Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/172 anonim ***** válasza:
81%
Már miért kéne mindent visszaadnia a szüleinek, amit kapott??! Jesszusom, hajmeresztő egyesek gondolatmenete. Szóval csak akkor fogadjon el bármit a gyerek a saját anyjától, apjától, ha echte ugyanazt az értékrendet vallja, mint ők?! Miféle idiótaság ez? Szóval pl a saját anyja hagyja éhezni v utcára kerülni a rossz anyagi helyzetben levő lányát, csak mert annak van külön, önálló véleménye és döntése az egyébként saját életével kapcsolatban...? Ha teszem azt 12-13 évesen amikor kezdenek kamaszodni, kiütközik valamilyen témával kapcsolatban a gyerek és a szülő véleménye, mert más értékrendet tartanak helyesnek, akkor a szülő tagadjon meg mindent a gyerektől?! Azért vonja meg a szeretetét a saját gyereketol és minden anyagi támogatást is, mert egyikőjük nem ellenzi az abot a másik meg igen és inkább ráerőszakolni akarja a saját a gyerekre, ahelyett h elfogadná az ő álláspontját?! Csodálatos és az ilyenek sajnos szülők és ezt nevelik és adjak tovább a gyerekeiknek....
2017. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/172 anonim ***** válasza:
79%
" Elég tisztességtelen dolog olyan emberektől pénzt elfogadni, akiknek az értékrendjét nem tartod a magadénak." - ez nem tűnik számomra épelméjű gondolatnak, egy embernek a világon semmi joga sincs rá, hogy egy másik emberre kényszerítse az értékrendjét, akármilyen kapcsolat is van közöttük. És még mindig a Kérdező anyja vállalta a Kérdezőt.
2017. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/172 anonim ***** válasza:
17%

Csak azért kéne visszadnia szerintem, mert azt kérdezte, hogy MIT CSINÁLJON, HOGY NE SZÓLJON BELE.


Ha azt akarja elérni, hogy ne szóljon bele az anyja, úgy érheti el, ha megszakítja a kapcsolatot vele. STB, amit írtam.


Milyen érdekes, hogy amikor az Orbán Viktorról van szó, hogy egy Soros ÖSZTÖNDÍJat fogadott el NÉHÁNY HÓNAPIG, akkor OV hálátlan, hogy most nem hagyja Sorost azt csinálni a hazájával, amit akar, de ha egy elkényeztetett 20 ÉVES felnőtt LUXUS életet él az anyja kontójára, az teljesen rendben van.

Mert az anyja csak tömje tovább mindennel, a "gyerek" meg még azt is követeli, hogy ne szóljon bele, hogy hogyan él at ANYJA pénzéből.


Fenntartom a véleményem, hogy a bele nem szólást finanszírozza a saját megkeresett pénzéből. ÖNKÉNT.

2017. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/172 anonim ***** válasza:
78%
Valójában a "bele nem szólásnak" alapértelmezettnek kellene lennie, már, ha a Kérdező anyja tényleg segíti a gyerekét, és nem "segítség"-eufemizmussal zsarolni akar.
2017. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/172 anonim ***** válasza:
16%

23.00.


Szóval, szerinted akkor a kérdező anyja fizesse ki az abortuszt a kérdezőnek, és fogja be a pofáját.


Az álláspontom változatlan, ha a kérdező a SAJÁT életét akarja élni, a saját döntéseivel, akkor tegye a saját pénzéből.

2017. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/172 anonim ***** válasza:
0%

Ismertem olyan nagymamát, aki úgy nevelte fel a saját unokáját, mintha a saját gyermeke lenne, csak azért, hogy a lánya élhesse tovább az életét. Jó kapcsolatban maradtak, ha jól tudom, sokáig abban a tudatban nevelődött a kislány, hogy a saját anyjának a kishúga. Nem haragudtak egymásra, hanem örültek az életnek. Ui. Az ab lehetősége meg lett volna akkor is, tehát nem olyan kényszerből oldották meg így a helyzetet.

Ha nem zárkózol el teljesen ilyen megoldástól, kérdezd meg anyukádat.

2017. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/172 anonim ***** válasza:
83%
De a kérdező világosan leírta, hogy NEM AKARJA A GYEREKET! Se így, se úgy, sem sehogy! Pont ezt mondta az ő anyja is h ha kell ő neveli meg gondozza, de a kérdező NEM akarja! Gyereket se és az anyja nyakára szülni sem. Nem hiszem h ilyen nehéz lenne ezt felfogni.. És ha nem akar gyereket, akkor nyilván tök feleslegesen egy terhességet sincs kedve végigcsinálni, ami rengeteg kellemetlenséggel jár + az iszonyat fájdalmas szulesrol ne is beszéljünk!
2017. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/172 anonim ***** válasza:
4%
Ez butaság. Én pl. meg sem éreztem, hogy várandós vagyok, és a Hypnoszülés módszerrel meg egy természetes párti orvossal egy életre megerősítő szép élmény a szülés. Sőt, létezik olyan, hogy valakinek orgazmikus szülése van. Nagyon szép dolog. Az érésre ott van 9 hónap. Ez alatt a gyereklányból és a párjából is felelős szülő lesz, amire bizony a szülés teszi fel a koronát. Szóval gyönyörű dolog. Nagyon szívesen beszélgetek bárkivel róla.
2017. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/172 A kérdező kommentje:

De nektek ennyire nem megy a szövegértelmezés?!

NEM akarok gyereket. Ez azt jelenti, hogy nem akarok nagy hasat, szenvedést hónapokig és szülni sem akarok!

És nekem senki nem mondja, hogy ez egy sétagalopp lenne, meg hogy észre sem venném, hogy terhes vagyok. Hogyne, a mesékben biztos így van.



Mazsola, te pedig ritka korlátolt ember vagy. Nem látod, hogy itt senki nem kíváncsi rád?

2017. júl. 25. 10:36
 70/172 anonim ***** válasza:
66%
"Szóval, szerinted akkor a kérdező anyja fizesse ki az abortuszt a kérdezőnek, és fogja be a pofáját." - igen, ha tényleg a lányának akar segíteni, akkor pont ezt tegye. Ha valójában ártani akar neki, akkor persze tehet bármi mást is...
2017. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!