Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhes lettem 18 évesen! Mit...

Terhes lettem 18 évesen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok,januárban leszek 19.Barátom 20 éves.

Most kezdtem el egyetemi tanulmányaimat a Semmelweisen,orvosin.Ma kiderült,hogy kisbabát hordok a szívem alatt.Egyszik szemem sír ,a másik nevet.

Barátom is és én is imádjuk a gyerekeket,pár hete mindig megnézükk a baba ruhákata is,ha vásárolni megyünk,persze ,csak "viccből",fantáziálásképpen.

Fogamzásgátlót szedek,óramű pontossággal,ezért nem értjük,hogy mi történt.Szeretnénk a kicsit,nagyon is.

A gondok itt jönnek:

A mi anyagi helyzetünk konkrétan nagyon rossz.

Barátoméké mondjuk jó,de nem akarom,hogy minden anyagi vonzat rájuk háruljon.

Meg ugye a tanulmányaim...

Barátom a következő évben diplomázik,ő ilyen téren előrébb van,mint én.

Az én szüleim valószínűleg az abortuszt preferálnák.



#terhesség #abortusz #terhes #Gyerevállalás
2017. szept. 13. 17:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
8%

Szia

Vállald a felelősseget! Ha eltudtad donteni kesz vagy a szexre , akkor vedekezni is tudni kellene , de ahhoz meg mar sajnos keso. Azt tedd amit jonak latsz,avasd be a szuleid , ne húzd a dolgot mert ha abortuszt választasz ,akkor az nem 2 nap hanem 2 het minimum. Vedonohoz kell menni es orvoshoz stb..

2017. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
27%

Beszèlj a szüleiddel èn is terhes lettem megtartottam volna de szüleim kikèszitettek lelkileg igy elvetettem.

sajna sok mùlik azon ők mot fognak mondani ha te nem tudod eltartani

2017. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
16%
1# vagyok bocsi tudom h fog.gatlot szedtel. De a mai bogyók olyan jók h nem veszem be h havi 10 csaj esik csak itt teherbe gyogyszer rendszeres szedese mellett. Ez szinte egyenlo a lehetetlennel.. lehet h pont te tenyleg igy jartal de azt nem hiszem h mindenki aki ezt allitja ugy is szedte
2017. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem el,hogy mennyi lány esik így teherbe.A többség valóban hazudik.Én rendesen szedtem,soha nem maradt ki egy darab tabletta sem,nem szedtem mellette semmilyen gyógyszert,nem hánytam,nem volt hasmenésem.Pont ezért is vagyunk azon az állasponton a szerelmemmel,hogy ha ennyire jönni akart a baba,akkor jönnie kell.
2017. szept. 13. 18:01
 5/47 anonim ***** válasza:
58%
Ha megtartod, elbúcsúzhatsz z orvosi egyetemtől, és eltartani sem tudnátok a babát. Ne akard elrontani három ember életét. Mert a babáét is elrontod, ha megtartod.
2017. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
34%
Szia!Én is 18 évesen szültem.Most fiam 17 éves.Imádjuk!!Okos,szép nagyfiú!Mondjuk nálunk nem jött szóba az abortusz,természetes volt,hogy megtartjuk.Ne vetesd el!! Örök életedre bánni fogod.Valamiért meg kellett fogannia annak a kis életnek.ÉLET,nincs jogod,hogy elvedd!Annyi nő szeretne babát és nem jön össze! :((((
2017. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó vagyok.Nálunk a gumi szakadt ki.Ennek is mennyi esélye van,hogy pont peteéréskor...ezt hívják sorsnak!És nem igaz hogy tönkre teszi az életed,aki ezt írta érzéketlen paraszt!!😠😠😠Egy emberi életről beszélünk.Hidd el büszke leszel rá,és mikor majd azt kérdezi,(mint tőlem 4 évesen a fiam) anya örülsz,hogy vagyok neked??Akkor meg sem fogsz tudni szolalni,ès nyeled a könnyeidet!!😢
2017. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
74%

Nézd itt mindenki azzal jon általában h tartsd meg. Ja normálisan en is megtartanám, de nem 18evesen elso eves orvosiskent, gyógyszer mellett, nem tervezve, nulla lelki es anyagi hatterrel ez nem az a szint, hogy könnyen eldönteném ezt igy hogy kása tartsuk meg.


Merlegelj es ne hagyd, h buntudatot keltsenek benned, beszéld meg a családoddal, nézd azt, hogy annak a kisbabának te mindig az édesanyja leszel, miből tartod el, mennyire eros a kapcsolatotok, mit tudsz neki majd megadni, mit tettel azért hogy ide jutottál. Azért mind tudjuk nem egyszerű bejutni az orvosira. Gondolom nem azert jársz oda, mert unod magad. Nagyon keves barátom van aki gyerekkel jarta ki. olyat ismerek csak aki rezidens évek alatt vállalta a babat. (tervezve) de ott is a nagymama maradt vele otthon. Szóval..

2017. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
50%
5ös, ebben ne legyél biztos. Orvosin volt két csoporttársam is, aki egyetem alatt lett terhes és megtartotta. Két év csúszással de mindketten befejezték az egyetemet, mindkettő gyerek háziorvos lett így a munka is összeegyeztethető a gyerekneveléssel. Mindkettő azt mondja hogy jó döntés volt megtartani, egy pillanatra se bánták meg.
2017. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem beszéljetek a szülőkkel, fognak-e támogatni. Ha meg akarjátok tartani, ennek fényében írjatok haditervet és gondoljátok át, nézzetek utána mi mennyi (pl. járna-e diplomás gyed és egyéb, tud-e apuka valami kiegészítést vállalni) és hogyan megoldható (lakhatás, tanulmányok folytatása). Akkor fogjátok látni, vagy legalább sejteni, mire van kapacitásotok és erőtök. Ha végképp nem megy, akkor persze van más lehetőség (abortusz, örökbeadás, nevelőszülők a választék... itt is attól függően, mit bírtok vs. gondoltok helyesnek). Nekem az hogy milyen ciki, hogy a nagyszülők, ha ők úgy döntenek, pénzelnék a babát (titeket), kisebb rossz, mint az abortusz, pláne ha az egyik szemed nevet.
2017. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!