Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/172 anonim ***** válasza:
9%
Normális ember nem fizet pénzt azért, hogy megöljék az unokáját. Ha van egy kis gernc Kérdezőben, akkor az abortuszt csakis a saját, saját magától szerzett jövedelméből fogja fizetni. Sem a szüleitől, se a pasijától ne akarjon pénzt ezért, mondjuk remélhetőleg nem is fognak adni neki. Vagy forduljon a Spronz Júlia féle az abortuszt a nők önrendelkezési jogának tartó feministákhoz.
2017. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/172 anonim ***** válasza:
86%
Simán leülsz vele és elmondod, hogy fiatalnak érzed magad egy ekkora kötöttséghez, a párodat se érzed megfelelő apának és csak, hogy unokázzon, azért nem akarod ezt bevállalni. A te életed. Egy másik kérdésben hasonló szituációban a lány megszülte és a szülei és a bébiszitter neveli a kislányt, na ott lehordták a kérdezőt, jogosan, hogy milyen car anya.Ha nem érzed azt, hogy anyává kell váljál, akkor úgy dönts, ahogy te akarsz.
2017. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/172 anonim ***** válasza:
11%

"Jesszusom, hajmeresztő egyesek gondolatmenete. Szóval csak akkor fogadjon el bármit a gyerek a saját anyjától, apjától, ha echte ugyanazt az értékrendet vallja, mint ők?! "


Ez nem értékrend kérdése, hanem Kérdező arról akarja meggyőzni az anyját, hogy fogadja el a saját unokája meggyilkolását. Ez nem "értékrend" kérdése. Én is úgy gondolom, hogy a szülő feltétel nélkül kell hogy szeresse a gyerekét, de kérdezőnél nem erről van szó, hanem a TETTÉT akarja elfogadtatni, és még ide is kiírt egy kérdést, hogy olvashassa, hogy a gyk abortuszpárti hozzászólói vele értenek egyet. Miközben állítólag amúgy is eldöntötte, tehát úgysem tudja megakadályozni sem az anyja, sem a hozzám hasonló "fanatikus, középkori" életpárti. Vagy lehet, hogy tényleg az van, hogy kérdezőnek nincs 30 ezer forintja sem félrerakva, mert amúgy is mindig mindent megkap a szüleitől, és ezért most ha az anyja, vagy a pasija nem ad neki, akkor problémát okoz megtenni? Hát akkor sorry, ez van, előbb kellett volna gondolkodni, én nem sajnálom ezért Kérdezőt, amúgy meg ha mindenáron megpróbálnék "értelmesen" a "Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?" kérdésre válaszolni, akkor a válasz az, hogy SEMMIT. Nem köteles a szüleivel bárminemű kapcsolatban lenni 20 évesen. Mi az, hogy mindig felhozza? Ha idegesíti az anyja véleménye, akkor ne legyen vele fizikailag egy helyen, és ne vegye fel neki a telefont, és akkor nem tud beleszólni, ez ennyire egyszerű.

2017. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/172 anonim ***** válasza:
57%
"Ez nem értékrend kérdése, hanem Kérdező arról akarja meggyőzni az anyját, hogy fogadja el a saját unokája meggyilkolását. Ez nem "értékrend" kérdése. " - de, pontosan az, egy bizonyos értékrendet vallók szerint egyenértékű egy embrió abortálása egy unoka meggyilkolásával. Nekünk, többieknek meg semmi közünk ehhez a fajta gondolatmenethez, gondolkodáshoz, értékrendhez. Ennyi.
2017. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/172 A kérdező kommentje:

Már megbeszéltünk mindent.

Anya is belátta, hogy ennek így semmi értelme nem lenne, hiszen én egyáltalán nem akarok gyereket.

2017. júl. 25. 13:56
 76/172 anonim ***** válasza:
0%
Jó, és fizetni ki fog?
2017. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/172 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom anyuciék, hiszen az abortuszpártiak szerint a szülőnek kutya kötelessége fizetni a drága gyermek összes abortuszát, hiszen még a végén sérülne a pici lelke és a saját testéhez való rendelkezés joga ha a csúúúnya gonosz szülők esetleg kitalálnák hogy ha már megcsinálta akkor perkáljon is a kapartatásért. Hiszen a szülőnek fizetni kell hiszen itt csak az abortuszra menőnek van mindenhez joga, senki másnak, mindenkinek fejet kell hajtani a nagyságos akarata előtt és versenyezni a kegyeiért hogy ki fizessen.
2017. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/172 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom. Mégis honnan lenne saját keresetem?!
2017. júl. 25. 14:51
 79/172 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező (#78) ne foglalkozz az "erkölcsi fogyatékosozó" erkölcsi fogyatékosokkal, akik más méhe körül rendezkednének, más zsebében turkálnának...
2017. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/172 anonim ***** válasza:
3%

Bocs, de a kérdezőnek még saját zsebe sincsen.


Ha egyáltalán valós a kérdés, mert már az is vitatható.

2017. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!