Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/172 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén érdekelne mi a jó büdös francert érdekel titeket az, hogy ki fogja fizetni az abortuszt???! Nem ez volt a kérdés, a szülőknek van pénzük, a lánynak még nincs, hisz nem dolgozik, de NORMÁLIS szülő nem csak akkor ad pénzt a gyerekének, ha az úgy táncol, ahogy ő fütyül és az ő értékrendje szerint él, ha meg nem sikerült ráerőszakolni a gyerekemre az akaratomat, akkor oldja meg, ahogy akarja. Szerencsére itt nincs ilyenről szó, a kérdező is írta h megbeszélték és a szülei ki fogjak neki fizetni az abortuszt, mert támogatják(!!!) a lányukat MINDEN helyzetben, nem csak akkor, amikor az engedelmeskedik a szülő akaratának! Ezt próbáljátok meg feldolgozni, mert egyrészt rohadtul semmi közötök ahhoz, hogy ki fizeti ki az abortuszt + ha megfeszultok sem tudtok ellene mit tenni, úgyhogy tök felesegesen tépitek itt a szátokat! Majd ha a saját gyereketek kerül neadjisten ilyen helyzetbe, majd nyugodtan közölhetitek vele igazi mintaszülő módjára, h lesheti h akar egy forinttal is segítsetek neki, magánügyetek! De ebbe nincs beleszólásotok!

Ja és normális szülő, meg úgy alapjáraton normális ember pontosan tudja, hogy semmilyen "unokarol" meg "babáról" nincs szó, ez csak egy fejletlen embrió, biológiailag egy sejtcsomó, na azzal is tisztában van, hogy senki nem öl(et) mrg senkit, hisz az abortusz soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz! Ennyi

2017. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/172 anonim ***** válasza:
13%
64 és 67 százalékos (egy és ugyanazon kommentelő két regről) beleél..tsz a gatyádba. Ezt a magzatot nemsokára kinyírják. A nagy tapasztalatú 76 százalékos meg bizonyára súlyos terhet cipel, ha minden kérdésnél kisregényekben fogalmazva liheg az újabb és újabb abortusz reményében. A vérdíjat olyan mindegy, ki fizeti. A kiscsaj a nevelés csődje. Lelketlen, érzéketlen, önző spiné. Munkaterápia tán jót tenne neki.
2017. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/172 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, egyszerűen megoldhatod.


Törölteted az anyádat is, mint a nem tetsző -de a kérdésre válszoló- válaszokat.


Törölteted a világot körüled, ha nem hajlandó körülötted forogni.


Na; elég már a kiadott feladathoz a begyűjtött -és szelektált- válasz?

2017. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/172 anonim ***** válasza:
20%

Ja és normális szülő, meg úgy alapjáraton normális ember pontosan tudja, hogy semmilyen "unokarol" meg "babáról" nincs szó, ez csak egy fejletlen embrió, biológiailag egy sejtcsomó, na azzal is tisztában van, hogy senki nem öl(et) mrg senkit, hisz az abortusz soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz! Ennyi



Üvöltik ezt minden kérdés alá a habzószájú abortuszfanok a 76% és 67%os személyében:-D Ti abortáltassátok csak a huszadik sejtcsomótokat is, jobb is lesz a világnak ha nem neveltek ilyen értékrenddel gyereket, de fogadjátok el, hogy a normális embereknek a magzat is élő ember.

2017. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/172 anonim ***** válasza:
17%
#82:Nem a nevelés csődje,hanem a hiánya. A szülők güriztek látástól mikulásig,hogy mindent megadjanak neki anyagilag,és azt hitték,hogy elég lesz. Nevelésre,tanításra,példamutatásra már nem maradt idő,kedv.Most meg szembesülhetnek vele,hogy az anyagias szemléletük az unokájuk életébe kerül.
2017. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/172 anonim ***** válasza:
76%

hogy az anyagias szemléletük a _nem létező_ unokájuk életébe kerül.

(unokája akkor lesz valakinek, ha a gyerekének gyereke születik, vagy gyereket fogad örökbe)

2017. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/172 anonim ***** válasza:
83%

Annyira okosak vagytok, hogy arra nem gondoltok, hogy több 76%-os van az oldalon....:D Nyilván én vagyok az egyetlen. Marhára nem szoktam minden kérdés alá írni, jobb elfoglaltságom is szokott lenni, na nem mintha bármi közötök lenne hozza. Másrészt ti ennyi erővel vagytok a habzó szájú magzatfanatikusok, akiknek csak az a fejletlen embrió számít. Mindenhol kampányoltok, figyelmenkivul hagyva a körülményeket, hogy pl nem akar az illető gyereket vagy beteg lenne vagy nincs meg a megfelelő anyagi helyzet stb stb. Egy a lényeg h rá tudjatok erőszakolni a saját akaratotokat a másikra.

És még minsig nincs szó unokarol!!! Ez csak egy pár hetes embrió, nem "kisbaba" meg "unoka", ennyire korlatoltak és nehéz felfogasuak nem lehettek, ez a saját szegénységi bizonyítványotok h egy 7-8 hetes embriót unokának meg kisbabucikának neveztek...:)

2017. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/172 anonim ***** válasza:
88%
Jolvan 29%-os, roppant ügyes vagy, jár a keksz, sikeresen leégetted magad újfent, még valami egyéb? Ilyen ez, amikor valaki nem tud értelmes dolgot írni sem felmutatni és akkor ilyen melle halandzsával leplezi a tudatlanságát. Jó trükk, grat!
2017. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/172 anonim ***** válasza:
1%
Kedves 20 éves barátom. Nem korlátolt vagyok, hanem picit többet láttam a világból és értékesebb életet élek mint te. Hogy mi az érték, arra talán később rájössz, talán soha. Nem írok többet.Belátom, hogy te nem vagy érdemes arra, hogy anya legyél. Jobb lesz ez így mindannyiótoknak. Szépet, jót, értéket úgysem tudnál adni annak a kis csodának, akit még a szíved alatt hordasz. Azt sem tudod miről beszélek, és ha úgy sikerül az abortusz, hogy soha sem lehet gyermeked többé, akkor ez így is marad.Csak sajnállak téged.
2017. júl. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/172 anonim ***** válasza:
75%
"Nem korlátolt vagyok, hanem picit többet láttam a világból és értékesebb életet élek mint te" - ha egy ember nem korlátolt, akkor tudja, hogy nem létezik univerzális értékrend, kinek mi az érték a saját életében. És a lényeg az, hogy mindenki a saját életét élhesse, a saját értékrendje szerint.
2017. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!