Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek működne, ha a...

Szerintetek működne, ha a férfi beleegyezése is szükséges lenne az abortusz elvégzéséhez?

Figyelt kérdés
Haverokkal erről beszélgettünk, hogy őket mennyire zavarja, hogy a barátnőjük gyakorlatilag bármikor elvetethetné a gyereküket ha becsúszna, ők nem szólhatnának bele. Pedig az ő gyerekük is. Valahogy kéne ezt szabályozni, mondjuk, szükség lehetne az ő hozzájárulásuk is. Megerőszakolós ügyben nyilván nem kéne. Szerintetek működne?
2018. febr. 22. 11:12
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
70%

Nem működne.

Azoknak a férfiaknak a 99%-a, akik nagy szájjal sírnak, hogy "nincs beleszólásuk" (dehogy nincs, attól kezdve, hogy megnézem, hogy kivel és mikor a gumin és a lelki zsaroláson keresztül a "lelépek és max adok egy röhejes gyerektartást"-ig számtalan közvetett lehetőségük van) az első pelenkacserénél és az első átvirrasztott éjszaka után elszelelnének:D

És akkor még ott van az apasági kérdés, a nő egészségének (akár életének) kockáztatása, a "ki neveli fel a gyereket és milyen pénzből", a gyerekkel való nehezebb pártalálás hatásai stb.

2018. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
78%

40-es, van, aki nem a 6. héten vagy hamarabb veszi észre, hogy terhes, hanem akár a 8.-9. héten, és tanácsadásra ugye nem másnapra kap időpontot, plusz még beszerezni a különböző általad felsorolt iratokat, de hát ha az apuka elérhetetlen, meg ő Pusztacsöszöge külsőn lakik és nem hajlandó egy h.lye tanácsadásért felutazni meg aláírni, akkor a nő meg szülje meg, mert az "apuka" nem akart ezekkel a nyavalyákkal foglalkozni? (Vagyis a nő csak azért nem mehet abortuszra, mert függ az "apuka" hozzáállásától?)

De, ha foglalkozik is vele, mire beszerzik az iratokat, esetleg a szemétkedik a mediátor és visszarendeli őket a kövi időpontra, akkor aztán tényleg kicsúsznak az időből, mert abortuszra időpontot ad az orvos, ami szintén nem másnap van, ami előtt vizsgálatokat is végeznek (vér-vizelet, EKG, röntgen). Ebben az esetben a 12. hetet már rég elhagyták.

2018. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
95%

Azontúl, hogy nem a férfi viseli a kockázatot, plusz hagy döntse már el egy nő, hogy kinek szül, és itt ne feledkezzünk meg a családon belüli erőszakból bekövetkezett terhességekről, stb...

De ami a legfontosabb:

Csak az anya a biztos! Innentől kezdve verheted magad, hogy nem vetetheti el, annyit elég mondania, hogy megcsalt egy buliban, nem tudja biztosan ki az apa. (Ami amúgy egészen sok esetben igaz is) Szóval, értelmetlen lenne kényszeríteni, maximum csak kib*ból.


Férfiként be kellene inkább látni, hogy a nőnek nem "dolga" a férfinak gyereket szülni. Az egy érdem, amit egyre inkább úgy látom, hogy nem kiérdemelnek hanem kikövetelnek a férfiak. Érdemes lenne már kicsit elgondolkozni, hogy mire veri magát néhány pasi.

A másik dolog: ha véletlenül (védekezés mellett) becsúszna a gyerek, és a párom követelné, hogy akaratom ellenére szüljem meg, vajon akarnék egy olyan emberrel akárcsak egy szobában tartózkodni, akit nem érdekel én mit akarok? Nemhogy 40 hétig kínlódni a kedvéért egy nem kívánt terhességgel. Ezt kellene már megérteni, hogy a nem kívánt terhesség sosem lesz áldás, és nem a férfi viseli a következményeket, eztért, tetszik vagy sem, nincs beleszólásotok, csak lehetőségetek, hogy szívesen szüljön nektek valaki.

2018. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Ok, kérdező. De abban az esetben ha a nő elvetetné, a férfi meg nem, akkor a férfinak legyen kötelessége a nőt támogatni terhesség alatt, és a szülés után övé lenne a gyerek. A nőnek meg nem lenne semmiféle kötelezettsége. Sem gyerektartás, sem semmi más.

Na, így is jó lenne? SZerinted hány férfi akarna egyedül egy újszülöttet ellátni/nevelni???

2018. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
94%
#43 egyetértek, csak egy tapló akarná ezt rákényszeríteni a nőre, ha ilyen helyzetben lennék van férfi ismerősöm akiben megbízok és megtenné értem hogy azt állítva hogy ő az apa aláírná a papírokat, a pasi meg higyje csak hogy megcsaltam, az ilyennek nem hogy gyereket szülni nem akarok de a büdös életben nem akarom látni többet.
2018. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
44, ez jó ötlet!
2018. febr. 26. 21:29
 47/51 anonim ***** válasza:
Nekünk becsúszott gyerek lett tavaly. Nem voltunk együtt 1 éve se a párommal. Ő örült neki az első perctől, én az abortuszon gondolkoztam. Eszébe se jutott az, hogy márpedig akkor is szüljem meg. Leültünk megbeszélni, és végül mondta, hogy ha nem akarom akkor legyen abortusz. Hisz ezt mindkettőnknek akarni kell (de főleg nekem, aki kihordja, végigszenvedi, majd akár az élete árán megszüli a gyereket). Végül megtartottuk, ma már 5 hónapos, de nem is ez a lényeg. A férfinak fel kell ismernie, hogy nem, nem ő fogja végighányni a terhességet (nálam így volt), nem neki fog fájni a háta, mindene, majd nem ő vajúdik órákat, (vagy épül fel a császár után) hanem a nő. Ha a férfi nem akarja, akkor ő meg maximum fizet 20ezrer havonta. Azért különbség van a kettő között.
2018. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
92%

Te kérdező, ezt ne a haverjaiddal beszéld meg, hanem vetsd föl a kedvesednek -dehát feltételezem ezzel kezdted, ő mit szólt hozzá?

Írod a 44#nek, hogy jó ötlet... Nagyon buta kisfiú lehetsz, ha ott tartasz, hogy szerinted ez jó ötlet, ebből látszik, mennyire fogalmad nincs semmiről. Az ember nem véletlenül "monogám" (máraki...). Főképpen az utódgondozás miatt van ez így: mert mindkét félre egyformán van szükség. Ha szerinted jó ötlet egy nővel mindenáron megszüleszteni egy gyereket, majd hagyni anya nélkül felnőni azt...hát, érdekes kis ember lehetsz. És az is elgondolkodtató, hogy szerinted az embrió abortálása gyilkosság, de az, hogy egy nőt rákényszeríts a szülésre -mégha az nem is biztos a te gyereked, mint írtad korábban az elméleted, hogy az élettárs/férj legyen felruházva eme joggal- az teljesen rendben van.


De én mondok egy jobb ötletet, ehhez mit szólsz? Akkor szexelhetsz csak és kizárólag a barátnőddel/feleségeddel, ha gyereknemzés a cél. Természetesen ha félrek***rsz, levágják a kis büszkeséged. Így meg van oldva az abortusz probléma (nah nem, mert még mindig ott van az anyát veszélyeztetett terhesség, de azt mondtad abban az esetben eltekintesz isteni jogodtól). Ez így jó lesz?


Tudod, mindig összeteszem a kezem, amikor ilyen hím egyedek agymenéseit olvasom, hogy, az én párom már lemászott a fáról. Egy jó barátnőm exe mondta egyszer, mikor filózgattunk, hogy ha őt kérdezné extrém esetben (pl baleset) az orvos, hogy adott megszületendő gyerekét vagy a terhes barátnőjét mentse, ő a gyereket választaná, mert ő még nem élt, az anya meg már igen (vagy 22 évet, mert akkor ennyi volt barátnőm). Kicsit beteg szegénynek az agya.

2018. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
62%
"#43 egyetértek, csak egy tapló akarná ezt rákényszeríteni a nőre, ha ilyen helyzetben lennék van férfi ismerősöm akiben megbízok és megtenné értem hogy azt állítva hogy ő az apa aláírná a papírokat," - én is aláírnám bárkinek, örömmel töltene el, hogy egy ilyen idióta szisztémába rúghatok...
2018. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
62%

Szűzanyám! Olvasom fentebb, hogy nő vagy. Hát ezt egyrészt nehezen hiszem el. Másrészt olvasom egy másik nő hozzászólását is, aki egyetért veled.... De most legalább értem, hogy miért tudnak szaporodni a beszűkült agyú férfiak... Hát mert az ilyenek, mint ti nekik is szülnek! Anyám, nem tudom sírjak-e vagy nevessek:D


Dehát, ha ez így van, maradjunk annyiban, hogy te/ti kérjetek engedélyt a párotoktól, másnak meg engedtessék meg, hogy az itt felsorakoztatott érvek mentén eldöntsék a dolgot.

Hozzáteszem, én nem az abortuszt pártfogolom, hanem az értelmes családtervezést. És ebbe bizony nem fér bele a kierőszakolt gyerek, és pontosan annyira elítélem az ilyet, mint azt, aki lustaságból/kényelemből nem védekezik, hanem abortuszra jár. Csak ne felejtsük el, hogy semelyik módszer sem tuti.

2018. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!