Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Levélben elmondani anyukámnak,...

Levélben elmondani anyukámnak, hogy terhes lettem? Vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Kérlek ne bántsatok, tegyetek rám megjegyzéseket... Így is elég nehéz ez most.

Reggel csináltam három tesztet, meg most délután is egyet és mind pozitív lett. Fogalmam sincs, mit tegyek, először anyának szeretném elmondani, mert minden dolgomat ő szokta intézni, nekem még az orvosom telefonszáma sincs meg.


De nem tudom, hogy mondjam el neki... Nem szoktunk ilyen kényes témákról beszélgetni.


2017. nov. 11. 17:00
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Nem szeretném részletezni az életemet, de szerintem elég fontos indok, hogy ÉN nem szeretnék gyereket.
2017. nov. 12. 18:25
 32/51 anonim ***** válasza:
49%
Off: kíváncsi vagyok, hogy akik ennyire támadják az 57%-ost, mit tennének, ha a 17 éves lányuk közölné, hogy terhes, de ragaszkodik a babához. Estin befejezi az iskolát, gyes után pedig levelezőn tanul, mellette dolgozik. Annyi támogatást kérne, hogy a szülői házban maradhasson, amíg talpra áll. Ezzel nyilvánvalóan szembemegy az itt válaszolók "értékrendjével". De gondolom, ők ezt elfogadnák és nem kezdenének bele a tönkreteszed az életed egy sejtcsomó miatt dumába.
2017. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
57%
" mit tennének, ha a 17 éves lányuk közölné, hogy terhes, de ragaszkodik a babához." - Semmit, számomra evidens, hogy ez a terhes nő, és a párja döntése - és ezen semmit sem változtat az, hogy az illető az én lányom. Elmondanám a saját véleményemet, érveimet, gondolataimat, azt, hogy melyik esetben milyen segítséget vállalok - aztán majd a fiatalság meghozza a saját döntését. (egyedül az örökbe adáshoz állnék egyértelműen negatívan, és pont azért, mert az örökbe adó sehogy se tudja garantálni, hogy a gyerekének is meg lesz majd a saját döntési joga a saját ügyeiben)
2017. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
49%
Kedves Kérdező! HA nem szeretnél gyermeket, akkor védekezel, és ha megfelelően védekezel, akkor igen kicsi, majdnem nulla... De itt mindenki fogamzásgátlás mellett ugye. Az hogy nem szeretnél, az nem jelenti azt, hogy nem hoztátok össze. Mert ugye nem a gólya hozta. Azok már Afrikában vannak ilyentájt. Nem szeretnél. Értjük. Szerintem egy szerető anyuka sem tudná minimum agyvérzés nélkül megélni, tök mindegy hogy írod vagy mondod. Legalább egy napot hagyj neki, hogy feleszméljen. Igen, ne munkába menet előtt, mert minimum a busz elé kerül a felszállás helyett. Én bár le leszek pontozva, de segítenék a felnevelésben-nem küldenélek daraboltatni, mert ugye nem akarsz az rendben, no de má itt a gyerek, még egyben. A védekezést kilőtted. Kényes téma? Hát az.Nem kényeskedni kellett volna hanem egy igazi felvilágosító beszélgetés.... Gondolom hiányoztál. TE nem akarsz, de TE vagy terhes. VAGY nem, csak trollkodsz itt a gyakorin...
2017. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
61%
"Én bár le leszek pontozva, de segítenék a felnevelésben-nem küldenélek daraboltatni, mert ugye nem akarsz az rendben" - szerencsére a kérdés nem a "szerető anyucik" döntése, hanem azé, aki terhes. Másik kérdés, hogy azt, aki a saját értékrendjét gyerekére próbálná erőszakolni annak szándékai ellenére, azt nem "szerető anyukának" hívnám, hanem mocskos diktátornak. A valóban szerető anyuka ABBAN segíti a gyerekét, amiben a gyerek a segítségét kéri. Reméljük a kérdező anyja ilyen, idézőjel nélküli szerető szülő.
2017. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Hiába beszélünk itt a védekezésről, meg hogy mit kellett volna tennem... Az már mindegy. Nyilván elkövettem egy hibát, aminek elég nagy ára lett. De ezen már kár vitatkozni.

Az pedig még mindig nem érdekel, hogy ki segítene felnevelni. Mivel nem akarok gyereket, ezt nem tudom, hogy kéne még leírnom...

2017. nov. 13. 14:55
 37/51 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező (#36) nyugi, a te döntésed, hogy megtartod-e a terhességed, avagy nem. Ennyi. Sikerült már előre jutnod a témában? A helyi szakrendelő nőgyógyászához is elmehetsz nyugodtan, hogy megállapítsa a terhességet, és ellásson a kellő papírokkal...
2017. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Oda nem szeretnék menni, mert még csak kétszer voltam nőgyógyásznál és elég szégyenlős vagyok, nyugodtabb lennék, ha a saját orvosom vizsgálna meg.

De majd most délután, estefele beszélek anyával..

2017. nov. 13. 15:16
 39/51 anonim ***** válasza:
63%

Hát elég érdekes elképzelésük van egyeseknek a szerető anya kifejezésről.. Számomra messze nem szerető anya az, aki a saját akaratát és értékrendjét akarja rám erőszakolni! Az sem nevezhető túlságosan szerető anyának, aki nem képes elfogadni a lánya döntését és nem képes abban segíteni, amiben kéri.

Hálistennek nekem nem ilyen "szerető anyum" van, hanem olyan, aki valóban szeret és segít is, bármiről legyen szó! Őszintén remélem, h a kérdezőnek is ilyen anyukája van, nem egy zsarnok, aki egy nem kívánt gyerekkel akarná tönkretenni a lánya egész hátralévő életét. Bár ugye erről szó sem eshet, mert kizárólag a kérdező döntheti el, h mit akar és ha ő abortuszt akar, akkor abortuszra is fog menni. Arra még a szerető anyucik sem kényszeríthetik a gyereket, h hordjanak ki és szüljenek meg egy gyereket, akaratuk ellenére..!

2017. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
54%
"Miért csak az az anya szerinted aki a felelőtlen buta gyerekének kifizeti akárhány abortuszát mert nem baj az a lényeg hogy a picilány szexelhessen tovább felelőtlenül hiszen anyuci majd megoldja helyette?" - valóban, általában van még egy lehetőség kedves #20-as, az, hogy anyuka makacskodik, a lány meg a srác összeszedi a szükséges pártízezer forintot - van idejük a terhesség 18. hetéig - anyuka meg egy életre leírja magát a lányánál, meg a környezetük jó részénél. Szerinted ez tényleg megéri?
2017. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!