CSVSZ!? Mi törtènik?

Figyelt kérdés
Amikor az ember nem tud vàllalni egy kisbabàt ès az abortusz mellett dönt mièrt kell mèg a csalàdvèdelmisekhez is elmenni? Sajnos elkell mennem ès baràtnőm azt mondta hogy "megalàzò" az egèsz beszèlgetès. Màsnak van szemelyes tapasztalata? Tényleg ennyire gàz? (Bàcs megye)
2018. márc. 27. 07:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem veletlen, hogy az abortuszt nem a fogorvosok végzik, hanem a nőgyógyászok, hisz ez a nőgyógyász feladatkörébe tartozik, ezentúl pedig továbbra is magatok alatt vagjatok a fát, ugyanis akkor az a nőgyógyász, aki abortuszt végez, nyilván önszántából végzi, úgyhogy pláne semmi értelme azon nyivakolni, hogy ez szegény orvosnak milyen gáz...! Törvényileg engedélyezett, teljesen legális műtét végez!
2018. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, hogy lyukadtatok ki ide, de törvényileg az is le van írva - ezért kopiztam be -, hogy a munkahelye nem kötelezheti. Szóval, ha valaki nőgyógyásznak áll, attól még nem kell abortuszt végeznie, aki meg elvégzi, annak valószínűleg nincs vele gondja.
2018. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%
Mivel minden kórház kell, hogy biztosítson ehhez is asszosztenciát, nyilvánvaló, hogy valakinek el kell végeznie az abortuszokat. És ne hidd, hogy aki vállalja, azt nem viseli meg... De alapvetően nem ez a kérdés. Hanem az a kérdezői magatartás, amivel ő az abortuszát szolgáltatásként értelmezi és várja el, miközben az esetleges kényelmetlenséget jelentő védőnői megjelenést, ami egy emberi élet esélyeit hivatott védeni, kikéri magának. Elvárás van, együttműködési szándék semmi. Morális megfontolások nem kerültek szóba.
2018. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
36%

Nem mintha szorosan idetartozna, de ha már elkezdtetek ezen a témán vitázni, csak beleszólok...


1. Ahogy be is másolták: az orvos választhat, hogy hajlandó-e (nem egészségügyi okból végzett) abortuszt csinálni vagy sem. Ez szép és jó, de ugyan gondoljatok már bele...

Szerintetek ha egy felvételin azt mondom, hogy "én nem vagyok hajlandó abortuszt végezni", akkor vajon engem fognak felvenni rezidensnek, vagy Pistikét, aki simán megcsinálja? Nyilván nem fogja senki kimondani, hogy ezért nem engem választottak a felvételi vizsgán, hisz az már elég csúnya diszkrimináció lenne, de ráfogják valami másra és kész.

Ha pedig nem felvételin kerül szóba, hanem már munkavégzés során, akkor is eléggé keresztbe lehet tenni az embernek, még ha nincs is kimondva, hogy ezért...


2. Mivel a 12. hétig történő terhességmegszakítás egészséges terhesség esetén is lehetséges, nyilvánvaló, hogy valakinek meg kell csinálnia. Ha mondjuk az 5 gyakornok közül 2 azt mondja, hogy ő köszöni szépen, ebből nem kér, akkor természetesen a másik 3-ra marad annak a két embernek a munkája is. Ez pedig vezethet némi feszültséghez ugyebár... Gondolom te sem nagyon kedvelnéd azt a kollégád, aki helyett minden egyes alkalommal el kellene végezned egy bizonyos munkát (a saját munkád mellett), mert ő arra nem hajlandó...


3. Attól, hogy az ember nem akarja csinálni, megtanulni még meg kell. A szakvizsgához szükséges x számú beavatkozás elvégzése. Mivel a művi terhességmegszakítás ugyebár elvileg megtagadható, így úgy adják meg, hogy x db terhességmegszakítás VAGY műszeres befejezés elvégzése kell a szakvizsgához. Na most...egyrészt abortuszból sokkal-sokkal több van, mint műszeres befejezésből, másrészt a műszeres befejezésen áteső páciensek jelentős részének van orvosa. És igaz, hogy azt a minimális (ha jól emlékszem 20 db) beavatkozást nem túl nehéz összeszedni az 5 év alatt, azért tapasztaltnak nem éppen mondanám azt, aki csak 20 ilyet végzett el...


4. Attól, hogy az ember megcsinálja, mert -ahogy írtátok, ez hozzátartozik a nőgyógyászathoz és ez a dolga- attól nem kell azt gondolni, hogy amúgy magasról tesz az egészre és az égvilágon semmit nem jelent neki, hogy egy élő, egészséges embriót kaparászik ki valakiből. Ugyanis bármilyen hihetetlen, azért egy hónapban 50-80 ilyen beavatkozást megcsinálni marhára megterhelő lelkileg, pláne akkor, mikor a terheseknek 10 hetesen jut eszükbe először, hogy "ja, nem védekezek, 2 hónapja nincs menzeszem, lehet csak orvoshoz kéne' má' menni" és 11-12 hetesek lesznek, mire műtőasztalra kerülnek.


Én marhára nem szoktam ítélkezni meg megjegyzéseket tenni az abortuszra jövőknek, mert nem tudhatom, mi áll a döntésük hátterében, de azért elhihetitek, hogy az abortuszok nagy többsége nem a tökéletes védekezés ellenére besikerült terhességekből adódik ám.


Ilyen szempontból egyébként támogatnám a tablettás terhességmegszakítást, mert akkor legalább annak is lenne némi köze a procedúrához, aki meghozta azt a döntést, hogy elveteti a gyerekét.

2018. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!