Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek működne, ha a...

Szerintetek működne, ha a férfi beleegyezése is szükséges lenne az abortusz elvégzéséhez?

Figyelt kérdés
Haverokkal erről beszélgettünk, hogy őket mennyire zavarja, hogy a barátnőjük gyakorlatilag bármikor elvetethetné a gyereküket ha becsúszna, ők nem szólhatnának bele. Pedig az ő gyerekük is. Valahogy kéne ezt szabályozni, mondjuk, szükség lehetne az ő hozzájárulásuk is. Megerőszakolós ügyben nyilván nem kéne. Szerintetek működne?
2018. febr. 22. 11:12
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
90%
Addig míg a baba nem lesz méhen kívül is életképes addig elsősorban az anya jó léte az első. Ha életmentő kezelésről is van szó a terhesség elején akkor is az anya érdekeit nézik első körben utána a babáét. Nyilván ha már a 25dik hét után történik valami már a babát is igyekszenek megmenteni. Kérdésre a válasz. Szerintem amíg egészségügyi következményeit a nő vállal addig a nő hadd döntsön mit vállal mit nem. 29 hetes terhes vagyok várt baba de nem könnyű amikor alig bírsz mennimozogni mertfáj a derekad. Nem tudsz aludni mert kifeszít a baba és nem kapsz levegőt. De engem erősít az, hogy nem sokára kezembe lesz a pici. Akinek meg nemvárt ezeket a változásokat elhiszem nem akarja vállalni. Én már attól is küakadtam, hogy az elköttetéshez férjem beleegyezése kell. 4dik gyerekünk lesz 3 császáron vagyok túl. Nyilván többet nem szeretnénk.
2018. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
19%
#19es vagyok, ezt en szemely szerint nagyon elitelem, sot megvettem azokat a noket akik ilyesmihez folyamodnak. Az en szememben ez buncselekmenynek szamit, de hogy jogilag hogyan lehetne ez ellen tenni arra nem tudok mit felelni.
2018. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
78%
Másik férfinek joga van gumit húzni nem feltétlenül a nőre hárítani a védekezést. Egy tartós kapcsolatban nem gondolom ez probléma lenne. Ott szerintem megbeszélik a felek. A kapcsolat elején mega férfi is gondoskodhat a védekezésről.
2018. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező (#20) sehogy se büntetném, bevezetném a jogi abortuszt, a nők biológiai abortuszával azonos keretek között (határidő, feltételek).
2018. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező:

"Hát, az hasonló szitu, mint amikor a nő "elfelejti" bevenni a tablettát, hogy megfogja a gyerekkel a férfit. Még nem tudom, hogy lehetne orvosolni."


Válasz:

Figyel, ha a férfi nem akar gyereket, akkor ő gondoskodjon arról, hogy ne legyen és húzzon gumit, ne a nőtől várja el, hogy védekezzen, és ebben az esetben a "nem szedte be a tablettát" veszélyt is kizártuk. Ez ennyire egyszerű.

2018. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
89%

"Az élettárs/házastárs lenne az elsődleges apajelölt, ha az, ha nem"


Azért azt ugye tudod, hogy az abortuszok legnagyobb része olyan "kapcsolatban" történik, ahol sem élettársi, sem házassági viszonyban nincsenek a felek???

Akkor?

2018. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
19%
#25, ez kegyetlenül uncsi, már ezredszer leírni, hogy a gumióvszer se 100% hatékonyságú, másfelől ebben a felállásban mit vállal a nő? Mert a legegyszerűbb a felelősséget a másikra áttolni...
2018. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
73%

27-es, uncsi már ez az értetlenség és h lukas gumi. Azért annyi selejtes gumi nincs a világon, mint ahány abortusz. Vagyis a férfi csak berakja bízva a jó szerencsében, ha meg összejön a gyerek, akkor meg hárítja a felelősséget, és köpködi a nőt, h nem vett be semmit. Miért tette volna, ha meg akarja fogni a pasit? Ha a f"szi nem akar gyereket és nem akarja, h megfogják vele, akkor neki kell biztosra mennie és mindent megtennie a védekezés terén.


Mert ha én nem akarok gyereket, akkor nem fogom a véletlenre bízni, h a nö vagy beveszi vagy nem a tabit, innentől kezdve ki van zárva, h terhes legyen tőlem.

2018. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
13%
#28, te tégy így... más viszont (nő is, férfi is) azért él szexuális életet, hogy élvezze, aminek része a pár 2 tagja által közösen elfogadhatónak tartott védekezés is...
2018. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
40%

Igen vannak suttyó nők akik ezt teszik de ez igazi magyar "dögöljön meg a szomszéd tehene" hozzáállás, inkább legyen lehetőség tönkretenni a nő életét is,ne azon dolgozzunk hogy a férfiét SE lehessen.

A jogi abortuszt pl támogatom, lehetne hogy mondjuk terhesség megállapításakor a doki ad egy papírt az apának hogy tájékoztatták hogy van baba, az ügyintézés miatt mondjuk 10. hétig lemondhat róla, papíron semmi köze nem lesz a gyerekhez és ilyenkor még az anya is el tudja vetetni, ha meg az anya nem szól időben, nincs aláírás,tudjuk hogy titkolta, ha pedig a pasi nem akarja aláírni már úgyis rájön a nő időben hogy miért. Biztos ki lehet játszani valahogy de szerintem működne

2018. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!