Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusszal 12 hetes korig...

Az abortusszal 12 hetes korig lehet megszakítani a terhességet. Utána lehet valamivel, vagy teljesen esélytelen?

Figyelt kérdés
Pusztán kíváncsiságból kérdezem, nem vagyok terhes, de érdekel, hogy aki későn veszi észre hogy terhes, annak muszáj megtartania a gyerekét? kicsit furcsának érzem ezt :D
2017. nov. 4. 17:52
1 2 3
 11/23 Norman Bates ***** válasza:
60%
Szerencsere csak 12. Hetig lehet. Itt angliaban a 24. Hetig van abortusz, majdnem felkilos kifejlett babat is megolnek keresre 😢
2017. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
Nincs szükség injekcióra..Szetinted egy 12 hetes magzat túléli a születését??
2017. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
de valamivel el kell indítani akkor is a szülést. +nem gondoltam volna hogy élve szüli meg, azért hittem hogy még bent megölik
2017. nov. 4. 23:02
 14/23 anonim válasza:
61%
Ha megrontás történt, illetve kiskorú az illető, akkor a 12. hét után is elvégzik. Sajnos hazai eset is volt erről :(.
2017. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%

"Sajnos hazai eset is volt erről :(." - évi pár ezer...

Minden 18 év alatti terhes nőnél a terhesség 18. hete a határ Magyarországon. De nagykorú nőnél is abban az esetben, ha orvosi hiba miatt késte le a 12. heti határidőt.


És IGEN, kérdező, technikailag meg lehet szakítani bármely korú terhességet, max az a kérdés, hogy az adott eset az adott országban törvényes-e, avagy nem. És van a kivitelezésére többféle módszer. (és szemben a magzatvédő honlapok kedvenc állításával, Magyarországon a hipertóniás sóoldatos feltöltés soha sem volt divat, pár esetet végeztek így klinikákon még az 1970-es években, de nem vált be. Általában prostaglandin-oxitocinos vetélés-indukciót alkalmaznak, nem titok ez:

[link]

2017. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

"ha meg már erre megy ki a dolog, nem sokkal humánusabb egy élő gyereket megszülni és örökbeadni egy szerető családnak," - abszolút nem humánusabb se a nővel, se a férfival szemben. Persze tudom, hogy egyeseket csak a magzat érdekel a két potenciális szülője legfeljebb annyiban, hogy hogyan lehet tőlük minél több áldozatot kizsarolni...

(egyébként szerintem a magzattal szemben sem humánusabb, de ez már tényleg vitatható kérdés, mert két esélyes)

2017. nov. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Igen utolsó, nagy szemétség a magzattal szemben ha megszülik és szerető család neveli fel örökbefogadás után. De tudom, te ismert 6 millió örökbefogadottat akiknek kegyetlen életük volt örökbefogadás után és inkább azt választották volna hogy abortálják őket.
2017. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, te valamit keversz, a t. magzatvédők ismernek személyesen mindig több örökbe fogadottat, és az ő bűvszavuk a "szerető család", "nagy szeretetben nevelik"... mintha legalább az embereknek általában nem "csak jót akarva" okoznák a legnagyobb károkat...

"Uram, szabadíts meg a barátaimtól, az ellenségeimmel magam is elbánok"

2017. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
42%

Tévedés..te szoktad hangoztatni hogy örökbefogadás után milyen sanyarú sors vár a gyerekekre..tehát gondolom nem a levegőbe beszélsz, nem üres frázisokat puffogtatsz, hanem ismersz személyesen többet az általad emlegetett emberekből, és nem csak feltételezed.

Ha gondolod, összehozlak az én örökbefogadott rokonaimmal, hogy elmeséljék mit is éreznek.

2017. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
60%

15# igen volt ilyen pl velem is , csak en a stressz a depresszio es a sokk miatt el veteltem kb 7hetesen a mutet elott..


Nem kell teherbe esni eleg a megeroszakolas sokkja es kovetkezmenye. Ami pl az én életmere kihatott es nem 1 ilyen eset van

2017. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!