Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/172 anonim ***** válasza:
6%

"Túl önző vagyok hozzá "


Akkor talán ne legyél önző. Az önzőség ugyanis nem erény, hanem bűn.

2017. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/172 anonim ***** válasza:
15%

"Nem az érdekelt, hogy a fanatikus abortuszellenesek mit tennének."


kiírtál egy olyan kérdést, aminek a célja, hogy Téged megerősítsünk a döntésedben, Te nyilván most nem információt akarsz, hanem azt olvasni, hogy mindenki szerint igazad van. Hát nem mindenki szerint van igazad, sorry ez van. Amúgy meg a felnőttség az, hogy az ember vállalja a tetti következményeit. Te például most nem akarod vállalni.

2017. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/172 A kérdező kommentje:

Nem kell sem megerősítés, sem eltántorítás.

Hoztam egy döntést, amiben biztos vagyok. Ennyi.

Itt nem az a lényeg, hogy megtartsam-e, vagy ne.

2017. júl. 24. 16:23
 54/172 anonim ***** válasza:
61%

"Nem kell tehát SEMMIRŐL sem lemondanod miatta, csak egy picit más lesz az életed - pl. kicsit többet kell logisztikázni.

A terhesség megszakításnál pedig lemondasz róla, és az életed szintén teljesen megváltozik... " - ennek történetesen a fordítottja az igaz, az élete egy gyerek vállalásától változna meg teljesen, és egy AB-tól lesz esetleg egy picit más. Nem értem, miért kell zöldségeket magyarázni a Kérdezőnek, aki láthatóan teljesen jól érti a saját helyzetét.

2017. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/172 anonim ***** válasza:
20%
Jó, de minek írtad ki a kérdést, ha annyira biztos vagy benne? Mi volt a célod vele? Nem fogja tudni senki rávenni innen a gyk-ról anyukádat, hogy egyetértsen veled, még azok sem, akik neked adnak igazat. Anyukád nem ért egyet veled, fogadd el, megakadályozni meg úgy sem tud semmiben. Történetesen én sem értek egyet veled, de van pár hozzászóló, aki meg igen. Most komolyan azért írtad ki a kérdést, mert jól esik másoktól olvasni, hogy igazad van, és anyukád mekkora egy kretén? :D :D :D :D
2017. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/172 anonim ***** válasza:
77%

"Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

...

Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?"

Szerintem ez egy magyar nyelvű, értelmesen megfogalmazott kérés, nem a Kérdező hibája, ha egyesek nem értik, és teljesen másról kezdenek beszélni, pl. hogy megtartsa-e....

2017. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/172 anonim ***** válasza:
86%

Annyira önző a kérdező, amennyire csak akar, ha neki ez így felel meg, akkor ez ennyi! És kötve hiszem, hogy azért lenne szörnyen önző, amiért nem dobja el az eddigi eletet egy nem akart gyerek miatt. Nem mindenki akar gyereket, ettől még senki nem lesz önző. Mindenkinek EGY élete van, azt hadd élje már úgy, ahogy neki megfelel.

Az sem túl nagy erény, hogy egyesek nem bírják ésszel felfogni a kérdést és annak ellenére, hogy a kérdező világosan és érthetően elmondta, nem! fogja megtartani, mégis rá akarnátok erőszakolni ilyen-olyan érzelmi zsarolós maszlaggal. Nincs még semmilyen "babáról" meg "kismamarol" szó, gyilkosságról meg pláne nem. Elég meredek, hogy valaki képes emberölésrol beszélni egy abortusz kapcsán...... De visszatérve az erényekre, ha már valaki ezt emelte ki, az sem erény kedves magzatvedok, hogy némelyetek kitagadna a lányát és utcára tenne, amiért nem bírta ráerőszakolni az akaratát!! És még másnap reggelig lehetne sorolni a ti hozzáállásotokkal kapcsolatban, hogy mi nem erény, hanem inkább bűn benne, ugyebár..!

2017. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/172 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem a kérdést. Ha te felnőttnek érzed magad miért érzed szükségét ezt megmagyarázni anyádnak? Ha felnőtt vagy tudhatnád hogy egy kapcsolatban lényeges pont hogy a gyerekvállalásról hasonlóan gondolkozzatok. Ha nem azonos az elképzelés a szakítás a legjobb döntés. Ebben nem lehet kompromisszumot kötni.
2017. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/172 piroska és a farkas ***** válasza:
35%
Én anyaként csalódnék, de nem vonnám meg se a szeretetemet, se a támogatást. Ugyanakkor végtelenül szomorúvá tenne, h a lányom látszólag nyugodt lelkiismerettel hozott meg egy ilyen döntést, és félnék attól, h még csak el sem gondolkodik ennek az egésznek a súlyán, és, h simán elvetetné a következőt is, merthiszen a teljesen felszabadult szex mindennél fontosabb. Engem egyébként ez az " élünk tovább, mintha mi sem történt volna" háborít fel mindazok esetében, akik nem értik, h egy megfogant élet végtelenül több, mint a zsepiben landolt sperma önmagában.
2017. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/172 anonim ***** válasza:
7%

Amit a kérdező ír, az az, hogy "ilyen körülmények között". Márpedig a körülményekbe beletartozik az összes alá tett dolog. Lehet, hogy felelősebben viselkedett volna, ha semmit nem kapott volna, és még az abortusz árát is magának kéne előteremtenie.


Aki itt azt írja, hogy az anyja nevelte ilyenre, az gondolkozzon el Horthy Miklós unokáján. Aki áttért a muzulmán hitre, mert tetszett neki a napi 5szöri imádkozás, azt mondta. Mert? Tiltja a kereszténység a napi akárhányszori imádkozást?

Horthy Miklós unokáját Horthyék nevelték. Muzulmánnak? Kétlem.


Mit csinálj, hogy ne szóljon bele? Lépj le, élj a saját lábadon. Elég tisztességtelen dolog olyan emberektől pénzt elfogadni, akiknek az értékrendjét nem tartod a magadénak.


Mit érdekel az téged, hogy miért nem tudja megérteni a döntésed? Az ő baja. Adjál neki mindent vissza, amit kaptál tőle, ne fogadj el semmit, és csináld azt, amit akarsz.

2017. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!