Mennyire emberségesek egy abortuszra váró nővel a kórházban? Lehet kérni külön egyszemélyes kórtermet? Vagy célszerűbb magánkórházba menni ilyen igényekkel?

Figyelt kérdés

Alapból nem vagyok oda a kórházakért és egy ilyen beavatkozás mellett sem jókedvűen dönt az ember. Félek attól, hogy esetleg a nővérek hozzáállása nem lesz a megfelelő és semmi kedvem egy flegma alkalmazott beszólásait hallgatni...

Az ilyen mennyire gyakori?

Vagy ugyanúgy ellátnak, mint mindenki mást?

A külön kórterem mennyire kivitelezhető? (Akár pénzért is.)



Megyeszékhelyen élek, viszont a legközelebbi magánkórház is 150 km-re van és nem tudom, hogy abortusz után egy nappal leszek-e olyan állapotban, hogy hazavezessek, vagy utazzak ennyit. De persze ha ott annyival jobban a körülmények és a személyzet hozzáállása is más, akkor kétszer ennyit is utazom, ha szükséges.


2017. nov. 20. 17:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
20%
Annál emberségesebbek lesznek hozzad, mint te a magzatoddal.
2017. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%
Minden valószínűség szerint el fognak látni. De senki az egészségügyben nem gépként működik és emberként hagy legyen már véleménye. HA a tanulmányai és az élet során úgy ítéli meg, hogy az abortusz gyilkosság, az az Ő szuverén joga. Ettől függetlenül el fognak látni. Ha plusz igényeid vannak, nyugodtan keress magánkórházat, ha 150km-re van, fogsz tudni vezetni utána is. Nem tudom miért fontos az, hogy elismerve legyen az abortuszod, hogy veregessék a vállad. Én semmilyen műtétemnél nem vártam amúgy sem abajgatást, legyünk túl rajta és kész. HA bunkón viselkednek veled vagy átnézel rajtuk vagy veszekedhetsz velük, de attól az ő értékrendjüket nem fogod megváltoztatni. Attól, hogy valaki nőgyógyászaton nővér, vagy orvos, nem kell rajongjon az abortuszért, és nem feladata a TE lelkivilágodat védelmezni vagy helyrerakni. Magaddal kell lemeccsezd és elszámolást végezz, kérned a kegyelmet magadtól, esetleg Istentől... A gyermekedről (aki nem érez (???)-de keze lába a helyén, dobog a szíve, de nem ember (????) )nem is beszélve.
2017. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%
"De senki az egészségügyben nem gépként működik és emberként hagy legyen már véleménye." - senki sem mondta, hogy nem lehet véleménye. A tény az, hogy a privát véleményével a pacienseket fárasztani nem a munkaköre része, azt tartsa meg a munkaidején kívüli helyekre és színterekre. (nyilván elmondhatja - HA kérdezik róla)
2017. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%
Sose értettem, hogy aki Istennel meg hasonló agymenésekkel jön, az minek jár orvoshoz, miért nem imádkozik inkább... :DDD
2017. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

6-os húzz már innen a szentfazék dumáddal együtt, azt se tudod mi a kérdező háttere, hogy miért akar abra menni (nem mintha bármi közöd lenne hozzá), konkrétan SEMMIT nem tudsz, úgy hogy ahelyett h itt okoskodsz és siránkozol egy pár hetes, fejletlen, fájdalmat nem érző kis embrióért, tanulj meg a kérdésre válaszolni vagy fogd magad és prédikálj ott, ahol valakit érdekelsz is!! Szánalmasak komolyan ezek az álszent, érzelmi zsarolós idióták, akik minden abortuszos kérdésre lecsapnak és mennek károgni, mintha bárki is kérdezte volna a saját privát véleményüket...


És igen, egy nőgyógyászaton dolgozó orvosnak, nővérnek is meg lehet a véleménye az abortuszról meg az adott páciensről is, DE a kutyát nem érdekli a véleményük, tartsák meg maguknak és mondják el munkaidőn kívül annak, akit érdekel! Ennyi. Azért kapják a fizetésüket, h legjobb tudásuk szerint ellássák a betegeket és ha jól sejtem nincs benne a munkaköri feladatuk között, hogy a negatív véleményüket bunkó, tahó stílussal és viselkedéssel fejezzék ki egyes betegek felé! Az ilyet egyszer kell kiosztani, de úgy hogy a lábán nem áll meg, utána majd kétszer is átgondolja, hogy hogyan viselkedik!

2017. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Az ítélkezésről: nővérem missed ab-on volt. Nagyon megviselte, hogy elhalt a magzat. Mivel az eljárás -és ezzel együtt az előkészítés, stb-... ugyan az, őt is abortuszosnak gondolták. Mint egy darab sz*r úgy bántak vele. Erre mégis mi jogosítja fel őket? Ha csak azt tudja a drága jó ápoló, technikailag milyen műtét lesz -mert miért is tartozna rá egyébként több- hogy veszi a bátorságot az ítélkezésre? Akár missed ab akár sima ab semmi köze hozzá, mi áll a műtét hátterében, ezzel együtt vissza lehet venni az arcukból meg a kib*ul nagy igazságérzetükből, vagy ne dolgozzon emberekkel -mert igaz, hogy ő nem robot, de az sem akit feladata ellátni.
2017. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ezért hasznos, ha ilyenkor van az emberrel egy (lehetőleg férfi) kísérő. Én is magyaráztam már el kissé emelt hangon (nem ordítva, csak azon az emeleten lehetett hallani:)) egy ilyen kotnyeles némbernek, hogy mi a dolga, és mi nem az. Embert úgy elkotródni ritkán látni, ahogy az fülét-farkát behúzva elhúzta a csíkot... a továbbiakban nem is volt semmi probléma.
2017. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
12%
ha valaki fozetne is azért, hogy szuper körülmények között pátyolgassák abortusz után, az nyilván nem az éhhalál szélén áll, vagyis miért is kell megölni azt a gyereket? Kicsi, de él!! és nem tehet semmiről, és érez fájdalmat, és örökké bánni fogod, ha megöleted. A kórházi dolgozók azért vannak, hogy legjobb tudásuk szerint segtsék az embereket a gyógyulásban, de aki szánt szándékkal abortuszra megy, az nem beteg, és egy kórházi dolgozó sem asszisztál boldogan egy ilyen döntéshez.
2017. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%
#18, hogy jön ahhoz bárki, hogy másra akarja erőltetni a saját hiteit? _Szerinted_ az AB egy gyermek megölése, _szerinted_ érez fájdalmat, és _szerinted_ bánni fogja örökké. Jó, ezt a véleményét mindenki alkalmazhatja a SAJÁT életére.
2017. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

#18 mi a fene vagy te, egy jövőbelátó jós??! Eltévedtel!

Elsősorban fontos tisztázni, hogy SENKI nem öl meg SENKIT! Másodszor meg marhára nem igaz az, hogy a kérdező örökre bánni fogja! Ez az ő kizárólagos döntése és dolga, én meg elárulom neked, hogy a döntő többség nem bánja meg az abortuszt, mert alaposan atgondoltak és tudtak h számukra az a legjobb döntés!! Én akiket ismerek, senki nem bánta meg, sőt.. Úgyhogy nem kell itt jönni az érzelmi zsarolos, átlátszó dumával!

Ja és hatalmas nagy észre vall levonni abból, hogy valaki magankorhazban akar abortuszt csináltatni, Azta h anyagilag megengedhetne egy gyereket, aki tobb millióba belekerül az évek során!! Gondolkozz már! Havi szinten több tízezer megy el a gyerekre! És nem mellesleg mi van akkor ha van megfelelő anyagi háttér egy gyerekhez?? Akkor az minden esetben azt jelenti, h meg kell tartani??! Érdekes egy logikád van.. Attól h valakinek lenne pénze, még nem kell megtartson egy nem kívánt terhességet!

2017. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!