy hogyan nevezed, vagy akár a többség hogy nevezi.

2017. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/172 anonim ***** válasza:
80%

"Aki SEMMIKÉPP, ÉS SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem akar gyereket, az ne szexeljen"


Aha, rendben, akkor te nyugodtan élj ez az elv szerint, de fogadd el, hogy ezt rajtad kívul szerintem így "hasraütésszeruen" is ki lehet jelenteni, hogy az emberek döntő többsége egyenesen röhejesnek tartja! :D Legalábbis, aki nem aszexualis, az egészen biztosan.

Nem is értem te ezt mégis hogy gondolhatod komolyan...

Nagyon nem csak azért szexelnek az emberek h gyerekük szülessen és aki elfogadja és felfogja, hogy gyerek is születhet belőle, de ő ettől független nem akar, csak élvezni szeretné, ugyanúgy fog szexelni, ez teljesen normális.

Én semmilyen körülmények között nem akarok gyereket és még jó nehány ilyen nőt ismerek, senki ugyanúgy szexelunk és fogunk is! Megfelelően védekezunk, én legalábbis biztos, de nincs 100%os védelem, tehát ha igyis, akaratom ellenére becsuszna a gyerek, akkor mennék abortuszra, ami épp ezért van!

2017. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/172 anonim ***** válasza:
6%

"Aha, rendben, akkor te nyugodtan élj ez az elv szerint, de fogadd el, hogy ezt rajtad kívul szerintem így "hasraütésszeruen" is ki lehet jelenteni, hogy az emberek döntő többsége egyenesen röhejesnek tartja! :"


Igen, MA sajnos az emberek röhejesnek tartják, de ez csak pár évtizede, , max 100-150 éve van így... Itt nem elvont elvekről van szó, hanem hogy az embernek joguk van-e GYILKOLNI az élvezetért.

2017. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/172 anonim ***** válasza:
83%

Ne eld már bele magad ennyire nagyon, csak azért mert NAGY betűkkel írsz, még nem lesz igazad! Az, hogy számodra az abortusz egy KONKRÉT ROSSZ dolog, még nem lesz az másnak is! Tehát nem lehet kijelenteni, hogy "rossz dologra" kell a pénz a lánynak! Nem, neki ez a JÓ MEGOLDÁS, amivel úgy élheti az életet, ahogyan az neki jó és megfelelő! A szülő pedig ilyenkor is támogatja a gyereket, ha megteheti. Egy normális szülő legalábbis biztosan.


Igen ártatlan ember megölése az gyilkosság, csak hogy itt nincs szó SEMMILYEN EMBERRŐL! Az a pár hetes embrió nem ember! Fejletlen, önmagától, a nő szervezete nélkül teljesen életképtelen! Hiába vergodsz itt, az hogy számaid és gyilkosság az abortusz, az a re bajod, más számára és a törvény!!!! szerint sem az, tehát nyugodtan elkönyvelheted ezt magadban, minél előbb felfogod, annál egyszerűbb lesz!

És addig, amíg a nőnek a testében fejlődik az az embrió, magzat, az ő teste által képes fejlődni, életben maradni, egyáltalán létezni, addig igen is jogán van a nőnek a saját tulajdon teste felett rendelkezni, bármennyire is csípi ez a szemed!!

2017. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!